برنامه کمیته المپیک برای تامین اعتبار تجهیزات موردنیازفدراسیون‌ها

کمیته ملی المپیک با تصویب هیات اجرایی اعتبار ویژه‌ای برای تامین تجهزات ضروری و موردنیاز فدراسیون‌های المپیکی اختصاص خواهد داد....

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، هفتاد و پنجمین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک صبح امروز با ریاست سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته، اعضای هیات اجرایی، نصراله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ و پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی برگزار شد.

در ابتدای این نشست به بررسی آخرین به وضعیت اردوهای مختلف رشته‌های المپیکی و بازدید از تمرینات و مسائل مربوط به آماده سازی ورزشکاران جهت حضور در رقابت‌های انتخابی کسب سهمیه و بازی‌های المپیک توکیو پرداخته شد و در ادامه گزارش کمیسیون مدیریت و برنامه ریزی در خصوص شاخص‌های توزیع اعتبارت سال ۱۴۰۰ توسط سید عبدی افتخاری ارائه شد.

در این گزارش، کلیات و چارچوب این شاخص گذاری به تصویب رسید و مقرر شد پس از اخذ نظرات پیشنهادی و اصلاحی اعضای هیات اجرایی، پیش نویس نهایی آن در نشست بعدی توسط آقای عبدی افتخاری رئیس کمیسیون مدیریت و برنامه ریزی ارائه گردد به نحوی که تا پایان سال جاری ارقام نهایی با توجه به میزان بودجه مصوب سال آتی کمیته به تصویب برسد.

همچنین در ادامه نشست امروز در خصوص تامین هزینه‌های کاروان اعزامی به بازی‌های المپیک توکیو و سایر رویدادهای ۲۰۲۱ مواردی مطرح و مقرر شد تا حداکثر مساعی لازم به منظور جذب منابع مالی مورد نیاز از طریق حامیان مالی توسط واحدهای ذیربط به عمل آید تا با مشارکت و نظرسنجی اعضای هیات اجرایی در جلسات آتی گزارش آن ارائه و انتخاب شود.

قابل توجه آنکه در راستای سیاست حمایت حداکثری از فدراسیون‌هایی که در برنامه بازی‌های المپیکی و آسیایی قرار دارند و با توجه به ضرورت تهیه تجهیزات ورزشی مورد نیاز و ضروری آنها، تصمیم بر آن شد پس از اخذ فهرست نیازمندی‌های مهم فدراسیون‌های المپیکی و آسیایی، اعتبار ویژه ای برای این موضوع منظور گردد.

در خاتمه در خواست تعدادی از فدراسیون‌های المپیکی که در حال آماده سازی تیم‌های ملی خود هستند مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید تا حمایت‌های مالی لازم برای حضور در رقابتهای انتخابی المپیک صورت پذیرد.

تگ ها


کمیته ملی المپیک هیات اجرایی کمیته ملی المپیک فدراسیون های ورزشی