برنلی ۲ - ۴ چلسی؛ چهارمین برد متوالی با هتریک پولیشیچ

چلسی موفق شد در روزی که کریستین پولیشیچ درخشش خیره‌کننده‌ای داشت با پیروزی بر برنلی، سه امتیاز ارزشمند به دست آورد...

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، برنلی در ورزشگاه ترف مور میزبان چلسی بود که این بازی در نهایت با برتری ۴-۲ شاگردان لمپارد به پایان رسید.

بازی دو تیم سرعت بالایی نداشت و دفاع منسجم برنلی اجازه کار را در دقایق ابتدایی به چلسی نمی‌داد اما در دقیقه ۲۱، سرانجام روی اشتباه لاوتون مدافه برنلی، توپ به کریستین پولیشیچ رسید و او هم با یک حرکت زیبا توپ را به تور دروازه نیک پوپ چسباند تا اولین گل ستاره آمریکایی در چلسی به ثبت برسد. دقایقی بعد باز هم فرصت نصیب پولیشیچ شد اما ضربه او با واکنش پوپ به کرنر رفت.

در حالی که نیمه اول رو به پایان بود، پاس عالی ویلیان در حوالی نقطه پنالتی به پولیشیچ رسید و او هم با ضربه‌ای که به پای مدافع برنلی برخورد کرد، موفق شد دومین گل خودش و تیمش را به ثمر برساند. تلاش‌های دو تیم در ادامه بی‌ثمر بود و نیمه اول با برتری ۲-۰ چلسی به پایان رسید.

شاگردان لمپارد در نیمه دوم هم توپ و میدان را در اختیار داشتند و در دقیقه ۵۶، روی یک کرنر، میسون مونت توپ را ارسال کرد و کریستین پولیشیچ با ضربه سر سومین گل خودش و چلسی را به ثمر رساند. تنها دو دقیقه بعد، تامی آبراهام با یک پاس عالی ویلیان را راه انداخت و او هم فضای مناسب را ایجاد کرد و دروازه پوپ را برای چهارمین بار باز کرد.

میزبان حرفی برای گفتن نداشت و در ادامه راهی جز خشونت برای آنها باقی نمانده و بود داور مجبور شد در چندین نوبت بازیکنان این تیم را با کارت زرد جریمه کند. در دقیقه ۷۶، داور خطای روی هادسون اودوی را پنالتی گرفت اما بعد از بررسی VAR مشخص شد خطایی از سوی تارکوفسکی صورت نگرفته است.

در ادامه دو تیم به حملات خود ادامه دادند و در دقیقه ۸۶، جی رودریگز توپ را در میانه‌های میدان از بردی گرفت و بدون مزاحمت مدافعین از فاصله‌ای دور، با ضربه‌ای سهمگین دروازه کپا را باز کرد تا زننده زیباترین گل این بازی لقب بگیرد. این پایان کار نبود و در دقیقه ۸۹، باز هم بردی توپ را به دوایت مک‌نیل رساند و ضربه پای چپ او با برخورد به توموری منحرف شد و دروازه کپا برای دومین بار باز شد.

تلاش‌های دو تیم در ادامه بی‌ثمر بود و این دیدار با پیروزی ۴-۲ شاگردان فرانک لمپارد خاتمه یافت. چلسی با کسب چهارمین پیروزی متوالی خود، ۲۰ امتیازی شد و در رده چهارم جدول باقی ماند.

ببینید:

خلاصه بازی برنلی 2 - 4 چلسی/ ویدیو

تگ ها


هفته دهم لیگ جزیره هتریک پولیشیچ فوتبال جهان آبی‌های لندن فرانک لمپارد ویلیان کریستین پولیشیچ برنلی چلسی برنلی-چلسی لیگ برتر فوتبال