برهانی: شفر در استقلال بدشانس بود/ فرهاد بماند شرایط بهتر می‌شود

آرش برهانی بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال درباره اتفاقات مختلف این تیم صحبت کرد....

مهاجم اسبق استقلال تهران صحبت‌های تازه‌ای را مطرح کرد.

به گزارش مدال، آرش برهانی مهاجم سابق استقلال و آقای گل این تیم معتقد است اگر از فرهاد مجیدی حمایت شود او حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت.

متن گفت و گو با برهانی را در ادامه می خوانید:

فصل برای استقلال امروز به پایان می رسد. عملکرد این تیم به نظرتان خوب بوده است؟
استقلال باید امسال یک عنوان قهرمانی را کسب می کرد زیرا شرایطش را داشت. بازیکنان بسیار خوبی در این تیم حضور داشتند که می توانستند باعث قهرمانی آن شوند.

فکر می کنی چرا استقلال امسال هم در لیگ، حذفی و آسیا شرایط خوبی نداشت؟
شما نگاه کنید شفر نتوانست در این تیم امسال تمرکز ایجاد کند. آنها تمام بازیهای مهم و رودررو با حریفان مستقیم را واگذار کردند. استقلال زمانی عنوان قهرمانی را از دست داد که مقابل پرسپولیس در دربی بازنده شد آن هم در حالی که با کمی تدبیر می شد در آن بازی به موفقیت رسید.

خیلی ها معتقدند خارجی های این تیم عملکرد خوبی نداشتند. شما هم هم عقیده هستید؟
در نیم فصل اول که اصلا این بازیکنان کمکی به استقلال نکردند فقط آمدند یک پولی گرفتند و رفتند. در نیم فصل دوم هم به غیر از پاتوسی آن هم فقط برای چند بازی بقیه بازیکنان خارجی هم کارساز نبودند. ای کاش ما بیشتر به بازیکنان داخلی خودمان اطمینان می کردیم.

شما گفتید به بازیکن جوان اطمینان بکنید. صیادمنش هم از این باشگاه جدا شد.
صیادمنش فوتبالیست بااستعداد و توانمندی است. او خیلی آینده درخشانی دارد. باید ببینیم استقلال از این ترانسفر چقدر سود می کند و آیا این بازیکن را به قیمت خوبی ترانسفر کرده یا خیر که اگر این اتفاق افتاده باشد آن وقت می توان گفت که استقلال موفق بوده است.

عملکرد فرهاد مجیدی بعد از رفتن شفر چطور دیدید؟
من معتقدم شفر در استقلال بدشانس بود. او می توانست خیلی بهتر از اینها عمل کند. فرهاد مجیدی هم همبازی من بوده و هم خیلی هواداران استقلال او را دوست دارند. من مطمئن هستم اگر فرهاد در استقلال بماند این تیم شرایطش خیلی بهتر خواهد شد زیرا فرهاد جوان است و انگیزه خیلی زیادی برای مربیگری دارد.

اما استقلالی ها این روزها به دنبال جذب مربی خارجی هستند.
فکر می کنم اگر قرار است مربی ای به استقلال بیاید آن هم خارجی باید شرایطش خیلی مناسب باشد؛ مربی ای باشد که دارای کارنامه و رزومه درخشانی باشد. شما نگاه کنید که شفر سالها در کشورهای مختلف مربیگری کرده بود و امسال هیچ انگیزه ای برای استقلال نداشت و همین باعث شد تا استقلال یک فصل نسبتا بدی را پشت سر بگذارد.

به عنوان یک مهاجم قدیمی از مهاجمان استقلال چقدر راضی هستی؟
استقلال در خط حمله شرایط خوبی داشت. بازیکنان خوبی هم در این پست حضور داشتند و فکر می کنم یکی از خط حمله های برتر لیگ هستند اما در همین بازی مقابل نفت آبادان خیلی فرصت سوزی شد و مهاجمان توپهای زیادی را از دست دادند که یکی از دلایل آن هم استرس زیاد بود.

خودتان برای فصل بعد چه برنامه ای دارید؟
با چند تیم مذاکراتی داشته ام. تیم شهرداری بندرعباس نیز که فصل گذشته در آنجا بودم خواستار تمدید قراردادم شده است که به زودی در این باره تصمیم نهایی را می گیرم.

تگ ها


آرش برهانی استقلال فرهاد مجیدی وینفرد شفر لیگ برتر فوتبال ایران خط حمله استقلال مهاجمان استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال