برنده‌ها و بازنده‌های انتقال ماتیچ

گرگ جانسون به گزا ......

گرگ جانسون

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- ماتیچ 28 ساله استامفوردبریج را با دو قهرمانی لیگ و یک قهرمانی جام حذفی در طول سه سال و نیم حضورش در میان آبی های لندن ترک کرد. او که به عنوان بخشی از قرارداد خرید داوید لوئیز از بنفیکا در سال 2011 از چلسی به این تیم پرتغالی پیوست، در ژانویه 2014 باردیگر به چلسی بازگشته بود. ماتیچ اولین قهرمانی خود در لیگ برتر را زیر نظر مورینیو به دست آورده بود و حالا دوباره آنها اینبار در اولدترافورد به یکدیگر پیوند خورده اند. او فصل قبل به بازگشت دوباره چلسی به قهرمانی لیگ برتر با هدایت آنتونیو کونته کمک کرد تا سال موفق دیگری برایش ثبت شود. حالا او به یونایتد پیوسته اما این انتقال برنده و بازنده هایی دارد که باهم می خوانیم.

برنده؛ سسک فابرگاس

این هافبک اسپانیایی به دلیل اعتقاد کونته به وجود قدرت در خط میانی تیمش بیشتر اوقات از ترکیب چلسی در فصل گذشته کنار گذاشته شد و تنها دقایقی فرصت بازی پیدا می کرد. اگرچه در ادامه فصل توانست تاثیر غیرقابل انکار خود را به عنوان بازیکنی که تفاوت مهمی بین دو تیم ایجاد می کند، نشان دهد. او در هر 90 دقیقه روی 1.06 گل تاثیر مستقیم داشت تا آبی ها بتوانند مسیر خود را برای رسیدن به قهرمانی پیدا کنند. او در 1357 دقیقه 5 گل و یازده پاس گل داد تا موثرترین بازیکن خلاق و سازنده لیگ لقب بگیرد. حالا با وجود اینکه تیموئه باکایوکو جانشین ماتیچ شده است اما این بازیکن اسپانیایی موقعیت خود را در تیم پیدا کرده و با جدایی ناتانیل چالوبا فضا برایش بازتر شده. ضمن اینکه دیگر چلسی به اندازه گذشته گزینه ندارد.

برنده؛ پل پوگبا

به دنبال انتقال رکوردشکن او از یوونتوس به یونایتد در تابستان گذشته، همه چشم ها در انتظار درخشش این بازیکن فرانسوی در لیگ برتر خشک شد. اولین فصل حضورش در انگلیس اگرچه تا حدی موفق بود اما آنقدر راضی کننده نبود که بتواند سروصدای انتقادات ناشی از قیمت او را بخواباند و او نتوانست گلها و پاس گلهای زیادی بدهد. حالا زمان آن رسیده تا مورینیو در خط میانی خود تعادل برقرار کند و به پوگبا فضای لازم برای عملکرد بهترش را بدهد. آندره هررا گزینه اصلی برای بازی کردن در کنار پوگبا است اما آنها دیگر لازم نیست به مایکل کریک 35 ساله تکیه کنند و حالا پشتیبانی از این دو بازیکن به ماتیچ واگذار می شود. این هافبک صرب اگرچه ذاتا طراوات ندارد اما در چلسی هم یک حمایت کننده خوب از هافبک های خلاق تیمش بود.

بازنده؛ فابینیو

باهوش، سریع و آرام؛ اینها ویژگی فابینیو برزیلی بود که اساسا یک هافبک عمقی است. بازیکنی که کمک کرد تا موناکو به قهرمانی لیگ یک فرانسه برسد و به نیمه نهایی جام باشگاه های اروپا راه پیدا کند. به عنوان بهترین پاسور تیم، او یک گزینه عالی برای جایگزینی کریک بود و حتی در رسانه ها درباره اینکه چگونه می خواهد به اولدترافورد برود و باردیگر با مربی سابق خود در رئال مادرید یعنی خوزه مورینیو کار کند، پیغام خود را فرستاد. فابینیو نه تنها جدایی اش از موناکو و انتقال به یونایتد را انکار نکرد، حتی برای تیمش که با از دست دادن مندی، سیلوا و باکایوکو فصل سختی را خواهد داشت، آرزوی موفقیت کرد.

بازنده؛ هافبک های جوان چلسی

چالوبا در این فصل برای این که فرصت بازی بیشتری در تیم اصلی به دست بیاورد، چلسی را ترک کرد و راهی واتفورد شد اما کونته او را به خاطر عدم صبوری اش در این تصمیم مقصر می داند. آیا هافبک تیم ملی زیر 21 ساله های انگلیس زیرکی کرد چراکه می دانست بازی را به ماتیچ و باکایوکو می بازد؟ همان چیزی که روبن لوفتوس چیک، مدافع کناری ایتالیایی را تحریک کرد تا به قراردادی قرضی به کریستال پالاس برود. حالا سرمربی سابق یوونتوس بخاطر عدم ایجاد فرصت بازی برای بازیکنان جوانش مورد انتقاد قرار گرفته است. این در حالی است چلسی در این فصل هم در لیگ قهرمانان حضور دارد و هم باید از قهرمانی اش در لیگ برتر دفاع کند. علاوه بر این جام حذفی و جام اتحادیه وجود دارد که بازی های زیادی را برای چلسی ایجاد می کنند اما بازهم ممکن است جوانان چلسی شانسی پیدا نکنند.

برنده؛ خوزه مورینیو

مورینیو در ابتدای تابستان لیست مورد نظر بازیکنانش را برای تقویت چهار پست مورد نظر خود در خط حمله، مدافع میانی، هافبک و بازیکنان کناری به دست مسئولان باشگاه رسانده بود. پس از جذب ویکتور لیندولف و روملو لوکاکو، حالا ماتیچ سومین بازیکنی است که از آن لیست خریداری شده و گزینه ایوان پرسیچ است که مورینیو می خواهد این بازیکن را به ترکیب تیم خود اضافه کند. این مربی پرتغالی که از روند کند مذاکرات و خریدهای باشگاه ناراحت شده بود، حالا با خرید ماتیچ تا زیادی خیالش راحت شده و از وضعیت راضی است. حالا برای او تنها زمان اهمیت دارد تا بر تن پرسیچ هم پیراهن یونایتد را بپوشاند. البته آنها برای جانشینی آنتونیو والنسیا مدافع راست فرانسوی سرگه اوریه را هم زیر نظر دارند.

 

تگ ها


اخبار روز منچستر یونایتد فوتبال