برنامه لالیگا برای کاهش تبعات جدایی مسی از بارسا

شاید تابستان بعد دیگر لیونل مسی را در بارسا شاهد نباشیم. در این صورت چه بلایی بر سر ال کلاسیکو می آید و برنامه لالیگا برای جبران این فقدان چه خواهد بود؟...

به گزارش "ورزش سه"، دهه هاست که ال کلاسیکو مهمترین بازیکن سال فوتبال اسپانیاست و جذاب ترین بازی باشگاهی جهان میان دوست داران فوتبال. این بازی از سال ۲۰۰۹ به لطف حضور کریستیانو رونالدو در رئال و تقابلش با لیونل مسی در بارسا از حساسیست و محبوبیت بیشتری نیز برخوردار شد.

رونالدو دو سال پیش رئال را به مقصد یوونتوس ترک کرد تا اندکی از حساسیت های جهانی ال کلاسیکو کاسته شود اما این بازی همچنان در سطح دنیا پرمخاطب است تا جایی که اتحادیه لالیگا برای افزایش بیننده های این بازی تصمیم گرفت ساعت برگزاری ال کلاسیکو که هفته گذشته برگزار شد را زودتر از همیشه در نظر بگیرد تا مردم چین و دیگر کشورهای آسیای شرقی بتوانند به صورت زنده این جدال را تماشا کنند.

بدون شک با پایان کار لیونل مسی در بارسا که ممکن است تابستان آتی باشد، از جذابیت ال کلاسیکو برای فوتبال دوستان دنیا کاسته خواهد شد و لالیگا از حالا در فکر برنامه ریزی برای جبران این خلا است.

دربی مادرید بین رئال و اتلیتکو می تواند بازی مهم بعدی فوتبال اسپانیا باشد. ۴۰ روز دیگر بازی رفت دو تیم به میزبانی رئال برگزار خواهد شد و از حالا مشخص شده که ساعت برگزاری آن ۲۱ به وقت محلی باشد یعنی ساعتی ایده آل برای مردم آمریکای جنوبی. این برنامه شاید از سال بعد تغییر کند و دربی مادرید را نیز برای راحتی مردم آسیای شرقی در ساعات ظهرگاهی شاهد باشیم.

لالیگا در نظر دارد تا با برنامه ریزی های مناسب، دیگر دربی های فوتبال اسپانیا را نیز در دنیا پرمخاطب کند. سوای ال کلاسیکو و دربی شهر مادرید، در اسپانیا دربی های حساس دیگری نیز داریم.

دربی شهر سویل بین سویا و رئال بتیس، دربی کاستلون بین ویارئال و والنسیا و یا دربی باسک بین بیلبائو و رئال سوسیداد که به نوبه خود از اهمیت بالایی برخوردارند.

برای مثال بیلبائو و سوسیداد که به فینال کوپا دل ری فصل گذشته راه یافتند، به دلیل اهمیت بالایی که دربی باسک دارد هنوز به انجام نرسیده و فدراسیون فوتبال اسپانیا با درخواست دو باشگاه برای تعویق بازی تا عادی شدن شرایط کرونا و برگزاری مسابقه با حضور تماشاگران موافقت کرده است. دربی اندالوسیا بین سویا و رئال بتیس نیز هیجان و اهمیت فراوانی دارد که اغلب با تنش و حاشیه همراه است.

در نهایت روزی شاهد جدایی مسی از بارسا و پایان فوتبال او خواهیم بود و ال کلاسیکو دیگر هیجان کنونی را نخواهد داشت ولی لالیگا با دوراندیشی به دنبال کمرنگ کردن این اتفاق است. 

تگ ها


ال کلاسیکو والنسیا لیونل مسی سویا اتلتیک بیلبائو رئال بتیس رئال مادرید بارسلونا رئال سوسیداد