برگزاری مقدماتی جام جهانی به‌صورت متمرکز

کنفدراسیون فوتبال آسیا برای به اتمام رساندن مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به دنبال برگزاری مسابقات به‌صورت متمرکز در یک کشور است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، نشریه «استاد الدوحه» عنوان کرده است کنفدراسیون فوتبال آسیا این روزها به دنبال برنامه‌ای است تا مسابقات بین‌المللی این قاره را هر چه زودتر به پایان برساند. AFC پیش‌ازاین درخصوص مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ و AFC کاپ پیشنهاد داده بود تا ادامه این رقابت‌ها را به‌صورت متمرکز و تک بازی به میزبانی یک کشور برگزار کند تا بتواند پیش از اتمام سال ۲۰۲۰ پرونده این مسابقات را ببندد و مشکلی برای فصل آینده نداشته باشد. همچنین با این اجرای این برنامه فضای زمانی بیشتری را برای فدراسیون‌های ملی قاره آسیا فراهم می‌کند وهرکشورمی تواند مسابقات باشگاهی خود را که از اواسط ماه مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف‌شده است، به پایان برساند.


کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین در حال بررسی است تا ادامه مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین را به‌صورت متمرکز برگزار کند تا بتواند در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به جابه‌جایی زیاد در ایام کرونا پرونده مرحله اول این بازی‌ها را ببندد.AFC درارتباط با ادامه این مسابقات پیشنهاد داده تا هر گروه به میزبانی یک کشور بازی‌هایش را انجام دهد که  انتخاب میزبان می‌تواند به کشوری غیر از تیم‌های حاضر در گروه تعلق گیرد. البته اتخاذ این پیشنهاد به دلیل اینکه مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ زیر نظر FIFA برگزارمی شود مستلزم تصویب آن‌ها خواهد بود و فیفا در صورت ارائه رسمی توسط AFC، شروع به بررسی پیشنهاد می‌کند.

بیشتر بخوانید:

بلاتر: جام‌جهانی ۲۰۲۲ در قطر برگزار خواهد شد

موافقت فیفا با تعویق یک ساله جام جهانی فوتسال

 

 

تگ ها


جام جهانی 2022 قطر فوتبال