بعد از دو ماه قرنطینه مراقب رباط صلیبی‌تان باشید

روز اول شروع مجدد بوندس‌لیگا به نگرانی‌هایی درباره افزایش مصدومیت بازیکنان که در وضعیت آمادگی بدنی کامل به سر نمی‌برند بوجود آورده....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دیروز بوندس‌لیگا بعد از وقفه‌ای حدودا دو ماهه از سر گرفته شد تا بعد از اپیدمی کرونا توپ فوتبال برای اولین بار روی زمین چمن به گردش دربیاید. فارغ از هیجان فوتبالدوستان از شروع دوباره فوتبال، شکی نیست که فوتبالیستها بعد از وقفه‌ای طولانی از آمادگی جسمانی کامل برخوردار نیستند و مصدومیتهایی که دیروز در بوندس‌لیگا اتفاق افتاد زنگ خطر را به صدا در آورده.

تیمهای بوندس‌لیگایی پیش از شروع مسابقات دیروز هم با مشکل مصدومیت بازیکنان‌شان دست و پنجه نرم می‌کردند. اکسل زاگادو و مارکو رویس به دلیل مصدومیتهای جدی که پیش از دوران کرونا داشته‌اند به این زودی‌ها قادر به همراهی تیم‌شان نیتسند و امره جان و اکسل ویتسل هم دیدار بزرگ تیم‌شان دورتموند در مقابل شالکه در دربی روهر را از دست داده‌اند. جیدون سانچو دیگر ستاره دورتموند هم دیروز به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه ساق پا نیمکت‌نشین شده بود.

ولی مهمترین خبر دیروز درباره مصدومیت بازیکنان بوندس‌لیگا، آسیب‌دیدگی جیووانی رینا جوان آمریکایی دورتموند پیش از بازی مقابل شالکه و در جریان گرم کردن بازیکنان دو تیم بود.

با توجه به مصدومیت جیدون سانچو از ناحیه ساق پا که در چند هفته اخیر با او همراه بوده، لوسین فاوره سرمربی دورتموند تصمیم گرفته بود به جای او از جیووانی رینا جوان آمریکایی تیمش استفاده کند. اما اتفاقی که در جریان گرم کردن پیش از شروع بازی رخ داد باعث شد او هم نتواند برای دورتموند به میدان بورد و در نهایت تورگان هازارد به جای او بازی کرد.

مصدومیت عجیب رینا در جریان گرم کردن و در کنار آن شادی‌های بعد از گل عجیبی که دیروز در بوندس‌لیگا شاهد بودیم باعث شده توجه همه به مصدومیت‌های عجیبی جلب شود که در گذشته در جریان شادی‌های بعد از گل اتفاق افتاده. بازیکنان آلمانی که حالا سعی می‌کنند بدون نزدیک شدن به یکدیگر با انواع و اقسام خلاقیت‌ها شادی بعد از گل انجام دهند باید به فکر فوتبالیست‌هایی باشند که در گذشته در جریان شادی بعد از گلهای عجیب، خود را مصدوم کرده‌اند.

مصدومیت عجیب نیکلای مولر بازیکن هامبورگ در اولین روز فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ یکی از جالب‌ترین نوع این مصدومیت‌ها است. او در بازی تیمش مقابل آگسبورگ بعد از گلزنی برای نشان دادن شادی‌ای به هوا پرید و ناگهان از درد به خود پیچید. بعدها معلوم شد که مولر رباط صلیبی پاره کرده. وحشتناک‌ترین مصدومیتی که یک فوتبالیست می‌تواند تصور کند.

در سپتامبر ۲۰۱۸ هم یک بازیکن آگسبورگ چنین مصدومیتی را تجربه کرد. دونگ وون جونیور در بازی مقابل ماینتز در دقیقه ۸۲ بازی گلزنی کرد و پرش او در جریان شادی بعد از گل باعث شد شش هفته از میادین دور بماند. او هم دچار آسیب دیدگی رباط صلیبی شده بود.

نکته جالب اینجا است که لوسین فاوره سرمربی دورتموند بهتر از هر مربی دیگری با این نوع مصدومیت‌ها آشنا است. در همین فصل، در دور دوم جام حذفی آلمان، او بعد از گلی که یولیان برانت به ثمر رساند به هوا پرید ولی لحظاتی بعد می‌شد احساس درد شدید را در چهره‌اش دید. آسیب‌دیدگی فاوره گر چه خیلی شدید نبود ولی تا چند روز او را درگیر کرده بود.

بیشتر بخوانید:

تصاویر عجیب بوندسلیگا؛ بی اهمیتی محض به پروتکل! (عکس)

استفاده از پلکان هواپیما برای ورود به ورزشگاه فوتبال!

 

 

تگ ها


بروسیا دورتموند بوندسلیگا کرونا کرونا ویروس فوتبال ایران فوتبال