برگ برنده سیما را نسوزانید- رسانه ملی ملت نوازی کند

اصلا نیت این مطلب انتقاد از محتوای برنامه های تلویزیون ملی ایران نیست. اصلا نیت بحث سیاسی نیست ......

اصلا نیت این مطلب انتقاد از محتوای برنامه های تلویزیون ملی ایران نیست. اصلا نیت بحث سیاسی نیست ...

اصلا نیت این مطلب انتقاد از محتوای برنامه های تلویزیون ملی ایران نیست. اصلا نیت بحث سیاسی نیست. نیت این نیست که بخواهیم صدا و سیمای خودمان را با شبکه های ماهواره ای مقایسه کنیم. این روزها نمونه های مشابه برنامه های پر مخاطب ماهواره ای را در تلویزیون خودمان می بینیم و استقبال هم از برخی از این برنامه ها علی رغم کمبودها و ضعف هایی که دارند بد نبوده و نشان از تلاش این رسانه برای توجه به خواسته های مردم دارد.
اما باید به تلویزیونی که به راحتی حق فوتبال ایران را تا امروز نادیده گرفته بگوییم برخی تصمیماتش اصلا به نفع فوتبال و خود صدا و سیما نیست. اگر به این تلویزیون می گوییم رسانه ملی پس ملت این حق را دارند که در چارچوب قوانین کشور درخواستهای خود را اعلام کرده و مسوولان این رسانه هم به خواسته های آنها بیشتر توجه کنند.
مردم امروز می خواهند برنامه 90 با همان رویکرد قبلی اش و با همان مجری اش ادامه حیات دهد. برنامه ای که طی مدت بیست و اندی سال توانست عنوان پرمخاطب سیما را از آن خود کرده و برای ساعاتی مردم را درگیر مسائل و مشکلات فوتبال کند. خیلی از جوانان ما دیدن این برنامه را به دیدن برنامه های ماهواره ترجیح دادند و وقت خود را با این برنامه گذراندند. دیدند که در فوتبال ایران چه مسائل و مشکلاتی وجود دارد و برای حل این مشکلات حتی نظرات خود را اعلام می کردند.
این برنامه توانست صدا و سیما را یک رسانه مردمی و منتقد نشان دهد. در هنگام بروز مشکلات هیچ کس نمی توانست خود را از پاسخگویی به مردم معاف بداند. به همین دلیل خیلی ها علیه همین برنامه موضع گرفتند و این نشان از موفقیت رویکردهای 90 داشت. حالا امروز با تعطیل شدن این برنامه موفق از سوی خود صدا و سیما همه آنهایی هم که از رویکردهای این برنامه ناخرسند بودند و یا عصبانی می شدند خواستار ادامه یافتن این برنامه شدند. این یعنی اعتراض به تصمیمی که مدیران صدا و سیما گرفته اند و برای اجرایش از خود پافشاری نشان می دهند. همه می دانند هیچ برنامه تولیدی در صدا و سیما نیست که اشکال و نقص نداشته باشد. طبیعی است که 90 هم باب میل همه کارش را ادامه ندهد اما این اشکالات با حذف این برنامه از بین نمی رود. چرا به جای رفع اشکالها کل صورت مسئله باید پاک شود؟! مدیران سیما و شبکه 3 هم می دانند که خیلی از مردم ، طرفداران سرخ و آبی و البته طرفداران تیمهای شهرستانی نسبت به رویکردهای این برنامه اعتراضاتی داشته اند. این اعتراضات در میان برخی مسوولان هم دیده شده است. اما چرا مردم راحت تر از کنار این اشکالات می گذرند اما اشکالات غیر مردمی و انتقادهای مسوولان باید منجر به جذف یکی از برگ های برنده صدا و سیما باشد. این رسانه با این برنامه و برخی از برنامه های دیگر توانستند جان تازه بگیرد. چرا دوباره با یک تصمیم قصد دارد این جان تازه را از خود بگیرد؟
90 و فردوسی پور مورد توجه مردم هستند و رسانه صدا و سیما هم رسانه ملی است و متعلق به همین مردم. چرا به خواسته مردم توجه نمی شود؟! چرا صدا و سیما این چنین خودزنی می کند؟! لطفا به نام ملی بودن این رسانه بزرگ ملت نوازی کنید و به خواسته آنها توجه لازم نمایید. پیوند عمیق مردم و رسانه ملی جز از راه توجه به خواسته های آنها شدنی نیست. حیف است که زحمات اخیر این رسانه برای اجابت خواسته ها و نیاز های مردم با چنین تصمیماتی هدر برود.

نویسنده میهمان؛اردلان بزرگ نیا