برنامه‌های ویژه هفته تربیت بدنی با شعار «ایران همدل ایران فعال»

معاون وزیر ورزش در توسعه ورزش همگانی با بیان اینکه «ایران همدل، ایران فعال» شعار ویژه هفته تربیت بدنی است در مورد مصوبات آن توضیح داد....

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحمید احمدی معاون توسعه ورزش همگانی در آستانه هفته تربیت بدنی امروز چهارشنبه طی نشست خبری در مورد برنامه‌های پیش بینی شده برای این هفته توضیح داد.

وی با بیان اینکه «ایران همدل، ایران فعال» شعار پیش بینی شده برای این هفته است، خاطرنشان کرد: هفته تربیت بدنی از ۲۶ مهرماه آغاز می‌شود، برای هر روز نامگذاری ویژه ای شده و برنامه‌هایی هم مختص هر روز پیش بینی شده شده است.

احمدی با بیان اینکه برای گرامیداشت این هفته ستاد ویژه هفته تربیت بدنی تشکیل شده، ادامه داد: از نهادهای مختلف در این ستاد عضو داریم ضمن اینکه ستاد مربوطه در سطح استان‌ها هم فعال شده است.

این معاون وزیر ورزش با تاکید بر اینکه کرونا مانع فعالیت‌های ورزشی در سطح همگانی نشده، تصریح کرد: بر همین اساس برای این هفته برنامه‌های میدانی زیادی پیش بینی شده است. در مجموع منطبق با شرایط هر استان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این برنامه‌ها در نظر گرفته شده‌اند.

احمدی ادامه داد: ۸ هزار فعالیت ورزشی در سطح تمام استان‌ها در نظر گرفته شده است. ۴۳ فدراسیون ورزشی بیش از ۱۴۰۰ برنامه ارائه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های همراه هم برنامه‌های ویژه ای برای گرامیداشت این هفته پیش بینی شده است، به نمونه‌هایی از آن در نهادی مانند وزارت آموزش و پرورش و شهرداری‌ها اشاره کرد.

به گفته وی کنترل وزن ۱۴ میلیون دانش آموز از پروژه‌های پیش بینی شده برای این هفته است، احمدی در عین حال ابراز امیدواری کرد که این پروژه تا پایان سال اجرایی شود.

معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش همچنین در مورد پیش بینی‌های صورت گرفته برای اجرای برنامه‌های ویژه هفته تربیت بدنی در زورخانه‌ها، میان کارگران و … توضیح داد.

احمدی در مورد برنامه‌های فرهنگی ویژه هفته تربیت بدنی گفت: زیارت مزار شهدای ورزشکار، دیدار با خانواده آنها و … از جمله این برنامه هاست.

وی به طرح پروژه‌های ورزشی در هفته تربیت بدنی اشاره کرد و یادآور شد: تا پایان سال ۱۱۵۰ خانه ورزشی در سطح روستاها افتتاح می‌شود. با این حساب تا پایان سال مجموع خانه‌های روستایی به ۵۰۰۰ می‌رسد، این آمار تا نیمه سال ۱۴۰۰ تعداد ۷۰۰۰ خانه روستایی پیش بینی شده است.

بنا به اعلام عبدالحمید احمدی، پروژه‌های ورزش همگانی برای افتتاح در هفته تربیت بدنی پیش بینی شده‌اند.

رونمایی از طرح شکوه - شبکه کمیته ورزش همگانی فدراسیون‌های ورزشی - دیگر برنامه مصوب برای اجرا در هفته آینده است.

شبکه ورزش همگانی در سمن‌ها و تشکل‌های جوان به نام طرح شمس هم دیگر طرحی است که طی هفته پیش رو از آن رونمایی خواهد شد.

وی از طرح سفیران ورزش همگانی به عنوان دیگر طرح مصوب برای هفته تربیت بدنی نام برد که رونمایی از آن همراه با دو طرح دیگر در ۲۸ مهرماه در محل آکادمی ملی المپیک برگزار خواهد شد.

احمدی گفت: پیاده روی روسای فدراسیون‌ها در مجموعه انقلاب و روسای هیات‌ها و ادارات کل در مراکز استان‌ها طرحی دیگری است که همزمان ۲۹ مهرماه اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد که تمام برنامه‌های پیش بینی شده با مجوز ستاد مقابله با کرونا در ورزش و هماهنگی وزارت بهداشت اجرایی خواهند شد.

معاون وزیر ورزش در پایان گفت: برای هفته تربیت بدنی به ادارات کل استان‌ها بودجه لازم را داده‌ایم. همچنین به فدراسیون‌ها هم یک بودجه برنامه‌ای داده‌ایم تا برنامه‌ها را اجرا کنند.

تگ ها


عبدالحمید احمدی ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان