برنامه فدراسیون بسکتبال برای کادر فنی تیم ملی بعد از اولین انتصاب

رئیس فدراسیون بسکتبال که فیزیوتراپ تیم ملی برای المپیک را مشخص کرده در مورد دلیل این اقدام زودهنگام و دیگر تصمیمات احتمالی برای انتصاب های موردنظر توضیح داد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال روز یکشنبه طی حکمی صادق توکلی را به عنوان فیزیوتراپ تیم ملی برای حضور در المپیک توکیو معرفی کرد.

این اولین انتصابی بود که در رابطه با کادر فنی تیم ملی بسکتبال و برای سی و دومین دوره بازی های المپیک انجام شد در حالی که پیش از این برخی نقل قول‌های رامین طباطبایی ابهاماتی در مورد ترکیب این کادر و تغییر احتمالی آن برای بازی های سال آینده ایجاد کرده بود.

به همین دلیل معرفی فیزیوتراپ تیم ملی بسکتبال برای المپیک این پرسش را ایجاد کرد که «آیا این آغاز  انتصاب های موردنظر در کادر فنی است و قرار است در ادامه انتصاب های دیگری را شاهد باشیم یا دلیل دیگری باعث این اقدام زودهنگام شده است؟»

رامین طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر و در پاسخ به این پرسش به پیشینه همکاری صادق توکلی با کادر فنی تیم ملی بسکتبال اشاره کرد و گفت: وی پیش از این هم در کنار دیگر مربیان تیم ملی، وضعیت ملی پوشان را زیر نظر داشت. قرارداد صادق توکلی مردادماه به پایان رسید اما بعضا ملی پوشان‌مان همچنان با حضور در کلینیک وی پیگیر کارهای درمانی‌شان هستند. از طرفی نظر فدراسیون نسبت به وی و عملکردش مثبت بود. به همین دلیل قراردادش را تا المپیک تمدید کردیم و حکم لازم را هم صادر کردیم تا این همکاری بدون حرف و حدیث ادامه پیدا کند.

وی از برخی مسائل باشگاهی هم به عنوان دیگر دلایل انتصاب توکلی به عنوان فیزیوتراپ تیم ملی تا المپیک یاد کرد و در مورد همراه بودن وی کنار ملی پوشان در جریان بازی های المپیک تصریح کرد: تلاش‌مان این است بتوانیم به عنوان یک رشته تیمی از فیزیوتراپ اختصاصی کنار بازیکنان و در ترکیب کادر فنی بهره ببریم. این موضوع را پیش از این به مسئولان کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کرده ایم. به هر حال شرایط رشته های تیمی با انفرادی متفاوت است. رقابت رشته های انفرادی به چند روز محدود می شود اما رشته های تیمی تقریبا از ابتدا تا پایان المپیک درگیر مسابقات‌شان هستند.

رئیس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: از طرفی تعداد ورزشکاران در رشته های تیمی زیاد است. واقعا نیاز است یک فیزیوتراپیست اختصاصی کنار تیم باشد تا کمبود و مشکلی از این حیث احساس نشود. امیدوارم که شرایط به گونه ای فراهم شود که بتوانیم در کادر فنی اعزامی به توکیو، فیزیوتراپیست هم داشته باشیم.

طباطبایی همچنین در مورد دیگر اعضای کادر فنی تیم ملی بسکتبال برای المپیک و اینکه «بعد از انتصاب فیزیوتراپ، انتصاب های بعدی چه زمانی انجام خواهد شد و آیا شاهد حضور فرد جدیدی در کادر خواهیم بود؟» گفت: از اول تصمیمی برای تغییر کادر فنی نداشتیم و فعلا هم نداریم با این حال کمیته فنی در این زمینه تصمیم نهایی را اتخاذ خواهد کرد. همانطور که در آغاز به کارم در فدراسیون و برای تعیین سرمربی تیم ملی با نظر کمیته فنی تصمیم لازم گرفته شد، برای المپیک و تیم اعزامی هم با مشورت این کمیته تصمیم گیری می کنیم.

وی افزود: تا به امروز به خاطر کرونا نتوانستیم جلسه کمیته فنی را تشکیل دهیم. برگزاری جلسه این کمیته به صورت آنلاین خیلی نتیجه بخش نیست. نشست حضوری تاثیرگذارتر است.  از طرفی هنوز تقویم آسیایی و جهانی بسکتبال ارائه نشده است و تا زمانی که از این حیث برنامه ای نداشته باشیم عجله زیادی برای تعیین کادر فنی نداریم چون اصلا برنامه ای نیست که بخواهیم اجرا کنیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: پیش این فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) اعلام کرده بود که تا پایان ماه جولای تقویم خود را ارائه می دهد اما این  اتفاق نیفتاد. حالا هم اینطور عنوان شده که حداکثر تا پایان ماه آگوست تقویم آسیایی و جهانی بسکتبال اعلام می شود. زمان تصمیم گیری فدراسیون در مورد کادر فنی هم به این تقویم و زمان ارائه آن بستگی دارد. شاید هم تا هفته آینده جلسه کمیته فنی را تشکیل داده و تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم.

طباطبایی گفت: برای تعیین تکلیف کادر فنی تیم ملی بسکتبال در المپیک دیرکردی نخواهیم داشت. قطعا پیش از اینکه طبق تقویم آسیا و جهان بخواهیم برنامه های خود را آغاز کنیم در این زمینه هم به جمع بندی رسیده ایم.

بیشتر ببینید:

خلاصه بسکتبال فیلادلفیا سیکسرز - پورتلند بلیزرز/ ویدیو

خلاصه بسکتبال هیوستون راکتس - ساکرامنتو کینگز/ ویدیو

 

 

تگ ها


تیم ملی بسکتبال المپیک ۲۰۲۰ توکیو رامین طباطبایی صادق توکلی بسکتبال