برگزاری یک جشنواره موسیقی با محوریت ورزش «کاراته»

یک جشنواره موسیقی و شعر در موضوع ورزش رزمی کاراته با همراهی فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود....

به گزارش خبرگزاری مهر، فراخوان اولین دوره جشنواره موسیقی و شعر کاراته با همراهی فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

در متن این فراخوان آمده است:

شرایط شرکت در جشنواره:

موضوع آثار، آزاد  و مرتبط با هنر رزمی کاراته است.  شرکت در جشنواره، محدودیت سنّی ندارد.

از آن‌جا که تاکنون در مورد کاراته که بزرگترین جامعه ورزش‌های رزمی کشور است و افتخارات بسیاری در عرصه‌های معتبر جهانی به دست آورده اقدامی حرفه‌ای با در نظر گرفتن تمامی معیارهای درست هنری در عرصه موسیقی و شعر صورت نگرفته یا به صورت رسمی و به صورت گسترده در جامعه منتشر نشده است لذا فدراسیون هنرهای رزمی مدرن با ابتکار رییس و بنیان‌گذار آن و با همکاری و همفکری هنرمندان و صاحب نظران این عرصه اقدام به برگزاری اولین دوره جشنواره موسیقی و شعر کاراته نموده‌است.

- آثار ارسالی کافی است به لحاظ فرم و اجرا، درقالب قطعه‌ موسیقی استاندارد در ژانرهای مختلف اعم از پاپ، راک، الکترونیک یا دیگر سبک‌ها باشد. تصمیم‌گیری در مورد آثار برای ورود به بخش مسابقه، بر عهدۀ هیات داوران خواهد بود.

- هر هنرمند حداکثر با ۲ اثر می‌تواند در جشنواره شرکت کند.

- آثار ارسالی نباید در جای دیگر با نام‌های متفاوت عرضه شده باشد.

- این جشنواره از دیدگاه‌های خلاقانه در موسیقی، و توجه به ابعاد مختلف کاراته استقبال می‌کند و هدف اصلی تولید آثار موسیقایی موثر در تهییج جامعه ورزش، گسترش فرهنگ و اصالت کاراته و تشویق قهرمانان و مربیان این هنر رزمی است.

جشنوارۀ شعر و موسیقی کاراته در سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری و اجرا ضمن پیروی از قوانین جمهوری اسلامی ایران، کاملاً مستقل بوده و نگاه سبکی  نخواهد داشت و هرچند از حمایت مالی اسپانسرها و حامیان مالی استقبال می‌کند اما کیفیت و اصل انصاف را فدای آن نخواهد کرد.

تقویم برگزاری جشنواره:

 مهلت ارسال آثار: تا پایان ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹

 اعلام نتایج مرحلۀ اوّل داوری و معرفی ۱۰ اثر راه یافته به مرحلۀ نهایی: اول آذر ماه ۱۳۹۹

 اختتامیه و معرفی برترین آثار: ۱  دی‌ ماه ۱۳۹۹

شیوۀ ارسال آثار:

- شرکت کنندگان در بخش شعر:  هر اثر باید در فایلی جداگانه و در قالب pdf ارسال شود.

- شرکت کنندگان در بخش موسیقی باکلام:  فایل‌های ارسالی باید در فرمت و قالب MP۳ با کیفیت مطلوب ارسال گردند؛ همچنین ترانه یا شعر نیز به صورت مجزا در قالب pdf ارسال شود.

در انتهای هر اثر و در صفحه‌ای مجزّا، مشخصات زیر به طور کامل درج شود:

- نام اثر – نام و نام‌خانوادگی صاحب اثر – سال تولد – آدرس دقیق پستی محل سکونت به همراه کدپستی – شمارۀ تماس – آدرس پست الکترونیکی.

- آثار خود را به آدرس پست الکترونیکی جشنواره به آدرس پست الکترونیکی Jashnvare.Varzeshi@Gmail.com  ارسال کنید.

- پس از دریافت آثار، طی حداکثر ۴۸ ساعت به آدرس الکترونیکی تاییدیۀ دریافت، ارسال خواهد شد.

بخش جنبی:  

در این بخش آثاری با موضوعیت کاراته در قالب کلیپ، دکلمه، پادکست، داستانک و نقاشی بررسی و در کنار اهدا جوایز نفرات برتر شعر و موسیقی به نفرات برگزیده بخش جنبی لوح یادبود اهدا خواهد شد.

جوایز:

علاوه بر اهدا لوح یادبود و تندیس نفرات برتر در بخش شعر و موسیقی، مبلغ هفتاد میلیون ریال به نفرات برتر اهدا خواهد شد.

 معرفی ستاد برگزاری جشنواره:

دبیر: سبحان اکرامی/ هیات داوران: بابک صحرایی (رییس)، کامران همت‌پور، لیدا محمودی، یاشار درفشه، حسین شریفی (سخنگو)، هومن موسوی، مهدی بیک وردی، آزاده جوادی، محمدصالح حجت‌الاسلامی، آزاده فضلی، حافظ کاظم‌زاده و غزاله دلفانی.

تگ ها


کاراته موسیقی ایرانی موسیقی پاپ موسیقی تلفیقی فدراسیون کاراته فراخوان