بلاتکلیفی محض وزنه برداران ایران

به گزارش مدال به نقل ازشهروند| زنگ آغاز مسابقات جهانی وزنه برداری در سال ٢٠١٧ تا کمتر از ٢ هفته دیگر در آناهیم آمریکا به صدا درمی آید اما ملی پوشان ایران هنوز از حضور خود در این رقابت ها مطمئن نیستند ......

به گزارش مدال به نقل ازشهروند|  زنگ آغاز مسابقات جهانی وزنه برداری در سال ٢٠١٧ تا کمتر از ٢ هفته دیگر در آناهیم آمریکا به صدا درمی آید اما ملی پوشان ایران هنوز از حضور خود در این رقابت ها مطمئن نیستند.
بلاتکلیفی محض
بیش از ٤٠روز قبل اعضای تیم ملی وزنه برداری راهی دوبی شدند تا با حضور در سفارت آمریکا برای صدور روادید این کشور جهت حضور در رقابت های جهانی اقدام کنند. بعد از مصاحبه صورت گرفته و بازگشت به ایران، مسئولان فدراسیون اعلام کردند مرحله اولیه برای اکثر وزنه برداران به جز ٢نفر انجام شده است. ایوب موسوی هم که یکی از آن ٢وزنه بردار بود، یک هفته بعد با نوبت دهی دوباره راهی سفارت آمریکا شد تا مشکلش حل شود. با این که به اعضای کاروان وزنه برداری ایران اعلام شده بود تا ٣هفته بعد جواب درخواست آنها داده می شود، بعد از گذشت ٤٠روز هنوز هیچ پاسخی دریافت نشده است. این موضوع روی ملی پوشان وزنه برداری ایران هم تأثیر گذاشته و آنها استرس زیادی بابت احتمال عدم صدور ویزای خود دارند.
درخواست کمک از کمیته و وزارت
فدراسیون وزنه برداری با نزدیک شدن به تاریخ مسابقات جهانی از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم کمک خواسته تا با مکاتبات بین المللی درخواست تسریع در روند صدور ویزای وزنه برداران ایرانی را ارایه کنند. تا به حال مسئولان کمیته برگزاری مسابقات، فدراسیون جهانی، فدراسیون آمریکا و سفارت آمریکا جواب مشخصی به درخواست کمک فدراسیون وزنه برداری ایران نداده اند. البته به گفته رئیس فدراسیون کشورمان، حتی کمیته ملی المپیک آمریکا هم پاسخ نامه همتای ایرانی را نداده و این مسأله نگرانی ها را افزایش داده است.
مرادی: این کارشکنی ها پذیرفتنی نیست
ماه هاست که اردوی تیم ملی وزنه برداری با هدف حضور موفق در مسابقات جهانی تشکیل شده و غیبت ١٠ کشور یک فرصت بزرگ را برای ایران پدید آورده تا برای اولین بار روی سکوی قهرمانی جهان قرار بگیرد. با این حال، کارشکنی آمریکایی ها فعلا همه چیز را زیر سوال برده است. علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه برداری در این باره به «شهروند» می گوید: «هر کاری از دستمان برآمده، انجام دادیم. آمریکایی ها نباید پروتکل جهانی و تعهدی که به کشورهای شرکت کننده دارند را نادیده بگیرند. ما حتی بلیت همه اعضای تیم را تهیه کردیم و منتظر پاسخ روشن سفارت آمریکا هستیم. این تأخیر در صدور ویزا پذیرفتنی نیست و در دنیای ورزش که بارها گفته شده باید جدا از سیاست باشد، جای تعجب دارد.»

 

تگ ها


اخبار روز وزنه‌برداری