برگزاری بازی‌های خانگی رئال در واندا مترو پولیتانو

رئال مادرید مشغول بررسی امکان برگزاری بازی های خانگی خود در ابتدای فصل بعد در ورزشگاه واندا متروپولیتانو، استادیوم تیم رقیب همشهری، اتلتیکو مادرید است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، از برنابئو به دی استفانو و از دی استفانو به واندا مترو پولیتانو، پیش از آنکه رئالی ها بالاخره به سانتیاگو برنابئو بازگردند؛ ورزشگاهی که از تاریخ دوم مارس سال ۲۰۲۰ دیگر نتوانسته اند به آن پا بگذارند.

این مسیری است که رئال مادرید در "عملیات بازگشت" دنبال می کند. رئال مادرید در حال حاضر در حال بررسی امکان برگزاری نخستین بازی های فصل بعد در ورزشگاه روخی بلانکو است. رئال قصد دارد تا بازی های ابتدایی فصل بعد را در واندامتروپولیتانو برگزار کند و هم‌زمان کار تجهیز سانتیاگو برنابئو را به پایان برساند تا بالاخره پس از بازگشایی تدریجی ورزشگاه بتوانند شاهد بازگشت هواداران به سکوهای برنابئو باشند.

"عملیات بازگشت به برنابئو" که در حال حاضر در حال اجرا شدن است، پیش از بازگشت نهایی به برنابئو یک گام دیگر را نیز در نظر دارد. احتمال بازگشت هواداران به سکوها دلیلی است که باعث شده رئال مادرید به جای بازی در ورزشگاه دی استفانو مانند فصل پیش، حضور در واندا را در نظر بگیرد.

مخصوصا با توجه به تزریق مالی که حضور ۲۰ تا ۳۰ هزار هوادار در ورزشگاه روخی بلانکو می تواند برای رئالی ها به ارمغان بیاورد، چیزی که دی استفانو با ظرفیت محدودی که دارد نمی تواند در اختیار رئال مادرید قرار دهد.

به همین دلیل است که ایده برگزاری مسابقه های خانگی در واندا مترو پولیتانو تا زمان آماده شدن برنابئو، به ذهن مدیران رئال مادرید خطور کرده است.

باشگاه ها مدت ها است که منتظر بازگشت هواداران به ورزشگاه ها هستند و رئال هم می خواهد از این فرصت از همان ابتدای فصل استفاده کند.

همه اینها با توجه به بهره گیری از هماهنگی و سازگاری مناسب با اتلتیکو است که باعث می شود این طرح کمکی قابل اجرا باشد، جدا از این واقعیت که اگر این ایده در نهایت به نتیجه برسد، لازم است که طرح توسعه استراتژی قطعی رئال در بسیاری از جنبه های سازمانی و اقتصادی به پایان برسد.

از سوی دیگر اتلتیکو درمورد این طرح اظهارنظر نخواهد کرد تا زمانی که رئال مادرید درخواست خود را رسما به این باشگاه ارائه کند.

البته تنها یک سال پیش بود که اتلتیکو اعلام کرده بود که حاضر است به رئال تا زمان آماده شدن برنابئو کمک کند. انریکه سرزو، رییس اتلتیکو مادرید، در مورد این احتمال صحبت کرد که رئال مادرید بتواند در مدت زمان بازسازی سانتیاگو برنابئو در واندا بازی هایش را انجام دهد. وی در مراسمی با حضور شهردار مادرید گفت: "کسی تردید نداشته باشد که ما در اختیار رئال مادرید خواهیم بود، هیچکس به این موضوع شک نکند."

خوزه لوئیز مارتینز-آلمیدا، قلب روخی بلانکو، نیز از این احتمال حمایت می کند: "این اولین باری نیست که چنین اتفاقی می افتد و البته اگر باشگاه مشکلی نداشته باشد، هواداران نیز مشکلی نخواهند داشت".

بیشتر بخوانید:

پدیده جوان رئال مادرید و قدردانی ویژه از مارسلو

تهدید ستاره های رئال مادرید؛ او بیاید ما می رویم!

 

 

تگ ها


اتلتیکو مادرید فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال