۳ بر صفرهای گل‌گهر نباید در جدول اعمال می‌شد!

رئیس کمیته استیناف می گوید که پرونده بازیکن گابنی گل گهر هنوز در اختیار این کمیته قرار نگرفته است....

به گزارش "ورزش سه"، صدور رأی علیه باشگاه گل گهر و غیرقانونی اعلام شدن بازیکن گابنی این تیم، جنجال های زیادی را در فوتبال ایران به دنبال داشت. اریک بایناما بوکوم بازیکن اهل کشور گابن است که در ۳ دیدار گل گهر مقابل استقلال، پیکان و سپاهان به میدان رفت که پس از شکایت این ۳ تیم از باشگاه سیرجانی، کمیته انضباطی رأی به غیرمجاز بودن این بازیکن داد و هر ۳ دیدار گل گهر را با نتیجه ۳ بر صفر به سود تیم های رقیب اعلام کرد.

این مسئله با حواشی و جار و جنجال زیادی در فوتبال ایران همراه شد و باشگاه گل گهر نسبت به این پرونده اعتراض کرده و قرار است رأی صادر شده از سوی کمیته انضباطی، در کمیته استیناف نیز مورد بررسی قرار گیرد. اما در این میان باشگاه پرسپولیس یکی از تیم هایی است که نسبت به صدور رأی به سود استقلال، سپاهان و پیکان معترض بوده و سرخپوشان امروز نیز بیانیه دیگری را در این رابطه صادر کرده و به عدم اعلام رأی از سوی کمیته استیناف و تعلل در مشخص شدن این پرونده اعتراض کردند.

در این خصوص علیرضا صالحی رئیس کمیته استیناف در گفت و گو با خبرگزاری فارس و در رابطه با اینکه چرا هنوز این کمیته درباره پرونده جنجالی این روزهای فوتبال ایران نظر خود را اعلام نکرده است، اظهار داشت: هنوز پرونده به صورت کامل شده در اختیار کمیته استیناف قرار نگرفته است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا هنوز پرونده در اختیار این کمیته قرار نگرفته، گفت: طبق روال قانونی بعد از اعلام رای کمیته انضباطی باشگاه متضرر یک هفته فرصت دارد تا اعتراض خود را به کمیته انضباطی اعلام کند بعد از این مرحله طرح اعتراض باشگاه شاکی باید به اطلاع طرفین این پرونده هم برسد که خودش یک هفته فرصت دارد.

او ادامه داد: همچنین هر یک از این باشگاه ها یک هفته فرصت دارند تا دفاعیات خود را در اختیار کمیته انضباطی قرار دهند و سپس بعد از تکمیل شدن همه این موارد کمیته انضباطی پرونده را به کمیته استیناف می دهد. هنوز این پرونده در چنین پروسه ای هست و به همین دلیل نزد ما نیامده تا آن را بررسی کنیم.

صالحی در خصوص اینکه باشگاه پرسپولیس نسبت به صادر نشدن رای اطلاعیه داده گفت: شاکیان این پرونده باشگاه های دیگر هستند و نمی دانم چرا پرسپولیس اعتراض دارد و چرا فکر می کنند اعتراض آنها در رای تاثیر دارد؟ در هر صورت طبق قانون سازمان لیگ هم نباید رای کمیته انضباطی را در جدول اعمال می کرد چون در رای کمیته انضباطی فرصت اعتراض به باشگاه گل گهر داده شده و باید منتظر می شدند تا نتیجه جلسه کمیته استیناف هم مشخص شود.

تگ ها


گل گهرسیرجان فوتبال ایران گل گهر لیگ برتر خلیج فارس فوتبال