Banner

بسکتبال ایران در چه صورتی به المپیک صعود می‌کند؟

تیم ملی بسکتبال ایران هنوز شانس صعود به المپیک را دارد، اما سرنوشت این تیم به بازی با چین هم بستگی خواهد داشت....

به گزارش مدال، تیم ملی بسکتبال ایران بالاخره طلسم را شکست و در مرحله دوم جام جهانی بسکتبال مقابل آنگولا به برتری دست پیدا کرد.

ملی پوشان بسکتبال ایران حالا به همراه چین، تنها تیم های آسیایی هستند که در جام جهانی به پیروزی دست یافتند. البته چینی‌ها دیروز در یک نبرد حساس آسیایی برابر کره جنوبی با اختلاف ۴ امتیازی دومین برد خود را کسب کردند.

از آنجایی که فقط یک تیم از آسیا از طریق جام جهانی به المپیک صعود خواهد کرد، رقابت بین چین و ایران در روز آخر وجود خواهد داشت.

شاگردان مهران شاهین طبع فردا آخرین بازی خود را از ساعت ۱۶:۳۰ برابر فیلیپین برگزار می کنند و برای اینکه شانسی داشته باشند تا عنوان برترین تیم قاره کهن را کسب کنند، محکوم به شکست این حریف آسیایی هستند. فیلیپین که همواره یکی از رقبای سرسخت ایران در آسیا بوده، همان تیمی است که ایران با شکست آن در خانه حریف توانست حضور خود در جام جهانی را تا ۹۰ درصد قطعی کند.

از سوی دیگر چین که یک پیروزی در مجموع از ایران بیشتر دارد، با نیجریه روبه رو خواهد شد. این بازی همزمان با دیدار ایران و فیلیپین برگزار می شود و در صورتی که نماینده آفریقا بتواند چین را از پیش رو بردارد، ایران شانس صعود به المپیک را با شکست دادن فیلیپین پیدا می‌کند. در صورت برد چین در این مسابقه ایران حتی با بردن بازی فردا هم شانسی برای رسیدن به المپیک نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

جام جهانی بسکتبال؛ پیروزی دشوار چین برابر کره‌ جنوبی

 

تگ ها


بسکتبال بسکتبال ایران تیم ملی بسکتبال ایران جام جهانی بسکتبال بسکتبال