برگزاری لیگ خروجی فنی ندارد / نکته مثبت برگزاری لیگ تکواندو

رضا ایمان زاده گفت: در شرایط موجود کشور شاید لیگ برتر خروجی فنی نداشته باشد، ولی خالی از نکات مثبت هم نیست....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، سرمربی تیم تکواندو دانشگاه آزاد ضمن بیان مطلب فوق افزود: تصور ما بر این بود که با وجود کرونا تیم‌ها از لیگ برتر تکواندو استقبال نکنند، ولی در روز قرعه کشی شاهد حضور تیم‌های خوبی در این دوره بودیم. در واقع هر ۱۰ تیم با پشتوانه حامی مالی پای به آوردگاه لیگ گذاشته‌اند و این یک نکته مثبت برای تکواندو است.

وی ادامه داد: واقعیت امر این است که به لحاظ فنی نمی‌توان نظر کارشناسی داد و با توجه به آنکه تعداد بازی‌ها اندک است و فرصتی هم برای تمرین مسائل فنی در باشگاه نیست، بعید می دانم خروجی آن‌چنانی از لیگ شاهد باشیم. در واقع لیگ ۹۹ یک هنداونه دربسته است و پیش بینی برای تعیین قهرمان آن سخت است.

ایمانزاده افزود: در چنین شرایطی هم می‌توان نکات مثبت از برگزاری لیگ را انتظار داشته باشیم. اول آنکه در شرایط سخت جامعه که در ۹ ماه گذشته ورزش در جامعه تعطیل بوده، باشگاه‌ها فعالیتی ندارند. فدراسیون‌ها و هیأت‌ها برنامه ندارند. برگزاری لیگ می‌تواند شمعی باشد در تاریکی و انگیزه‌ای برای ورزشکاران از یک سو و راه اندازی آموزش از سوی دیگر. کرونا نزدیک به یک میلیون شغل در ورزش را از بین رفته است و خیلی از افراد درآمد خود را از دست داده‌اند.

سرمربی دانشگاه آزاد ادامه داد: دوم آنکه قطع به یقین باشگاه که می‌آید در این شرایط سرمایه گذاری می‌کند، نوعی حمایت از ورزش و ورزشکار است. این درست که پول زیادی در تکواندو نیست ولی بازهم یک کمک است و می‌تواند تأثیرگذار باشد و امیدوارم این بیماری هر چه زودتر از بین برود و برگردیم به روزهای خوب که شاهد رقابت‌های شیرین و جذاب با سطح فنی بالا و البته حضور تماشاگران باشیم.

وی در پایان گفت: با توجه به شرایط ورزش در کشور بخصوص تکواندو قرار بر برگزاری لیگ با سبک وسیاقی متفاوت نسبت به سالهای گذشته شد و ۱۰ تیم شرکت کننده در دو گروه ۵ تیمی و در مدت زمان دو روز به رقابت بپردازند. طبق تصمیمی که در جلسه فوق اتخاذ شد، تیم‌ها یکبار در بازی‌های گروهی شرکت می‌کنند و بعد از مشخص شدن چهار تیم صعود کننده به نیمه نهایی برای تعیین تیم‌های برتر به مصاف هم خواهند رفت.

بیشتر بخوانید:

حضور آرمین هادی پور در مس کرمان منتفی شد

لیگ برتر تکواندو قرعه کشی شد/ تعویق دو هفته‌ای مسابقات

 

 

تگ ها


تکواندو لیگ برتر تکواندو رضا ایمانزاده مربی تکواندو تکواندو