بسته خبری مدال از فوتبال اروپا/ غوغای نیمار و امباپه، کری خوانی پیکه، سبقت سوارز از دنی آلوز

نگاهی داشته ایم به اهم اخبار و رویدادها فوتبال اروپا. به گزارش خبرنگار مدال، بعد از بازی های ......

نگاهی داشته ایم به اهم اخبار و رویدادها فوتبال اروپا.

به گزارش خبرنگار مدال، بعد از بازی های شب گذشته فوتبال اروپا همه به انعکاس درخشش امباپه روی پاس های نیمار پرداخته و البته که خبرها همچنان درباره بازی شب گذشته منچستر سیتی و لیورپول است.
برخی خبرهای اختصاصی مدال و دیگر رسانه ها را مرور می کنیم.

مورینیو: اگر پیامی از طرف هیئت مدیره مبنی بر اینکه به نوشته روزنامه ها اهمیت نده دریافت نکرده بودم ، خودم هم باور میکردم ممکن است اخراج شوم.

لوئیس سوارز با عبور از رکورد دنی آلورز با 27 پاس گل برای لیونل مسی، بیش ار هر بازیکن دیگری به این بازیکن در لالیگا پاس گل داده است.
پاریسن ژرمن پنج - لیون صفر
طوفان سیزده دقیقه ای امباپه لیون را نابود کرد.

مائورو ایکاردی با گل امشب خود به رکورد ۱۰۳ گل کریستین ویری رسید و هفتمین گلزن برتر تاریخ باشگاه اینتر لقب گرفت.

مدال خبر داد ارتور ملو جوان برزیلی بارسا مقابل والنسیا 142 پاس با درصد موفقیت 95% ارسال کرد که برای یک بازی خارج از خانه لالیگا از سال 2012 بی سابقه است. آخرین بار ژاوی در سال 2012 در خانه لوانته 148 پاس داده بود.

پاری سن ژرمن اولین تیم تاریخ لیگ فرانسه است که فصل را با 9 پیروزی متوالی آغاز می کند!

کیلیان امباپه 19 ساله جوانترین بازیکن تاریخ لیگ فرانسه لقب گرفت که موفق به زدن چهار گل در یک بازی (پوکر) می شود!

مدال در گزارشی خبر داد که یچ بازیکنی از 5 لیگ معتبر اروپا، در 10 سال اخیر بیشتر از لیونل مسی از پشت محوطه جریمه گلزنی نکرده است. مسی با احتساب گلی که به والنسیا زد به 57 گل از پشت محوطه جریمه رسید.

جان تری کاپیتان اسبق چلسی و تیم ملی انگلیس بعد از ۲۳ سال از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

در بازی بارسا و والنسیا پنالتی اشکار روی سوارز نادیده گرفته شد.

اختلاف تیم اول و دوازدهم جدول لالیگا تنها 6 امتیاز است. این یعنی امسال فشرده ترین فصل لالیگا در 17 سال گذشته است.

لوئیس سوارز با عبور از رکورد دنی آلوز با ۲۷ پاس گل برای لیونل مسی، بیش از هر بازیکن دیگری به این بازیکن در لالیگا پاس گل داده است.

بهترین گلزنان تاریخ اینتر در سری آ:
جوزپه مئاتزا ۱۹۵ گل
لورنزی ۱۳۴ گل
نایرز ۱۳۴ گل
آلتوبلی ۱۲۸ گل
ماتزولا ۱۱۶ گل
ویری ۱۰۳ گل
ایکاردی ۱۰۳ گل

نیمار: پسرم عاشق امباپه است. من او را به تمرینات بردم و او فقط در خصوص امباپه حرف می زد. او می خواست یک عکس با کیلیان بیاندازد و در مدرسه به دوستانش نشان دهد.

پیکه:می دانم که بعضی ها منتظر هستند تا شرایط برای من به خوبی پیش نرود. آن ها می توانند الان از غارهای خود بیرون آمده و از خورشید لذت ببرند.

راس بارکلی به نخستین بازیکن انگلیسی پس از لمپارد در سال ۲۰۱۳ تبدیل شد که موفق می‌شود در یک دیدار لیگ برتری برای چلسی هم گل بزند و هم پاس گل دهد.

به گزارش مدال، پاری سن ژرمن در هر 9 بازی این فصل لیگ فرانسه حداقل 3 گل به حریفانش زده است. چنین نمایشی در تاریخ تمام لیگ های جهان بی سابقه است.

عملکرد درخشان نیمار و امباپه؛ آن‌ها هر‌کدام روی 11 گل در فصل جاری لیگ‌یک فرانسه تاثیر مستقیم داشته‌اند که این تعداد بیشتر از هر بازیکن دیگری محسوب می‌شود.

لیونل مسی در 10 فصل اخیر با زدن 57 گل از پشت محوطه جریمه بهترین آمار را در پنج لیگ معتبر اروپایی ثبت کرده.

کلوپ پس از تساوی لیورپول و منچسترسیتی: تقابل با منچسترسیتی به شکلی باورنکردنی سخت است. متاسفانه بازیکنان به لیگ ملت‌های اروپا، بی‌معنی‌ترین رقابت در دنیا می‌روند

ساری: فوتبال مورد علاقه من همانی بود که در گل سوم مقابل ساوتهمپتون اجرا کردیم؛ بارکلی همیشه در حال پیشرفت کردن است. باید در فاز دفاعی و گاهی نیز هجومی بهتر عمل کنیم.

آنچلوتی: ناپولی در تعقیب یوونتوس نیست؛ فقط می خواهیم تا پایان، تیمی رقابتی باقی بمانیم. وقتی در تیم این همه بازیکن خوب داریم، استفاده از سیستم چرخشی نمی تواند خطرناک باشد.

اسپالتی: بزرگترین دشمن پس از پیروزی در لیگ قهرمانان، از خود راضی بودن است؛ بازیکنانم تحت فشار واکنش خوبی داشتند.

گواردیولا: ما ضد حملات لیورپول را کنترل کردیم. چهار مدافع ما به خوبی عمل کردند/ اگر در ورزشگاه آنفیلد مقابل لیورپول، بازی را باز کنید، یک درصد هم شانس نخواهید داشت.

والورده: والنسیا عالی دفاع کرد؛ دیر تعویض کردم چون مطمئن نبودم تیم نیازی به تغییر داشته باشد. اگر تنها یک تیم باشد که در ضد حملات در سطح اتلتیکو مادرید باشد، آن والنسیا است.

آلکورتا بازیکن اسبق رئال: بیل در رئال نمی تواند رهبری کند.
”رهبری بیل را در ولز دیدم اما نه در رئال. او از اولین دقیقه مشخص بود که در جریان بازی نیست.او در رئال نمی تواند رهبر باشد.”

تگ ها


فوتبال