بعد از تیم ملی؛ لیگ هم با تماشاگر می‌شود

با برگزاری دو دیدار تیم ملی با حضور تماشاگر در بازی های بهمن ماه مجوز حضور تماشاگر در بازی های لیگ برتر هم از سوی وزارت بهداشت و سازمان لیگ صادر می شود...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پیش تر هم وزیر بهداشت وعده داده بود واکسیناسیون عمومی بهمن ماه به پایان می رسد و فدراسیون فوتبال در این زمان می تواند برای حضور تماشاگر در استادیوم ها برنامه ریزی کند. اخیرا هم مدیر کل حراست وزارت ورزش اعلام کرد حضور ۳۰ درصدی تماشاگر دراستادیوم  های فوتبال از سوی وزارت کشور به استانداری ها ابلاغ شده است. البته فدراسیون فوتبال تصمیم گرفته بازی تیم ملی در برابر عراق و امارات در روزهای ۷ و ۱۲ بهمن را با حضور ۱۰ هزار نفری تماشاگر در استادیوم آزادی برگزار کند که این ۱۲ درصد از ظرفیت استادیوم آزادی خواهد بود. البته در این دو بازی بانوان هم می توانند با حضور در استادیوم آزادی بازی های تیم ملی را تماشا کنند و به نظر می رسد فدراسیون فوتبال برای مدیریت و نظارت بهتر بر عملکرد تماشاگران تصمیم گرفته برای ۱۲ درصد از ظرفیت استادیوم آزادی بلیط فروشی کند. 

خبرهای رسیده حاکی از آن است به زودی از سوی سازمان لیگ نحوه حضور تماشاگر در بازی های لیگ برتر در دور برگشت هم ابلاغ می شود. دو موضوع مهم در این بین وجود دارد. اینکه تیم ها باید سامانه بلیط فروشی اینترنتی راه اندازی کنند و به هیچ وجه جلوی درب استادیوم نباید بلیط فروشی شود و از سویی همه تماشاگران که موفق به خرید بلیط می شوند باید از گیت های الکترونیکی وارد استادیوم شوند. هر باشگاهی این دو موضوع را رعایت کند می تواند برای بازی های دور برگشت برای ۳۰ درصد از ظرفیت استادیوم بلیط فروشی کند و هر تیمی در اجرای این پروسه دچار تخلف شود و نتوان حضور تماشاگران در استادیوم ها را برنامه ریزی و مدیریت کند با حکم سازمان لیگ در ادامه مجبور می شود بازی های خود را بدون حضور تماشاگر برگزار کند ودر این بین نحوه جانمایی تماشاگران هم در سکوها مهم خواهد بود. به واقع تماشاگران باید با فاصله در سکوها مستقر شوند.

تگ ها


فدراسیون فوتبال سازمان لیگ برتر فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال