برشی از 16شهریور 52تا 97/ درس جنتلمن های دیروز به جنجال سازان امروز؛ به کجا چنین شتابان؟!

......

 

به گزارش مدال، امروز شانزده شهریور است و در فضای مجازی در  کنار کری ها و مرور خاطره ها وقتی دقایقی قبل پستی درباره دربی معروف شش تایی ها دیدم نکته ای توجهم را عجیب به خود جلب کرد و آن چیزی نبود جز رفتار و واکنش های بازیکنان دو تیم بعد از سوت پایان بازی. قرمزها فاتح وقتی دیدند که با شش گل حریف را شکست داده‌اند به سمت آنها رفتند و دست شان را گرفته و از زمین بلند کردند کما اینکه حسین کلانی همین  امروز گفته بعد از برد به خودمان آمدیم و نگران دوستان و همبازیان تاجی مان شدیم.

کلانی امروز و در گذشته بهزادی و آشتیانی و دیگر سرخ ها به این نکته مهم اشاره کرده بودند. نگرانی قرمزها از شرایط روحی و فشاری که روی تاجی ها بوده ریشه در رفاقت صمیمانه آنها داشته که اغلب شان در تیم ملی با هم همبازی بودند تا جایی که شاید وقتی ناصرخان حجازی بار سفر بست همایون بهزادی از بسیاری همبازیان استقلالی حجازی هم ناراحت و افسرده تر بود چرا که با حجازی رفت و آمد خانوادگی و رفاقتی دیرینه داشت به حدی که امروز اتیلا حجازی و علی  بهزادی در سایه همان مراودات با هم رفاقت و رفت و آمد  دارند.
حالا به این فکر می کنم که سرخ ها دست آبی ها را گرفته و از زمین بلند شان کردند و آبی ها مرد و مردانه باخت را پذیرفته و هرگز مثل حالا بدنبال آن نبودند که توپ ناکامی را به زمین داور و زمین آزادی و یا فدراسیون و..... انداخته تا خود را تبریه کنند. آنها هنوز هم می گویند آن روز روز بد ما بود و روز فوق العاده یاران بهزادی و راجر ز و بی هیچ عذر و بهانه ای شکست را می پذیرند اما تصور کنید چنین نتیجه ای امروز در دربی ها ثبت شود. آیا تیم بازنده چه قرمز باشد و چه آبی می گذارد بازی تمام شود؟ آیا فارغ از رفتارهای جنجالی و تحریک آمیز مربیان و بازیکنان دو تیم در این فضای تب آلود دربی ها سکوها در صورت ثبت جنین نتیجه ای اجازه می دهند بازی به انتها برسد؟!
به راستی که باید قدر مرام سرخابی ها و هواداران آن  دربی معروف و اصولا دهه پنجاه و شصت را بیشتر از اینها دانست. آنها دیروز درسی  به آیندگان خود دادند که باید از آن بیاموزیم اما افسوس که امروز نه در مستطیل سبز ظرفیت برد و باخت را می بینیم نه روی سکوها و نه در فضای مجازی که همچون استادیوم ها لبریز از توهین و فحاشی است.. به کجا می رویم،به کجا  چنین شتابان

تگ ها


فوتبال