بشار رسن: طارمی جزو سه مهاجم برتر آسیا است

بشار رسن، هافبک تیم پرسپولیس پس از شکست عراق مقابل ویتنام و حذف از مسابقات آسیایی اظهار داشت که انتظار نداشت پنالتی اول تیم خود را خراب کند و امید زیادی به قهرمانی عراق داشت ......

بشار رسن، هافبک تیم پرسپولیس پس از شکست عراق مقابل ویتنام و حذف از مسابقات آسیایی اظهار داشت که انتظار نداشت پنالتی اول تیم خود را خراب کند و امید زیادی به قهرمانی عراق داشت. وی همچنین مهدی طارمی را ستود و عنوان کرد که تمام تلاشش را برای آقای گلی علیپور انجام خواهد داد.

به نقل از روزنامه گل، عملكرد خوبش در تيم اميد عراق با گل و پاس‌گل‌هايی كه داد تحت‌الشعاع يك پنالتی چيپ قرار گرفت‌. پنالتي شومی كه او تيمش را از رسيدن به فينال در مسير المپيك بازداشت‌. حالا بشار رسن جدا از اينكه از مهر و محبت مردم عراق نسبت به خودش بعد از اين اتفاق حرف می زند، از عزم جزمی می گويد كه قرار است با بازی های خوبش در پرسپوليس آن را به نمايش بگذارد‌.

چقدر به قهرمانی عراق در مسابقات اميدوار بودید؟

قبل از شروع بازی‌ها نه تنها من بلکه کل کادرفنی فقط برای قهرمانی رفتیم چون فاصله خودمان را با تیم‌هاي رقیب می دانستیم‌. تیم خوبی داشتیم که حدود پنج، شش بازیکن تیم امیدمان بازیکنان اصلی تیم بزرگسالان را تشکیل می دهند و خیلی امیدوار بودیم که قهرمان بشویم.

كيفيت تيم عراق اينقدر بالا بود كه بتوانید به مراحل بالاتر صعود کنید؟

بازی اول مالزی را بردیم و بازی دوم با عربستان یک بازی مدیریت شده از سمت تیم ملی عراق صفر – صفر شد‌. بازی آخر با اردن را بردیم و عربستان از مالزی باخت‌. این نشان مي‌دهد که تیم‌های جنوب شرق آسیا در رده پایه خوب کار می کنند و ما گروه آسانی نداشتیم‌. صعود کردیم اما در بازی با ویتنام باختیم.

عكس‌هایی از تو داریم که بعد از حذف خیلی ناراحت بودی و نشان می داد راحت این مساله را هضم نکرده بودی؟

قطعا همین طور است‌. من به عنوان کاپیتان تیم ملی عراق بعد از اینکه پنالتی را از دست دادم آنهم پنالتی اول که هضم آن برای من آسان نبود شاهد لطف مردم بودم‌. از من تشکر کردند که در بازی اول با پاس گل و بازی سوم با گلزنی من و حتی بازی آخر با پاس گل من تیم نتیجه گرفت و با یک پنالتی من را فراموش نمی‌کنند‌. من خیلی از این قضیه خیلی خوشحال شدم اما به هرحال هضم آن پنالتی برایم آسان نیست.

در روزهایی که نبودی، بازی‌های پرسپولیس را دنبال می کردی؟

دسترسی به تلویزیون و بازی مستقیم نبود اما از طریق تلگرام و اینستا های‌لایت‌های گل و بازی را می دیدم و با ایران در ارتباط بودم.

بازی سياه‌جامگان كه مسلمان غايب بود خيلی ها به برانكو خرده گرفتند كه نبايد بشار می رفت و جایش خالی بود‌. در این مورد چه نظری داری؟

قبل از اینکه به تیم ملی عراق و بازی‌های المپیک بیایم از طریق فدراسیون عراق به باشگاه پرسپولیس نامه زده شد که در بازی‌های جام خلیج در تیم بزرگسالان عراق حضور داشته باشم‌. این بازی‌ها، بازی‌های مهمی برای عراق و دیگر تیم‌هاي عرب است‌.  وقتی با برانکو صحبت کردم از من خواست یک انتخاب داشته باشم یعنی یا مسابقات المپیک را انتخاب کنم یا جام خلیج را که من تیم المپیک را انتخاب کردم چون کاپیتان این تیم بودم و شدیدا روی من فشار بود که حتما در این بازی‌ها حضور داشته باشم، این بازی‌ها را انتخاب کردم و با لطف برانکو در این تورنمنت حضور داشتم.

پرسپوليس هم پنالتی خراب كن زياد داشته حالا اين موضوع به توهم سرايت كرده است؟

اصلا این طور نبود‌. من در بازی‌های نیروی هوایی یعنی باشگاه قبلی ام پنالتی زن تیم بودم و خیلی با اعتماد به نفس می زنم و استرس ندارم‌. دلیل اینکه خواستم چیپ بزنم اینکه پنالتی اول را یک روحیه خوب به دروازه بان تیم و بازیکنان بدهم‌. به هرحال ما یک تیم تازه بودیم که در تورنمنت جدی کار می کردیم و اولین بار بود که بازی به پنالتی می رسید‌. برایم مهم این بود که با پنالتی زدن یک انرژی مثبت به تیم بدهم که نشد.

تا حالا شده بود پنالتی خراب کنی؟

خیلی کم پنالتی خراب می کنم اما اصلا توقع نداشتم در این بازی پنالتی‌ام خراب شود.

در بازی حذفی پرسپوليس، پنالتی ات را بدون مشكل گل كردی پس مي‌شود این خراب شدن پنالتی را از روی بدشانسی دانست؟

نمی‌دانم شاید بتوان اسم آن را بدشانسی گذاشت‌. آن موقع فکر کردم دروازه‌بان ویتنام که با تیم‌شان در کل بازی مقابل ما دفاع کردند یک مقدار با استرس درون دروازه بایستد و حدس زدم به اطراف شیرجه می زند‌ و من توپ را به وسط می زنم که یک اعتماد به نفس باشد که نشد.

نظرت درمورد رفتن طارمی چیست؟ مهاجمی که قطعا رفتنش برای شما هافبک‌ها سخت است چون به خوبی قدر پاس‌های خوب شما را می دانست‌.  

من در یکی از مصاحبه‌ها هم گفتم که مهدی طارمی از لحاظ فنی جزو سه مهاجم برتر آسیاست‌. من این را از روز بازی دوستانه تیم ملی ایران و عراق قبل از اینکه به پرسپولیس بیایم او را خوب دیدم و آنالیز کاملی از مهدی داشتیم‌. طارمی بازیکن با کیفیتی است اما الان علی علیپور دوست داشتنی را داریم که یک مهاجم فوق العاده است و با او هماهنگ شده‌ام‌. یک مهاجم جنگنده و در کنار او گادوین منشا و وحید امیری را داریم که در آن پست می تواند خوب بازی کند‌. به جز اینها چند بازیکن جوان داریم که موقعیت به آنها برسد توانایی اثبات خودشان را دارند‌.

آيا تو و مسلمان می توانيد از عليپور هم يك آقای گل مثل طارمی بسازيد؟

من تمام تلاشم را می کنم در هر تیمی که باشم چه ملی و چه باشگاهی وظیفه خودم که پاس گل دادن است را به بهترین شکل انجام بدهم‌. این مساله در شیوه بازی من مشخص است‌. علی علیپور خیلی خوب در فضا قرار می گیرد و این مساله کار ما را برای پاس دادن راحت می کند و امیدوارم آقای گل بشود و مطمئن هستم با ادامه این روند آقای گل می شود.

با توجه به اينكه برنامه پروازت تغيير كرد و زودتر به تهران می رسی به بازی اين هفته برابر پیکان خواهی رسيد؟

بله برنامه من عوض شد و فردا صبح یا فردا ظهر تهران هستم و بعد از استراحت یک روزه با تیم تمرین خواهم کرد‌. اینکه مقابل پیکان بازی کنم یا نه همه چیز بسته به نظر آقای برانکو دارد‌.

در تمام بازی های عراق هم یا گل زدی يا پاس گل دادی که جدای این بدشانسی به نظر می رسد تورنمنت خوبی را تجربه کردی؟

خیلی تورنمنت خوبی بود اما متاسفانه بدترین شرایط رقم خورد و نتوانستیم به فینال برسیم و قهرمان شویم‌. واقعا پتانسیل قهرمانی داشتیم‌. از مردم کشورم عذرخواهی کردم و بازهم از مردم خوب عراق در سراسر جهان بابت این مساله عذرخواهی مي‌کنم‌. به من خیلی لطف داشتند و با پیام‌های مختلف با من همراه بودند‌.

باتوجه به اين كارنامه، پرسپوليسی ها اميدوارند با برگشتنت همين ميزان از درخشش را در تیم در ادامه فصل داشته باشی؟

همیشه گفتم و بازهم می گویم همه توانم را برای پرسپولیس چه 90 دقیقه چه 90 ثانیه خواهم گذاشت‌. بازی ملی و باشگاهی برای من فرقی ندارد‌. هواداران خوب زیادی داریم و باید برای هواداران پرسپولیس با تمام وجود بازی کنیم‌.

پرسپوليس چند بازی هست كه نحوه بازی اش با انتقاداتی مواجه شده است‌. فکر می کنی با بازگشت تو پرسپوليس بازهم به بازی زيبای قبلی‌اش برخواهد گشت؟

من در جریان نیستم ولی یک چیز فقط مي‌توانم بگویم که برانکو آنقدر بار فنی بالایی دارد که اگر یک دفعه تغییر سیستم به 3-4-3 یا 1-4-5 بدهد یک اندیشه خاص داشته و بدون اينكه تعجب كنيم، حرف او را عملی می کنیم‌.

بعضی از طرفدارها نگران كم شدن فاصله با رقبا شدند‌. به نظرت ممكن هست قهرماني پرسپوليس در اين فصل با خطر مواجه شود؟

پرسپولیس با اختلاف زیادی نسبت به دیگر تیم‌ها فوتبال بازی مي‌کند‌. این را من فقط نمی‌گویم و به نظرم یک هوادار ساده فوتبال هم همین را می گوید‌. از نظر بار فنی یک سر و گردن بالاتر از دیگر تیم‌ها کار می کنیم و شاید روی یک اتفاق خاص نتوانیم نتیجه بگیریم‌. شک ندارم با ادامه این روند قهرمان خواهیم شد.

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال