بسکتبال برگشت خوبی به میادین داشت/درخواستی برای تعویق لیگ نداشتیم

رئیس فدراسیون بسکتبال با ابراز رضایت از کیفیت برگزاری لیگ برتر بعد از گذشت چند روز از آغاز مسابقات گفت: بعد از چندماه تعطیلی مستمر بسکتبال و بازیکنانش بازگشت خوبی به میادین داشتند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، رقابت‌های بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور در حالی تا به امروز به صورت متمرکز در تهران پیگیری شده که به دلیل ابتلا برخی بازیکنان به کرونا، یکی از دو دیدار پیش بینی شده برای هر روز لغو شده است.

این در حالی است که از ۲۳ آبان ماه و همزمان با ورود تیم ملی به اردوی آماده سازی برای مسابقات انتخابی کاپ آسیا (قطر)، رقابت‌های لیگ برتر متوقف می‌شود تا پس از دو هفته با برگزاری دیدارهای هفته سوم از سر گرفته شده و به صورت متوالی و فشرده تا پایان مرحله مقدماتی پیگیری شود.

با این اوصاف به جز بازه زمانی که تیم ملی در اردو یا قطر حضور دارد، فرصت دیگری برای برگزاری دیدارهای معوقه نخواهد باقی نمی‌ماند. همین مسئله درستی تصمیم گیری برای آغاز لیگ برتر در این شرایط را زیر سوال می‌برد و این پرسش را ایجاد می‌کند که بهتر نبود مسابقات در شرایطی استارت می‌خورد که حداقل بازیکنان تیم‌ها شرایط مساعدتری از حیث کرونا داشتند؟

رامین طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه گفت: زمان آغاز مسابقات و چگونگی پیگیری دیدارها مسائلی بود که در نشست هماهنگی با نمایندگان تیم‌های متقاضی حضور در لیگ برتر در مورد آنها تصمیم گیری شده بود. همه از شرایط مسابقات مطلع بودند و با وجودی که پیش از فرا رسیدن زمان آغاز مسابقات، تست کرونا بازیکنان برخی تیم‌ها مثبت شده بود، درخواستی مبنی بر تعویق بازی‌ها نداشتیم.

وی با تاکید بر اینکه سلامت و حفظ آن مهمترین فاکتور در برگزاری لیگ برتر است، خاطرنشان کرد: بر همین اساس اینگونه تصمیم گیری شد که در صورت مثبت اعلام شدن نتیجه تست PCR پنج بازیکن در یک تیم دیدار آن تیم لغو شود اما اگر تعداد مبتلایان کمتر از این باشد لزومی به تعویق بازی نیست چرا که با در اختیار داشتن ۸ بازیکن هم می‌توان حضور در یک دیدار را مدیریت کرد.

رئیس فدراسیون بسکتبال خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی به همه تیم‌ها تذکر داده شده و خوشبختانه رعایت هم می‌شود اما به هر حال شیوع و گستردگی کرونا به گونه‌ای است که بعضاً نمی‌توان مانع از ابتلا شد. از طرفی عمر کرونا مشخص نیست. به همین دلیل بازی‌ها را طبق تصمیمی که همه تیم‌ها هم با آن موافق بودند آغاز کردیم. امیدواریم با همکاری تیم‌ها و تشدید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ادامه شاهد پیگیری منظم تر بازی‌ها باشیم.

طباطبایی در مورد زمان پیش بینی شده برای برگزاری دیدارهای معوقه لیگ برتر خاطرنشان کرد: در مدت زمانی که تیم ملی درگیری اردوی آماده سازی و بعد از آن برگزاری دیدارهای خود در انتخابی کاپ آسیاست، دیدارهای معوقه تیم‌ها را برگزار می‌کنیم البته در صورتیکه بهبودی کامل برای بازیکنان کرونایی آنها حاصل شد باشد و بازیکنی هم در ترکیب تیم ملی نداشته باشند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه لیگ برتر بسکتبال از هفته سوم به صورت منظم پیگیری شده و کمتر شاهد لغو بازی‌ها باشیم در ارزیابی خود از چگونگی پیگیری این رقابت‌ها تا به امروز گفت: بعد از ماه‌ها تعطیلی تمرینات و اردوها و شرایط خاصی که بازیکنان بسکتبال هم دچار آن شده بودند، بسکتبال برگشت خوب و قابل قبولی به مسابقات داشته است. ما شاهد بودیم که دیدار اول لیگ به وقت اضافه کشیده شد. بعد از آن هم دیدارهای برگزار شده نزدیک به هم پیگیری شدند. تیم‌هایی مانند آویژه مشهد و شورای شهر قزوین بازیکن خارجی در ترکیب خود دارند که این نشان می‌دهد با برنامه و آمادگی آماده حضور در لیگ شده‌اند.

رئیس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: پیش از این خیلی از تیم‌ها از اواسط لیگ اقدام به جذب بازیکن خارجی می‌کردند اما برای این دوره مسابقات این اقدام خیلی زودتر و برای آغاز مسابقات انجام شده است. ورود بازیکنان خارجی خوب و به کارگیری مربیان داخلی رشد و پیشرفت بسکتبال را به همراه دارد. در کل از شرایط لیگ رضایت داریم.

طباطبایی تاکید کرد: مجموع شرایط نشان می‌دهد که راه‌مان را درست انتخاب کرده و درست هم در حال طی کردن آن هستیم. فقط امیدواریم تیم‌ها بتوانند از حیث ویروس کرونا شرایط بهتری پیدا کنند و اینگونه کمک شود تا دیدارها با ثبات تر و با برنامه تر پیگیری شود.

بیشتر بخوانید:

اولین برد شیمیدر پرستاره در لیگ بسکتبال

اردونشینان تیم ملی بسکتبال، تست کرونا می دهند

 

 

تگ ها


رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال لیگ برتر بسکتبال بسکتبال