بعد از برانکو نوبت کی‌روش است/در انتظار دومین فینال

نویسنده : هومن جعفری روزنامهنگار به گزارش خبرنگار مدال، ف ......

نویسنده : هومن جعفری روزنامه‌نگار

به گزارش خبرنگار مدال، فرهیختگان نوشت؛ در سرزمین دوقطبی‌ها، انگار نمی‌شود از «این» بنویسی و از «آن» نه! از همین رو   بد نیست در جواب کنایه‌ای که چند وقت پیش جناب مستطاب کارلوس کی‌روش به برانکو انداخت و تاکید کرد که برادرش را به کادر فنی نیاورده، حالا ما یاد استاد بیندازیم که برانکو با همان برادرش به فینال لیگ قهرمانان رسید. شما با این کادر فنی به فینال لیگ قهرمانان آسیا می‌رسی؟

بد نیست خیلی شیک و مجلس‌پسند و بدون حاشیه رفتن و مقدمه‌چینی، به این اشاره کنیم که برانکو ایوانکوویچ در حالی تیمش را به فینال آسیا برد که بزرگ‌ترین مشکلات تمام عالم را روی سرش داشت! از محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالات بگیرید تا ماجرای طارمی‌گیت که برای شکسته‌شدن کمر هر تیمی کفایت می‌کرد. کم‌شدن تدریجی بازیکنانش، جدایی نفرات کلیدی بعد از جام‌جهانی و این آخری‌ها رسیدن کار به جایی که حتی 11 نفر داخل زمینش هم نفرات اصلی‌اش نبودند. کمبود نیروی انسانی به بیشترین حد قابل تصور و حضور در فینال با نفراتی که کنعان‌زادگان پیش پای آنها یاپ استام است!

در حالی که کارلوس کی‌روش هر لحظه که اراده کند، می‌تواند از تمام دنیا بازیکن ایرانی به تیم‌ملی دعوت کند و در حالی که سرمایه‌های انسانی فوتبال ایران برای تشکیل دو تا سه تیم‌ملی همزمان کفایت می‌کند، برانکو یک ‌سال شگفت‌انگیز و پر از عذاب فعلی را با مصدومان و جداشدگان فراوان به‌سر رساند و هیچ‌وقت مثل مربی پرتغالی تیم‌ملی، کمبودهای امکانات ما و زیاد بودن توانایی لجستیکی رقبا را به رخ‌مان نکشید. برخلاف کی‌روش که هرچه می‌خواهد دارد و همیشه هم مشغول کنایه زدن به ماست، برانکو هیچ‌وقت در رقابت با حریفان آسیایی بر سرمان منت نگذاشت که ژاپنی‌ها چقدر پیشرفته‌اند و امکانات قطری‌ها و اماراتی‌ها و عربستانی‌ها و کره‌ای‌ها چقدر از ما بیشتر است! هیچ‌وقت برای ما کلاس نگذاشت و تا پایان مسابقات این جمله را از او نشنیدیم که بگوید دستم بسته است. برای قرارداد بستن و پول گرفتن، آبروی مدیران خود را نریخت و در یک کلام به غیر از احترام و خدمت چیزی از او ندیدیم.

حالا از جناب مستطاب کارلوس کی‌روش که عادت دارد بر سر هر چیز کوچکی قهر کند و هرچه دلش می‌خواهد به هر که دلش می‌خواهد نثار کند، یک تقاضای منطقی داریم. مردی که فینال لیگ قهرمانان آسیا برای او کوچک بود و حاضر نشد پایش را به ورزشگاهی بگذارد که رئیس فیفا و رئیس‌ ای‌اف‌سی در آن نشسته بودند، لطف کند و فینال جام‌ملت‌های آسیا را برای ما به ارمغان بیاورد. برانکو تیم خسته و رباط پاره‌کرده‌اش را به خط پایان رساند؛ شما برای ما فینال را بیاور.

تگ ها


ایران فوتبال