برگزاری عجیب ترین بازی تاریخ فوتبال در کلمبیا

در لیگ فوتبال کلمبیا شب گذشته تیم ریونگرو آگیلاس مجبور شد تنها با هفت بازیکن در میدان حاضر شود و بازی نیز به انجام رسید....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از اسپورت بایبل، ریونگرو آگیلاس تیم حاضر در دسته اول فوتبال کلمبیا شب گذشته با هفت بازیکن برابر حریف خود به میدان رفت. دلیل این اتفاق مصدومیت و نیز ابتلای تعداد زیادی از بازکینان این تیم به ویروس کرونا بود. در مجموع آگیلاس ۱۶ غایب داشت با این حال درخواست تعویق بازی مورد قبول فدراسیون فوتبال کلمبیا قرار نگرفت و این تیم بر اساس قوانین با هفت بازیکن مجبور شد در زمین حضور پیدا کند.

در میان بازیکنان این تیم یک دروازه بان ذخیره(در پست دفاع میانی بازی کرد) و یک بازیکن که پیش از این تجربه بازی در لیگ را نداشت، حضور داشتند. سیستم بازی آگیلاس ۱-۲-۳ بود و عجیب تر اینکه تا دقیقه ۵۷ تواسنتند بویاکا چیکو را متوقف کنند ولی در ادامه سه گل دریافت کردند.

مسابقه تا دقیقه ۷۹ نیز ادامه داشت تا اینکه به دلیل مصدومیت جیوانی مارتینز بازی لغو شد چرا که طبق قوانین هیچ تیمی نمی تواند با شش بازیکن در میدان به کار ادامه دهد.

در شرایطی مشابه اتحادیه فوتبال انگلیس چند ماه پیش بازی فولام و منچسترسیتی را لغو کرده بود ولی در کلمبیا اصرار به برگزاری بازی داشتند.

مسئولان باشگاه ریونگرو آگیلاس در مورد دلیل حضور در میدان گفته اند که برای فرار از جریمه های سنگین احتمالی چاره ای جز قبول حکم فدراسیون فوتبال کلمبیا نداشتند.

Félix de Bedout criticó a Dimayor por Águilas Doradas vs Chicó con 7  jugadores

فرناندو خارامیلو رئیس باشگاه یرونگرو آگیلاس به وین اسپورتس گفت:« اگر هفت بازیکن آماده در دسترس داشته باشید، باید در زمین حاضر شوید. این غیر عادلانه ترین بازیکن تاریخ فوتبال بود. ما در نهایت بازی را باختیم ولی بر کرونا غلیه خواهیم کرد. به بازیکنان تیمم افتخار می کنم.»

آگیلاس برای این بازی تنها یک مدافع تخصصی در اختیار داشت( و لیورپول تصور می کند با مصدومیت فن دایک و جو گومز و ژوئل ماتیپ در بحران دفاعی است).

تگ ها


فوتبال جهان کلمبیا فوتبال