بزرگترین سرگیجه استراماچونی برای دربی چیست؟

سرمربی ایتالیایی امروز در مواجهه با اولین دربی وحشتناک از نوع ایرانی‌اش پرسش‌های زیادی را باید تا ساعت 4 جواب بدهد که یکی از بزرگترین آنها اینست که......

سرمربی ایتالیایی امروز در مواجهه با اولین دربی وحشتناک از نوع ایرانی‌اش پرسش‌های زیادی را باید تا ساعت 4 جواب بدهد که یکی از بزرگترین آنها اینست که...

به گزارش مدال/ بزرگترین علامت سوال استراماچونی برای کوچینگ، نه انتخاب بین میلیچ و زکی پوری است نه انتخاب سیستم 2-4-4 و نه انتخاب های دیگر. 
بزرگترین چالش استراماچونی قبل از دربی استفاده یا عدم استفاده از روزبه چشمی است. 
دلیل سرگیجه استراماچونی را با هم مرور می کنیم.

روزبه بازی نکند به این دلایل: 
روزبه چشمی نباید به میدان برود چون او تازه چند روز است که با استقلال قرارداد بسته و نه بدنسازی کرده و نه در تاکتیک های تمرینی مرد ایتالیایی حل شده هنوز. 
روزبه ممکن است در اولین برخورد ها مصدوم شود و البته مهمترین دلیل اینست که بقیه بازیکنانی که دو ماه است در تمرینات استرانماچونی عرق می ریزند اعتمادشان را نسبت به مربی خودشان از دست می دهند. 
روزبه هنوز با تفکرات استرا و بازیکنان جدیدی که به استقلال آمده اند خو نگرفته و آنها را نمی داند در نتیجه ممکن است با دیگران در زمین چمن هماهنگی کمتری داشته باشد و در کورس ها هم جا بماند و تاکتیک ها و دستورات استرا را در شرایط خاص و تصمیم های لحظه ای فراموش کند. 
روزبه باید بازی کند به این دلایل:
روزبه چشمی دربی های زیادتری نسبت به بازیکنان جدید استقلال دیده و پوست کلفت شده است. او به جمع بزرگتر هایی که استقلال در این دیدار به شدت به آنها نیاز دارد اضافه می شود و اعتماد به نفس تیم را بالاتر می برد. 
روزبه هم ملی پوش بوده و هم استقلالی و این موضوع می تواند برای استراماچونی بسیار خوب باشد کهستون فقرات تیمش را با بازیکنان با تجربه تر ببندد. 
روزبه تشنه و گرسنه بازی هم هست و می خواهد دوباره جایگاهش را به میان استقلالی ها برگرداند. مخصوصا که مسعود ریگی هم هنوز در ترکیب استقلال خودش را ثابت نکرده است.

بیشتر بخوانید:

رمز موفقیت در دربی از نگاه وحید طالب لو

 

تگ ها


استقلال پرسپولیس دربی 90 اخبار دربی ۹۰ آندره آ استراماچونی محمد سررشته‌داری یادداشت اختصاصی فوتبال