برگزاری دیدار ایران و عراق با استفاده از VAR

کنفدراسیون فوتبال آسیا به تیم های ایران و عراق اطلاع داد که دیدار روز سه شنبه دو تیم با استفاده از فناوری کمک داور ویدیویی برگزار می شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود از مرحله حساس و پایانی مقدماتی جام جهانی، با تک گل علیرضا جهانبخش از سد سوریه گذشت و به صدر جدول  رده بندی گروه نخست صعود کرد. ملی پوشان در دومین دیدار خود، روز سه شنبه ۱۶ شهریور در قطر به مصاف عراق می روند.


روزنامه بغداد الیوم خبر داد که کنفدراسیون فوتبال آسیا روز گذشته به تیم های ایران و عراق اطلاع داده است که دیدار روز سه شنبه دو تیم در استادیوم خلیفه دوحه با استفاده از فناوری کمک داور ویدیویی برگزار می شود و AFC در این رابطه تأکید کرده که فناوری استفاده شده در ورزشگاه خلیفه، بالاترین سطح از کیفیت موجود در منطقه را داراست.


این روزنامه در ادامه نوشته است کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل کمبود وقت و همچنین تعامل برای برگزاری دیدارهای کشورهای حاضر در خاک خودشان، ارائه فناوری VAR را تکمیل نکرده و استفاده از کمک داور ویدیویی را در تمامی مسابقات الزامی نکرده است.


تیم ملی ایران که موفق شد پس از مدت ها میزبانی مسابقات رسمی و بین المللی را برعهده گرفته و بازی های خانگی خود را در تهران برگزار کند، به دلیل تحریم های سیاسی قادر به استفاده از VAR در استادیوم آزادی نیست و به همین دلیل دیدار نخست برابر سوریه بدون فناوری کمک داور ویدیویی برگزار شد.

تگ ها


تیم ملی ایران ای اف سی تیم ملی عراق فوتبال ایران عراق فوتبال