بعد از پنالتی رونالدو عقلم را از دست دادم

جورجو کیه لینی هنوز خاطره اعلام پنالتی بر علیه یوونتوس در سانتیاگو برنابئو را از یاد نبرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دو سال پیش در بازی برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، یوونتوس توانست در برنابئو ۱-۳ رئال را شکست دهد ولی این پیروزی هم برای صعود کفایت نمی کرد چرا که رئال بازی رفت را ۰-۳ پیروز شده بود.

در بازی برگشت، رئال ۰-۳ عقب افتاد ولی دقیقه ۹۳ بازی، داور خطای بن عطیه روی لوکاس واسکز را پنالتی گرفت و ۴ دقیقه بعد، کریستیانو رونالدو آن را تبدیل به گل نجات بخش رئال کرد.

پس از اعلام پنالتی، بازیکنان یوونتوس بر سر مایکل اولیور داور انگلیسی ریختند و بازی برای دقایقی متوقف ماند. بیش از همه جان لوئیجی بوفون و جورجو کیه لینی بودند که در متن جنجال و تنش قرار داشتند.

کیه لینی در کتاب بیوگرافی جدید خود به آن اتفاق جنجالی هم اشاره ای داشته است:« یکی دو روز به بازی برگشت به بارتزالی و بوفون گفتم که فکر کردن به جبران شکست ۳-۰، نشان از دیوانگی نیست و می توان امیدوار بود. غیبت سرخیو راموس شانس بزرگ ما محسوب می شد. یادم است وقتی گل دوم را زدیم، اطمینان خاطر بازیکنان رئال جای خودش را به ترس داد. گل سوم را هم زدیم و بازی باید به وقت اضافه می رفت که داور آن پنالتی را به ضرر ما اعلام کرد.

من نزدیک به صحنه بودم و باید بگویم که برخورد مشکوک بود. در دقیقه ۹۳.۲۵، صحنه باید جای هیچ تردیدی نداشته باشد تا داور در سوتش به نشانه پنالتی بدمد اما برخورد بین عطیه و لوکاس چندان جدی نبود. آن پنالتی را می توان در دقیقه ۱۰ بازی یا اواسط نیمه دوم اعلام کرد.

البته قطعا ما خودمان مقصر آن پنالتی بودیم و نباید اجازه می دادیم که بازیکن رئال با بوفون تک به تک شود. پس از اعلام پنالتی، من و بوفون کنترل اعصاب مان را از دست دادیم و اعتراف می کنم که حرف های اشتباهی زدم.»

لازم به ذکر است که کیه لینی بر سر رافا واران فریاد می زد که شما به داور پول داده اید و اشاره کیه لینی به همین مورد بود.

بیشتر بخوانید:

کیه‌لینی: کاری که راموس در فینال چمپیونزلیگ با صلاح کرد شاهکار بود

ستاره یوونتوس و تمجید بی سابقه از مائورو ایکاردی

 

 

تگ ها


مهدی بن عطیه الدحیل لوکاس واسکز جورجیو کیه لینی کریستیانو رونالدو قطر رئال مادرید یوونتوس فوتبال