بلژیک صعود می‌کند؛ تیم دوم دانمارک یا روسیه؟

تیم اول رنکینگ فیفا به نظر نمی رسد کار سختی برای صعود از دور گروهی یورو ۲۰۲۰ داشته باشد....

به گزارش "ورزش سه"، تیم بلژیک به عنوان تیم اول رنکینگ فیفا، در دور گروه دوم یورو ۲۰۲۰ با تیم های روسیه، دانمارک و فنلاند همگروه است؛ این تیم به نظر نمی رسد کار سختی برای صعود به دور حذفی مسابقات داشته باشد، هر چند شگفتی در یورو، اتفاقی رایج بوده و تاریخ این تورنمنت اتفاقات عجیب کم نداشته است.

در ادامه تیم های گروه دوم یورو ۲۰۲۰ را مورد بررسی قرار داده ایم:

ترکیب روبرتو مارتینز شبیه همان تیمی است که او برای جام جهانی ۲۰۱۸ انتخاب کرده بود. نقطه قوت این تیم در فاز تهاجمی است؛ جایی که نفراتی چون روملو لوکاکو ، ادن هازارد ، کوین دی بروین و دریس مرتنز حضور دارند. تنها نگرانی مارتینز در این مورد این است که آیا هازارد می تواند کیفیت کامل خود را در یورو به نمایش بگذارد یا خیر؟ چرا که او از نوامبر سال ۲۰۱۹ به دلیل مصدومیت از ناحیه آشیل پا حتی یک بازی هم برای بلژیک انجام نداده است. البته سرمربی بلژیک با اعتماد کامل در این مورد صحبت می کند: "این بهترین فرم بدنی ادن هازارد از ماه مارس است. اصلا نگران این نیستم که او ۱۰۰ درصد آماده نیست چون ادن برای درخشش نیازی به آمادگی حداکثری ندارد. او بازیکنی متفاوت است که گاه با ۷۰ تا ۸۰ درصد آمادگی بدنی هم می تواند تفاوت ها را در زمین رقم بزند." در کنار این ستاره ها، بلژیک امیدوار است به کمک بازیکنانی مانند تیموتی کاستاین ، لیاندرو تروسار و یوری تیلمانس نتایج خوبی در یورو بگیرد.

یک نکته مهم:

از آنجایی که از نسل فعلی به عنوان نسل طلایی فوتبال بلژیک یاد می شود فشار زیادی روی بازیکنان این تیم طی سال های اخیر وجود دارد؛ فشاری که حاصل از انتظار برای کسب حداقل یک جام معتبر است. بلژیکی ها در حال حاضر فرم فوق العاده ای دارند؛ آنها طی ۱۰ بازی مرحله مقدماتی ۴۰ گل به ثمر رساندند و در کنار ترکیه کمترین گل را دریافت کردند.

پیش بینی:   

بلژیک به عنوان تیم اول رنکینگ فیفا با هدایت مارتینز، تیمی کاملا سازمان یافته و منظم است که تمامی بازیکنانش در خدمت تیم هستند. بنابراین دور از ذهن نخواهد بود که بگوییم اگر بلژیک از گروه خود صعود کند می تواند در مراحل حذفی در قامت یک مدعی ظاهر شود.

روسیه:

از تیمی که به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کند، ۳ چهره شاخص از جمع ملی پوشان روسیه خداحافظی کرده اند؛ این موضوع شامل دروازه بان و کاپیتان آنها، ایگور آکینفیف هم می شود. در چنین شرایطی الکساندر گولووین کلیدی ترین بازیکن تیم ملی روسیه به شمار می رود. این بازیکن نقش مهمی در حملات روسیه در یورو خواهد داشت و توانایی او در بازی در مرکز خط میانی یا جناحین برای استانیسلاو چرچسوف بسیار ارزشمند است. البته نبود فاکتور تجربه در تیم فعلی، بزرگترین دغدغه سرمربی روس هاست.

یک نکته مهم:

در ماه های اخیر روسیه به قدری از ترکیب های مختلف استفاده کرده که پیش بینی ترکیب چرچسوف بسیار دشوار شده است.

پیش بینی:

در گروهی که بلژیک و دانمارک حضور دارند، کار برای صدرنشینی دو تیم دیگر بسیار سخت است؛ در چنین شرایطی به نظر می رسد که رتبه های دوم و سوم، هدف روسیه در گروه دوم یورو ۲۰۲۰ باشد؛ البته برای کسب این رتبه ها هم رقابت با دانمارک و فنلاند بسیار پیچیده خواهد بود.

دانمارک:

دانمارک با کاسپر اشمایکل به عنوان دروازه بان، آندریاس کریستنسن، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و سیمون کیائر از میلان که کاپیتان تیم در یورو نیز خواهد بود، یکی از سر سخت ترین تیم ها در فاز دفاعی به شمار می رود. کاسپر هیولماند، سرمربی تیم دانمارک در کنار کریستین اریکسن، دو یار سخت کوش به نام های توماس دلانی (دورتموند) و پیر امیل هوبرگ (تاتنهام) را نیز در خط میانی دارد. توازن اسم و رسم بازیکنان در خط حمله دانمارک رعایت نشده و این تیم در فاز تهاجمی، نسبت به دفاع و هافبک در شرایط پایین تری قرار دارد.

یک نکته مهم:

دانمارک با اعتماد به نفس بسیار بالایی پای به یورو ۲۰۲۰ می گذارد زیرا اخیرا نتایج درخشانی مقابل حریفان رده پایین کسب کرده است. این تیم در مقدماتی جام جهانی اخیر نیز در ۳ بازی ۱۴ گل به ثمر رسانده است ، بدون اینکه حتی یک گل دریافت کند.

پیش بینی:

با داشتن بازیکنانی باتجربه، دانمارک می تواند امیدوار به خلق یک شگفتی بزرگ باشد؛ تکرار خاطره شیرین یورو ۹۲! البته این کار بسیار سختی خواهد بود ولی به نظر می رسد با توجه به تیمی که در حال حاضر شکل گرفته، دانمارک کار سختی برای صعود از گروه دوم یورو ۲۰۲۰ نداشته باشد.

فنلاند:
تیمو پوکی امید اول فنلاندی ها در یورو ۲۰۲۰ است؛ او که در مرحله مقدماتی ۱۰ گل به ثمر رساند و با زدن ۲۶ گل، فصلی رویایی با نوریچ داشت، به دلیل مصدومیت مشخص نیست که بتواند در بازی اول تیمش حضور داشته باشد یا خیر و این موضوع بزرگترین نگرانی فنلاندی ها پیش از تقابل حساس با دانمارک است. جوئل پوژانپالو، دیگر مهاجمی است که فنلاندی ها امید زیادی به او در یورو خواهند داشت چرا که فصل باشگاهی را با زدن ۴ گل در ۳ بازی، به بهترین شکل ممکن به پایان رساند. گلن کامارا پس از یک فصل درخشان با رنجرز، وظیفه سنگینی را در خط میانی فنلاند به عهده خواهد داشت. لوکاس هرادکی، سنگربان لورکوزن، شماره یک فنلاندی ها در یورو خواهد بود و در صورت صعود به مرحله بعدی، می توان از او انتظار معجزه در بازی های دور حذفی را داشت.

یک نکته مهم:

فنلاند طی سالهای اخیر فرم خوبی داشته و با حضور در یورو ۲۰۲۰ اولین صعود خود را به یک تورنمنت بزرگ جشن گرفت. مارکو کانروا به مدت ۴ سال است که هدایت تیم ملی فنلاند را به عهده دارد و انتظار زیادی از او نمی رود. البته او با ساختن بهترین فنلاند دهه های اخیر، نیم نگاهی به خلق شگفتی دارد.

پیش بینی:

صعود به حذفی برای فنلاند دشوار است ، اما روحیه آنها برای پیروزی در بازی هایی که می تواند سرنوشت گروه را تعیین کند می تواند جذاب باشد. کسب مقام سوم برای فنلاند کمی واقع بینانه تر بوده و ممکن است آنها را به مرحله یک هشتم نهایی برساند.

تگ ها


تیم ملی دانمارک تیم ملی فنلاند تیم ملی روسیه یورو ۲۰۲۰