برنامه جدید ستین برای مسی؛ فقط مهاجمم باش!

موندو دپورتیوو می‌گوید کیکه ستین برای لیونل مسی در لیگ قهرمانان برنامه خاصی تدارک دیده و قصد دارد به شکل جدیدی از او استفاده کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روزنامه کاتالان موندو دپورتیوو امروز در صفحه اول خود مدعی شد کیکه ستین سرمربی بارسلونا برای مسابقات باقی مانده این تیم در لیگ قهرمانان اروپا قصد دارد به شیوه ای متفاوت با همیشه از ستاره بزرگش لیونل مسی استفاده کند. بر اساس این گزارش‌، ستین نمی خواهد در مسابقات باقی مانده در چمپیونزلیگ مسی با حضور در فاز ساخت و ساز حملات بارسا خسته و فرسوده شود بلکه مایل است از او تنها به عنوان مهاجم هدف و برای گلزنی استفاده کند.

ستین می‌داند که اگر بارسا شانسی برای قهرمانی داشته باشد همه چیز به ابرستاره اش لئو مسی بستگی خواهد داشت. موندو مدعی است ستین مدتی است به آنالیز دقیق بارسا در زمان مربی گری خود پرداخته و به نتایجی رسیده. یکی از این نتایج این است که لیونل مسی باید هر چه ممکن است به محوطه جریمه حریف نزدیکتر باشد. این در حالی است که لئو هر زمان که احساس می‌کند تیمش در ساخت و ساز حملات دچار بحران شده به عقب برگشته و در این فاز مشارکت می‌کند.

مسی البته این کار را تنها برای سود بردن بارسا انجام می‌دهد چون می‌تواند با استفاده از قدرت حفظ توپ بالا و توانایی عبور تکنیکی از حریفان توپ را به نزدیکی دروازه حریف رسانده و به دیگر بازیکنان هم تیمی پاس گل بدهد. اما کیکه ستین معتقد است مسی اگر در این فاز خودش را خسته نکرده باشد می‌تواند در مقابل دروازه حریف خطرسازترین مهره بارسا باشد و این در رقابتی مثل چمپیونزلیگ اهمیتی حیاتی دارد.

مسی معتقد است وظیفه اصلی برای انجام این استراتژی به عهده هافبک‌های بارسلونا است که باید با ارسال پاس‌های خوب مسی را صاحب موقعیت‌های درجه یک کنند. حالا که کیکه ستین ریکی پوچ و فرانکی دی یونگ را در خط میانی در خدمت دارد می‌تواند از بابت ارسال پاس‌های عالی برای لئو خیالش راحت باشد.

تنها وظیفه مسی در برنامه جدید کیکه ستین این است که زمانی که در فاصله ۲۰ تا ۲۵ متری دروازه حریف قرار می گیرد حواسش تنها به دقت شوتهای خود با هدف باز کردن دروازه حریف باشد.

یک مشکل دیگر مسی از دید کیکه ستین این است که در مقابل دروازه حریف معمولاً دوست دارد به مرکز نزدیک شده و بیشتر شوت‌هایش را از این زاویه شلیک می‌کند. ستین از او خواهد خواست که برای متفرق کردن مدافعین حریف و جلوگیری از تجمع آنها در مرکز خط دفاعی زمانی که در فاصله نزدیک با دروازه حریف صاحب توپ می شود حرکت به جناحین و استفاده از زاویه های بسته را هم امتحان کند.

بیشتر بخوانید:
ساری: مقابل رم با زیر ۲۳ ساله‌ها بازی می‌کنیم
زلاتان: من مثل بنجامین باتن هستم، همیشه جوان!
نگرانی سرمربی میلان از برنامه فصل بعد 

تگ ها


لیونل مسی کیکه ستین فوتبال جهان بارسلونا لیونل مسی Enrique Setién Solar بارسلونا فوتبال