بلژیک اولین رقیب ایران در هفته دوم لیگ جهانی

تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی خود در هفته دوم لیگ جهانی در سالن 12 هزار آزادی میزبان بلژیک است ......

تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی خود در هفته دوم لیگ جهانی در سالن 12 هزار آزادی میزبان بلژیک است.

به گز ارش مدال به نقل از ایسنا، هفته دوم لیگ جهانی 2017 از روز جمعه 19 خرداد ماه به میزبانی سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار می شود و ملی پوشان ایران در مقابل تماشاگران خودی به مصاف رقبا می روند.

والیبالیست های ایران در هفته دوم رقابت ها با بلژیک، صربستان و آرژانتین هم گروه هستند و از ساعت 21:10 دقیقه جمعه 19 خرداد ماه در اولین دیدار به مصاف بلژیک می روند.

پیش از این اولین و آخرین دیدار ایران و بلژیک در مسابقات جهانی 2014 بود که تیم ملی ایران موفق شد در شهر کراکوف تیم ملی بلژیک را سه بر یک از پیش رو بردارد.

تیم های ایران و بلژیک هر دو سابقه زیادی در لیگ جهانی ندارند. بلژیک در دو حضور قبلی اش در سال های 2013 و 2014 به ترتیب به مقام های یازدهم و دوازدهم دست یافته است.

ویتال هانین سرمربی تیم ملی بلژیک پس از کسب عنوان پنجم المپیک با تیم ملی آلمان دوباره هدایت تیم ملی کشورش را بر عهده گرفته است. بلژیک در هفته اول بازی های خوبی از خود به نمایش گذاشت و با کسب دو پیروزی برابر آمریکا و صربستان و یک شکست برابر کانادا و کسب هفت امتیاز هم اکنون در رده دوم سطح یک لیگ جهانی ایستاده است. تیم ملی ایران هم با دو شکست برابر ایتالیا و برزیل و یک برد برابر لهستان و کسب سه امتیاز در رده دهم قرار دارد.

اما تیم ملی ایران در دومین دیدارش رودرروی تیم با سابقه و پرافتخار صربستان قرار می گیرد. صربستان مدال طلای لیگ جهانی 2016 را نیز در کارنامه دارد. قهرمانی اخیر صرب ها پس از کسب پنج عنوان نایب قهرمانی در سال های اخیر به دست آمد. شش بار حضور این تیم در فینال های لیگ جهانی از سال 2003 تا 2016 نشان از قدرت بالای صرب ها دارد.

تیم ملی ایران نیز تاکنون هفت دیدار رسمی با تیم ملی صربستان برگزار کرده است که سهم ایران چهار پیروزی بوده است. در آخرین رویارویی، تیم ملی ایران با نتیجه 3 بر 2 حریفش را در تهران مغلوب کرد. این دو تیم در چارچوب لیگ جهانی نیز چهار بار به مصاف هم رفته اند که سهم هر کدام دو برد و دو باخت است.

هدایت صربستان بر عهده پاسور برجسته سال های قبل این تیم نیکولا گربیچ است.

حریف روز پایانی ایران در هفته دوم نیز آرژانتین است. آرژانتین که با خولیو ولاسکو به ایران سفر کرده است، در هفته اول بازی ها با دو باخت برابر فرانسه و روسیه و یک برد برابر بلغارستان توانست دو امتیاز کسب کند و هم اکنون پس از ایران در جایگاه یازدهم قرار دارد. رودررو شدن تماشاگران و بازیکنان ایرانی با ولاسکو می تواند به جذابیت های این بازی اضافه کند.

تیم های ایران و آرژانتین تاکنون دو بار و آن هم در لیگ جهانی 2016 رودرروی هم قرار گرفته اند که در هر دو بازی ایران 3 بر 2 حریفش را مغلوب کرده است.

برنامه بازیهای هفته دوم لیگ جهانی در تهران به شرح زیر است:

جمعه 19 خرداد:

آرژانتین ـ صربستان 18:10

بلژیک ـ ایران 21:10

شنبه 20 خرداد:

آرژانتین ـ بلژیک 18:10

صربستان ـ ایران 21:10

یکشنبه 21 خرداد:

صربستان ـ بلژیک 18:10

ایران ـ آرژانتین 21:10

 

تگ ها


اخبار روز لیگ جهانی والیبال والیبال