برگ برنده بزرگ رئال مقابل بارسا در ال کلاسیکو

رئال مادرید فردا شب با تکیه بر نتایج خوبی که در ورزشگاه خانگی خود برابر رقبای بزرگ گرفته، به مصاف بارسا خواهد رفت....

به گزارش "ورزش سه"، در رئال مادرید یک جمله معروف دارند که از زبان اسطوره فقید این باشگاه خوانیتو بیرون آمده است؛ اینکه دقایق بازی در برنابئو طولانی تر از همه جاست. پس از شکست ۲-۱ رئال در نیمه نهایی جام یوفای ۸۶-۱۹۸۵برابر اینتر در سن سیرو بود که خوانیتو آن جمله را گفت و رئال در بازی برگشت ۵-۱ برنده شد و به فینال رفت تا قهرمان شود.

فصل گذشته و پس از شیوع گسترده کرونا در اسپانیا و تعطیلی ۹۰ روزه لالیگا، رئال مادرید موقتا از برنابئو به ورزشگاه آلفردو دی استفانو نقل مکان کرد تا ورزشگاه قدیمی مورد بازسازی قرار بگیرد. حاصل کار رئال در ورزشگاه دی استفانو، ۲۱ برد، ۴ شکست و تنها یک تساوی بوده است.

از ۱۱ بازی باقیمانده لالیگای ۲۰-۲۰۱۹ رئال شش بازی را میزبان بود و همه را در دی استفانو با برد پشت سر گذاشت و در نهایت با کسب ۱۰ برد و یک تساوی قهرمان لالیگا شد.

فصل جاری اما رئال در دی استفانو برابر رقبای بزرگ موفق نشان داده ولی برابر حریفان کوچک ضعف نشان داده است.

رئال در لیگ قهرمانان بازی خانگی خود را به شاختار ۲-۳ باخت و در لالیگا نیز برابر کادیز، لوانته و آلاوس بازی های خانگی خود را واگذار کرده است. دقیقا زمانی که به نظر می رسید رئال با زیدان در سراشیبی قرار گرفته، این تیم با کسب پیروزی های خانگی برابر رقبای بزرگ بار دیگر اوج گرفت.

پیروزی ۳-۲ بر اینتر و ۲-۰ بر گلادباخ در لیگ قهرمانان که منجر به صعود رئال به عنوان تیم اول به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان شد یا برتری خانگی ۲-۰ بر اتلتیکو که سبب شد فاصله با صدر زیادتر نشود. آن تنها باخت دور رفت لالیگای اتلتیکو بود. تیمی که ۵۰ امتیاز از ۵۷ امتیاز دور رفت را کسب کرد.

رئال مادرید بازی خانگی خود برابر آتالانتا در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را با سه گل پیروز شود و سه شنبه شب نیز توانست لیورپول را در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ۳-۱ شکست دهد. حریف بعدی رئال در دی استفانو بارسلونا خواهد بود؛ اولین و احتمالا آخرین ال کلاسیکو در ورزشگاه دس استفانو. یک پیروزی خانگی دیگر برابر رقیبی بزرگ؟

تگ ها


ال کلاسیکو فوتبال جهان رئال مادرید بارسلونا لالیگا فوتبال