برگزاری لیگ ۹۹ تنیس روی میز با تغییر در نحوه برگزاری و امتیازدهی

طبق آئین‌نامه مصوب برای لیگ برتر تنیس روی میز در سال جاری، این فصل از مسابقات با اعمال تغییراتی در نحوه برگزاری دیدارهای مقدماتی و پلی‌آف و همچنین امتیازدهی برگزار می‌شود....

داریوش ضرغام پور مسئول کمیته مسابقات فدراسیون تنیس روی میزدر گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه نشست هماهنگی برای فصل جدید لیگ برتر تنیس روی میز سوم شهریورماه برگزار می شود به نامه ای که هفته گذشته از طرف فدراسیون بابت اطلاع رسانی این نشست تهیه و ارسال شد، اشاره کرد و گفت: این نامه را به تمام هیات های استانی و باشگاه های فعال در سطوح مختلف تنیس روی میز ارسال کردیم.

وی تصریح کرد: طبق این نامه تیم های متقاضی حضور در فصل جدید لیگ برتر باید تا پیش از زمان برگزاری نشست هماهنگی درخواست خود را به صورت رسمی اعلام کنند. در واقع این تیم ها باید با نامه رسمی و نماینده تام الاختیار حضورشان در جلسه سوم شهریورماه اعلام کنند.

مسئول کمیته مسابقات فدراسیون تنیس روی میز با بیان اینکه تا به امروز هیچ یک از تیم های باشگاهی اعلام آمادگی مبنی بر شرکت در لیگ  ۹۹ نداشته اند، ادامه داد: البته تا زمان برگزاری نشست موردنظر هنوز زمان داریم. به طور حتم طی مدت زمان باقی مانده اقداماتی در این زمینه انجام خواهد شد و بر اساس آن جلسه هماهنگی لیگ برتر را برگزار می کنیم.

ضرغام پور با اشاره به اینکه برای برگزاری لیگ برتر در سال جاری ورودیه ۵۰ میلیون تومانی مصوب شده است، یادآور شد: البته برخی از تیم ها بابت لیگ فصل گذشته، ورودیه ۳۰ میلیون تومانی، پرداخت مبلغ برای هزینه های جانبی و قرارداد منعقد شده با بازیکنان هنوز به فدراسیون بدهکارند. پرداخت این بدهی و تسویه حساب کامل یکی از مواردی است که در آئین نامه تدوین شده روی آن تاکید شده است.

وی همچنین از اعمال برخی تغییرات در نحوه برگزاری لیگ برتر در سال جاری خبر داد و گفت: اینکه لیگ امسال به چه صورت برگزار شود به تعداد تیم های شرکت کننده در رقابت ها بستگی دارد. پیش از این پلی آف مسابقات به صورت رفت و برگشت میان چهار تیم شرکت کننده برگزار می شد اما طبق دستورالعمل جدید قصد داریم امسال این مرحله از رقابت ها را به صورت متمرکز برگزار کنیم. در مورد دیدارهای مرحله مقدماتی هم برگزاری دیدارها در سه مرحله را در نظر گرفته ایم.

ضرغام پور در توضیح تکمیلی این موضوع گفت: اگر مبنا را حضور ۸ تیم در لیگ ۹۹ قرار دهیم، باید ۷ دیدار در مرحله رفت و ۷ دیدار در مرحله برگشت برگزار کنیم. یعنی در مجموع باید دیدارهای مقدماتی را طی ۱۴ هفته برگزار کنیم اما طبق برنامه جدید این ۱۴ هفته را در سه مرحله و به صورت متمرکز برگزار می کنیم.

وی تغییر نحوه امتیاز دهی تیم ها به عنوان دیگر تغییر کلی اعمال شده برای لیگ پیش رو یاد کرد و گفت: هر دیدار تنیس روی میز شامل دو دیدار دوبل و چهار دیدار انفرادی است. پیش از این پیروزی در هر یک از این دیدارهای دوبل و انفرادی نیم امتیاز داشت به همین دلیل تیمی که در هر ۶ بازی برنده می شد ۳ امتیاز می گرفت و تیم حریف هم صفر امتیاز اما طبق آئین نامه جدید تیم برنده علاوه بر نیم امتیازهای دیدارهای دوبل و انفرادی، نیم امتیاز هم به عنوان پاداش بُرد دریافت می کند. این نیم امتیاز در مرحله پلی آف کسر می شود.

مسئول کمیته مسابقات فدراسیون تنیس روی میز ابراز امیدواری کرد که عاملی مانند کرونا مانع از آغاز به موقع رقابت های باشگاهی در این رشته نشود.

تگ ها


تنیس روی میز داریوش ضرغام پور مسابقات قهرمانی کشور