برنامه رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان اعلام شد/ اجرای پومسه آنلاین

فدراسیون جهانی تکواندو از برگزاری رقابتهای تکواندو قهرمانی پومسه جهان به صورت آنلاین خبر داد....

به گزارش خبرنگار مهر، یازدهمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی جهان قرار بود اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی دانمارک در شهر «هرنینگ» برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد. اما فدراسیون جهانی در تلاش است این رقابتها را به صورت آنلاین و در ماه نوامبر برگزار کند.

در نامه فدراسیون جهانی به کشورهای عضو در این خصوص آمده است، قبل از هر چیز امیدواریم از ویروس کووید- ۱۹ در امان باشید. همانطور که می‌دانید مسابقات جهانی تکواندو پومسه که در ابتدا قرار بود به میزبانی دانمارک برگزار شود، همانند سایر رویدادهای ورزشی لغو شد و چون معتقدیم فعالیت ورزشی باید در زندگی روزمره ضروری باشد، به همین دلیل تصمیم به برگزاری این مسابقات به صورت آنلاین گرفتیم.

بر اساس برنامه منتشر شده در سایت فدراسیون جهانی، کشورها می‌بایست تا ۱۳ نوامبر (۲۳ آبان ماه) ثبت نام خود را قطعی کنند و پس از آن برنامه دقیق مسابقات به کشورها اعلام خواهد شد.

این رقابتها در ۶ رده سنی از ۱۲ سال تا بالای ۶۵ سال برگزار می‌شود. در بخشنامه مسابقات که شامل کلیه مراحل، شرایط فیلم‌های ارسالی، نحوه و نوع لباس تکواندوکار و… می‌باشد آمده است: در صورتی که تمام یا بخشی از بدن تکواندوکار در فیلم ارسالی قطع شده باشد، از شرکت کننده امتیاز کسر خواهد شد.

ضمن اینکه فیلم‌های ویرایش شده مورد قبول قرار نخواهد گرفت. فیلم‌های ارسالی هم باید شامل اجرای دو پومسه، هر کدام در مدت زمان ۹۰ ثانیه با ۳۰ ثانیه استراحت باشد.

تگ ها


تکواندو تیم ملی تکواندو ایران پومسه فدراسیون تکواندو ایران