بزرگ ترین و کوچکترین کاروان های المپیک2016

المپیک ریو 2016 در حالی به میزبانی ریودوژانیرو برزیل از 5 تا 21 آگوست (15 تا 31 مرداد) برگزار می شود که در این دوره از مسابقات بیش از 10 هزار ورزشکار از 205 کشور به رقابت با یکدیگر می پردازند ......

المپیک ریو 2016 در حالی به میزبانی ریودوژانیرو برزیل از 5 تا 21 آگوست (15 تا 31 مرداد) برگزار می شود که در این دوره از مسابقات بیش از 10 هزار ورزشکار از 205 کشور به رقابت با یکدیگر می پردازند.

اما نکته جالب درباره ریو 2016 ، حضور 14 کشور با تنها یک نماینده در بزرگترین آوردگاه ورزشی جهان است.

کشورهای افغانستان، برونئی، بورکینافاسو، دومینیکن، میکرونوسیا ( جزیره ای در اقیانوس آرام)، لائوس، کیریباتی ( جزیره ای در اقیانوس اطلس)، جزیره مارشال، مالاوی، مجمع الجزایر سلیمان، تیمور شرقی، توگو، تو والو، سائو تومه ( کشوری در قاره افریقا) با تنها یک نماینده در این مسابقات حضور پیدا می کنند.

پس از آنها ساموا، بوتان، جزیره ویرگین، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، کومورس، گینه، لیبرا، ماداکاسگار، مالدیو، مالی، مالت، موریتانی، موناکو، میانمار، نارائو، نیجر، پالائو، یمن، سویزلند، سودان جنوبی، سومالی، سین وینست، سیرا لئون دیگر کشورهای المپیکی هستند که تنها 2 نماینده در برزگترین آوردگاه ورزشی چهان دارند.

همچنین ایالات متحده آمریکا با 555 ورزشکار دارای بزرگترین کاوران ورزشی در بزرگترین آوردگاه ورزشی جهان است و پس از آن برزیل با 465 و آلمان با 425 در رده های بعدی قراردارند.

تگ ها


اخبار روز المپیک