برگزاری متمرکز لیگ برتر والیبال بانوان نقطه قوت است

سرمربی تیم والیبال بانوان پیکان گفت: برگزاری مسابقات به شیوه متمرکز اتفاق مثبت این دوره از مسابقات است....

به گزارش خبرنگار مهر، پس از پایان دور مقدماتی رقابت‌های لیگ برتر متمرکز والیبال بانوان در گروه «ب»، تیم پیکان به عنوان صدرنشین به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

میترا شعبانیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پایان دور رفت مسابقات و شرایط تیم پیکان گفت: با توجه به گروه بندی شدن مسابقات، تعداد رقابت‌ها در دو گروه محدود شد. در گذشته هر تیم هشت بازی انجام می‌داد و در نهایت تیمی که بیشترین امتیاز را به دست می‌آورد، قهرمان می‌شد.

سرمربی تیم والیبال بانوان پیکان ادامه داد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات آن، مسابقات به صورت متمرکز برگزار شد. شرایط بد نبود اما گروه ما سخت‌تر از گروه «الف» بود و پس از انجام دو بازی به نسبت راحت یک بازی سنگین داشتیم.

وی افزود: در دور رفت تیم اصفهان را در خانه شکست دادیم اما در دور برگشت در تهران، چند مهره کلیدی تیم از ۵۰ درصد توان خود استفاده کردند. در نهایت نتیجه را واگذار کردیم. ذوب آهن بسیار خوب و پرقدرت ظاهر شد. در نهایت خوشبختانه به عنوان سرگروه به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردیم.

شعبانیان خاطرنشان کرد: با توجه به نظرخواهی که انجام شد قرار بر این است که در دور یک چهارم نهایی تیم‌های صعود کننده از هر گروه به صورت ضربدری و رفت و برگشت با یکدیگر دیدار کنند و در نهایت هر تیمی که بیشترین امتیاز را به دست آورد، قهرمان مسابقات شود.

وی بیان کرد: حسن رقابت‌ها، برگزاری مسابقات به شیوه متمرکز است. قرعه کشی بازی‌ها مشخص است اما هنوز نمی‌دانیم در کدام سالن برگزار می‌شود. احتمالاً سالن فدراسیون میزبان خواهد بود.

سرمربی تیم والیبال پیکان در پاسخ به این سوال که حضور برخی از تیم‌ها به ویژه در گروه «الف» باعث دست گرمی بود، نظر شما چیست؟ گفت: در گروه ما دو تیم مدعی ذوب آهن و پیکان حضور داشتند و در گروه الف تیم سایپا تنها تیم مدعی بود. البته تیم شهرداری قزوین نیز نمایش خوبی داشت. اما به هر حال تیم‌های قزوین و سروقامتان کمی دیر تشکیل شدند. نمی دانم چرا اختلاف امتیازها در برخی از بازی‌ها بسیار زیاد بود.

شعبانیان اظهار داشت: نمی‌توان گفت زنگ تفریح اما اگر اتفاقی رخ می‌داد و تعداد تیم‌های بیشتری در مسابقات حضور داشتند و فدراسیون به گونه‌ای با مشاوره دادن، ملی پوشان را به خوبی در تیم‌ها تقسیم می‌کرد، شاید کمی از این شرایط فاصله می‌گرفتیم. شاید کم کاری نواب رئیس باعث می‌شود تا همیشه والیبال بانوان در این حالت باقی بماند.

تگ ها


تیم والیبال پیکان میترا شعبانیان تیم سایپا شهرداری قزوین تیم والیبال بانوان تیم والیبال بانوان پیکان