بسته خبری منهای فوتبال مدال/وزنه بردار انصرافی راهی جاکارتا می‌شود!

در بسته خبری منهای فوتبال نگاهی داریم به مهم ترین اخبار امروز در حوزه والیبال، بسکتبال، رزمی و ......

در بسته خبری منهای فوتبال نگاهی داریم به مهم ترین اخبار امروز در حوزه والیبال، بسکتبال، رزمی و ...

در بسته خبری منهای فوتبال نگاهی داریم به مهم ترین اخبار امروز در حوزه والیبال، بسکتبال، رزمی و...
به گزارش خبرنگار مدال، قهرمانی نادال در مسابقات تنیس راجرز،  اعزام پرچمدار کاروان ایران به پالمبانگ و حضور مجدد مجید عسگری در بازی‌های آسیایی از مهم‌ترین خبرهای منهای فوتبال بوده که در بسته خبری امروز می‌خوانید:

بازی‌های آسیایی جاکارتا

_ کاظمیان دبیر فدراسیون سوارکاری گفت: برای بازی‌های آسیایی از سه سال پیش برنامه ریزی‌های خود را آغاز کردیم. تیم ایران به محض این که از جاکارتا برگردد برنامه‌های خود را برای المپیک 2020 دنبال خواهیم کرد. تصمیم و برنامه فدراسیون حضور پررنگ در تمامی میادین بین المللی است.

_ ملی‌پوشان تیراندازی ایران برای حضور در بازی‌های آسیایی راهی اندونزی شدند.

_ الهه احمدی پرچمدار ایران برای حضور در بازی‌های آسیایی راهی پالمبانگ شد. وی قرار است روز افتتاحیه به جاکارتا سفر کند.

توپ و تور

_ عباس مرشدی عضو کمیته فنی بسکتبال، سیاست‌ها و برنامه‌ریزی نادرست فدراسیون را دلیل ناکامی جوانان در کسب سهمیه جام جهانی معرفی کرد.

_ رافائل نادال در فینال مسابقات تنیس راجرز کاپ بامداد امروز به مصاف تسیتسیپاس رفت و با برتری مقابل حریف خود در این دیدار با نتیجه6-2, 7-6  قهرمانی‌اش را در این مسابقات جشن گرفت.

_ حامد حدادی، ستاره تیم ملی بسکتبال ایران در آستانه بازی های آسیایی با پارگی کشاله ران مواجه شده است.

کشتی و وزنه برداری

_ فدراسیون جودو سهمیه تیم اعزامی به بازی‌های آسیایی را به افزایش داد تا عضو تیم بانوان کوراش ایران شانس حضور در این رقابتها را از دست بدهد.

_ سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان ایران ۲۴ کشتی‌گیر را به اردوی آماده سازی رقابت‌های جهانی اسلواکی دعوت کرد.

_ رقابت‌های کشتی بازی‌های آسیایی جاکارتا در حالی برگزار می‌شود که حضور ۷ کشتی‌گیر روسی و گرجستانی الاصل در ترکیب تیم های شرکت کننده، قطعی شده است.

_ مجید عسگری ملی پوش دسته69 کیلوگرم وزنه برداری بزرگسالان ایران که هم اکنون در اردوی تیم ملی حضور دارد، مجدداً موافقت خود را برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا اندونزی به فدراسیون وزنه برداری اعلام کرده است.

_ جمشید خیرآبادی مربی سابق کشتی فرنگی آذربایجان، برای دریافت ۶۰۰ هزار دلار باقی‌مانده طلبش از فدراسیون کشتی آذربایجان، به دادگستری باکو شکایت کرده است.

ورزش های رزمی

_ فدراسیون ورزهای رزمی ایران برای نخستین بار است که در بازی‌های آسیایی نماینده دارد و دو رشته پنچاک‌سیلات و سامبو نمایندگان این فدراسیون در اندونزی هستند.

_  مهدی خدابخشی قهرمان تکواندو دوره گذشته بازی‌های آسیایی گفت: صد در صد از انگیزه زیادی برای تکرار مدال طلای دوره گذشته برخوردار هستم، ضمن این که تجربه‌ام نیز بیشتر شده است.

سایر ورزش‌ها

_ شهر تاریخی روسیه در اندیشه به دست‌آوردن میزبانی بازی‌های المپیک است.

_ امیر رضا کنعانی ملی پوش شمشیر بازی گفت‌: اگر فدراسیون در بحث تجهیزات شمشیربازی کمک نکند واقعا برای حضور در بازی‌های آسیایی وسایل نداریم.

_ قهرمان پرتاب دیسک آسیا گفت: از مسئولان فدراسیون دوومیدانی می‌خواهم با صحبت‌های حاشیه‌ای ذهن ورزشکاران را در آستانه بازی‌های آسیایی درگیر نکنند.

_ سرمربی تیم فوتسال تای‌سون‌نام ویتنام که قبل از بازی با مس سونگون برای نماینده ایران کُری خوانده بود، بعد از این مسابقه به قدرت فوتسال ایران اعتراف کرد.

_ نازنین رحمانی، بانوی قایقران اعزامی به مسابقات آسیایی جاکارتا می گوید: حضور تیم رویینگ بانوان ایران در فینال این مسابقات قطعی است.