برنامه لیگ قهرمانان آسیا

دیدار پرسپولیس و الریان سایت AFC در گزارش ......

دیدار پرسپولیس و الریان

سایت AFC در گزارشی به بررسی بازی های هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

به گزارش مدال به نقل از  ایسنا به نقل از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا دوشنبه و سه شنبه در منطقه غرب آسیا آغاز خواهد شد تا چهره تیم های صعود کننده از این منطقه مشخص شود. بعد از تقریبا سه ماه و انجام پنج بازی می توان تیم های صعود کننده از گروهها را پیش بینی کرد و حالا لیگ قهرمانان آسیا به مرحله حساسی نزدیک شده است.

تیم های العین، امارات، الهلال عربستان و لخویای قطر تیم هایی هستند که تاکنون جواز حضور به مرحله بعد  لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده اند. همچنین یازده تیم تلاش می کنند تا بتوانند به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا راه یابند.

گروه A:

تمام چهار تیم گروه شانس صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا را دارند. الاهلی امارات باید در خانه پذیرای لوکوموتیو ازبکستان باشد و استقلال تیم دوم جدول رده بندی باید برابر تیم عربستانی التعاون قرار بگیرد. دو تیم اول و دوم گروه یعنی الاهلی و استقلال برای صعود به مرحله بعد به تنها یک امتیاز نیاز دارند.  استقلال در صورتی به مصاف التعاون می رود که اگر با چهار گل برابر این تیم شکست بخورد، از صعود به مرحله بعدی باز می ماند و تیم عربستانی راهی مرحله بعد خواهد شد.

گروه B:

بعد از صعود لخویا اکنون استقلال خوزستان ایران شانس زیادی برای راهیابی به مرحله بعد دارد. آنها باید برابر تیم حذف شده الجزیره در خانه به میدان بروند، جایی که یک تساوی هم تیم ایرانی را به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا خواهد برد.

گروه C:

ذوب آهن بعد از شکست سه بر صفر برابر العین در خانه شانس کمی برای صعود به مرحله بعد دارد. این نتیجه باعث شد تا این تیم اماراتی صعودش را به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا  قطعی کند.

حالا با این شکست ذوب آهنی ها باید هر سه امتیاز برابر الاهلی را کسب کنند تا به مرحله بعد راه یابند. این در حالی است که تیم عربستانی با یک تساوی راهی مرحله بعد خواهد شد و همین کار را برای ذوب آهن سخت می کند.

گروه D:

در یکی از حساس ترین بازی ها الریان قطر برابر الهلال عربستان بازی خواهد داشت. اگر الریان بتواند الهلال را شکست دهد تیم نخست گروه خواهد شد و پرسپولیس کنار می رود. در دیگر بازی های گروه پرسپولیس و الوحده در حالی به مصاف هم می روند که هر دو تیم شانس صعود دارند. الوحده بعد از برتری پنج بر یک برابر الریان با روحیه بالایی به مصاف پرسپولیس خواهد رفت. الریان نیز امیدوار است تا بتواند برای اولین بار حضور در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کند. پرسپولیس برای صعود باید امیدوار باشد که الریان نتواند به پیروزی برسد و خود در ورزشگاه آزادی الوحده امارات را شکست دهد تا به مرحله بعد راه یابد.

تگ ها


اخبار روز فوتبال