برگزاری شهرآورد؛ بعد از بازی پرسپولیس و سپاهان

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفتگو با برنامه فوتبال برتر اعلام کرد که تاریخ شهرآورد تهران هنوز قطعی نیست....

به گزارش "ورزش سه"، سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفتگو با برنامه فوتبال برتر در مورد تاریخ و نحوه برگزاری بازی های عقب افتاده پرسپولیس در لیگ برتر صحبت هایی را مطرح کرد.


مهدی در مورد سخت شدن برنامه ریزی بازی های لیگ برتر گفت: ما هفته هفتم را به پایان رسانده ایم و قصد داریم وارد هفته هشتم بشویم. ۱۵ روز فاصله میان هفته اول و دوم به وجود آمد که به دلیل تعطیلات قرطنینه به وجود آمد. در طول هفته دوم تا هفته سوم فقط ۴ بازی های پرسپولیس به تعویق افتاد. ما یک برنامه زمان بندی ناهمگون داشتیم که قطعا بر روی جدول تأثیرگذار است.


او در مورد اینکه تیمی مانند استقلال ۱۳ روز بازی انجام نمی دهد، گفت: ما از این اختلافات ۵ تا ۱۰ روزه برای بعضی از تیم ها داریم. امشب به یک برنامه کلی رسیدیم و زمان بندی ما در پایان لیگ برای همه تیم ها همزمان خواهد بود. دیدارهای معوقه به تدریج به هفته های آینده منتقل می شود و به همین ترتیب از بازی های معوقه کاسته می شود. اما تا حد امکان سعی می کنیم بحث تداوم و توالی هفته ها را رعایت کنیم.


او ادامه داد: تمام تیم ها در فاصله ۵ روز بازی می کنند یعنی به غیر از پرسپولیس حداقل زمان بازی تیم ها ۵ روز است. بخاطر پرسپولیس این تنش به جدول وارد شده ولی تیم ها در فاصله حداقل ۵ روز بازی می کنند اما بعضی مواقع بالاتر از ۵ روز داریم ولی سعی کرده ایم این همگنی را رعایت کنیم. جدول بازی های ما متوالی است ولی از لحاظ زمان بندی همگن نیست.


مهدی درخصوص زمان برگزاری زمان دیدار پرسپولیس و ذوب آهن گفت: پرسپولیسی ها باید به واسطه تأخیراتی که بخاطر حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا داشته، باید همکاری کند.


وی در مورد زمان برگزاری بازی پرسپولیس و سپاهان گفت: این بازی قبل از شهرآورد تهران برگزار می شود و قاعدتا یکی دو بازی استقلال می ماند. بعضی از تیم ها ۴ روز استراحت می کنند و بعضی هم  ۶ روز استراحت می کنند. ما این کار را انجام داده ایم تا توالی انجام بازی ها را رعایت کنیم تا تیم ها به هم برسند.


مهدی در مورد برگزاری شهرآورد تهران نیز گفت: پرسپولیس پس از بازی با نساجی، به مصاف ذوب و آهن و سپاهان می رود و سپس شهرآورد برگزار خواهد شد. اجازه بدهید تاریخ برگزاری شهرآورد را اعلام نکنم چون ابهام کوچکی در این باره وجود دارد ولی توالی تقریبا به همینگونه است و این یک برنامه تخمینی است.


رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پایان گفت: فرآیند اصلی ما انجام بازی های معوقه پرسپولیس است. تیم هایی که با پرسپولیس بازی دارند، بازی های خود آن تیم ها در آن هفته به تأخیر می افتد و این اتفاق به ناچار رخ داده و کاری نمی شود کرد.

تگ ها


استقلال تهران فولادمبارکه سپاهان دربی پرسپولیس تهران