برزیل و بایرن مونیخ قهرمان جهان می شوند

اسطوره فوتبال برزیل معتقد است تیم ملی کشورش شانس اصلی قهرمانی جام جهانی ۲۰۲۲ است و بایرن هم امسال فاتح جام جهانی باشگاه ها می شود....

به گزارش "ورش سه"، کافو مدافع سابق تیم ملی فوتبال برزیل عقیده دارد این تیم در جام جهانی پیش رو شانس زیادی برای قهرمانی دارد.  او با ۲ قهرمانی در جام جهانی، یکی از پرافتخارترین بازیکنان برزیلی محسوب میشود که برای جام جهانی پیش رو نیز به عنوان سفیر رقابت ها فعالیت دارد. او در جام جهانی ۲۰۰۲ کره و ژاپن به عنوان کاپیتان توانست جام قهرمانی را  بالای سر ببرد.

مارکوس کافو درباره شانس برزیل برای قهرمانی جام جهانی ۲۰۲۲ گفت:« مطمئناً برزیل همه عناصر لازم را برای  قهرمانی در این رقابت دارد. به نظرم برزیل شانس مسلم قهرمانی است. ما در سال های ۱۹۹۴، ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ توانستیم ۳ بار پیاپی به فینال جام جهانی برسیم و دو بار قهرمان شویم ولی اکنون  نزدیک به ۲۰ سال است که نتوانستیم به دیدار نهایی برسیم. البته شرایط قطعا برای سال ۲۰۲۲ فرق می کند و من خیلی به این تیم امیدوار هستم و برزیل بازیهای خوبی در انتخاب جام جهانی انجام داده است و به نظرم یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است.»

او درباره شرایط آب و هوایی و ورزشگاه ها گفت:« به هر حال بازیکنان باید به شرایط آب و هوایی خیلی سریع عادت کنند. ما در جام جهانی آمریکا در دمای ۴۵ درجه سانتیگراد در گرمای وحشتناک بازی کردیم و در سال ۲۰۰۲ جام جهانی سردی را شاهد بودیم و هوا در ژاپن و کره سرد بود. در قطر هم فکر نمی کنم خیلی شرایط خاصی باشد. به هر حال بازی ها در زمستان برگزار می شود و شرایط آب و هوایی تیمی را اذیت نخواهد کرد.

ورزشگاه‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه عالی بودند و من هرگز اتمسفر آنها را فراموش نمی‌کنم. این یک دوران شگفت‌انگیز بود که شاهد جشنواره واقعی فوتبال بودیم. در قطر نیز ورزشگاه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ داستان خاصی دارند. با توجه به مفهوم میراث جام جهانی ساختارهای چند منظوره‌ای در قطر برای ساخت ورزشگاه‌ها تعریف شده است. پس از پایان رقابت‌ها ظرفیت ورزشگاه‌ها کاهش خواهند یافت و قابلیت تبدیل به مراکز خرید، اقامتی و تجاری را پیدا می‌کنند.»

سفیر جام جهانی ۲۰۲۲ در مورد صعود بایرن مونیخ به فینال جام جهانی باشگاه‌ها و رویارویی‌اش با تیم تیگرس مکزیک گفت:« بایرن مونیخ بهترین تیم اروپا در سال‌های اخیر است. البته دوست داشتم تا پالمیراس برزیل حریف بایرن مونیخ می‌شد.»

تیگرس مکزیک نخستین تیم کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی، مرکزی و کارائیب است که به فینال جام جهانی باشگاه‌ها راه یافت.

تگ ها


کافو بایرن مونیخ تیم ملی برزیل برزیل