بلژیک ۲-۳ فرانسه؛ بازگشت بزرگ خروس‌ها در تورین

فرانسه در دیداری که یک نیمه با دو گل از بلژیک عقب افتاده بود در ۴۵ دقیقه دوم توانست ۳ گل بزند و راهی فینال لیگ ملت های اروپا شود....

به گزارش "ورزش سه"، دومین دیدار نیمه نهایی لیگ ملت های اروپا را امشب بلژیک و فرانسه در ورزشگاه آلیانس تورین برگزار کردند. در نخستین بازی، دیشب اسپانیا توانسته بود ایتالیای میزبان را در سن سیرو ۱-۲ مغلوب کند و به فینال برود.

بلژیک و فرانسه رقابتی دیرینه با یکدیگر دارند و سه سال پیش در نیمه نهایی جام جهانی هم به مصاف هم رفتند که فرانسه پیروز بازی شده بود.

بازی امشب توفانی شروع شد و دقیقه ۳ روی سانتر لوکاکو چیزی نمانده بود تا کوین دی بروین دروازه فرانسه را باز کند ولی سیو استثنایی هوگو لوریس مانع شد. دقیقه ۷ کیلیان امباپه نخستین موقعیت فرانسه را خلق کرد. او پس از دریبل تیبو کورتوا و با پشت پا توپ خوبی را فرستاد ولی کسی نبود تا درون محوطه جریمه از این توپ استفاده کند.

سه دقیقه بعد ضربه سر پاوارد را کورتوا مهار کرد. توپ به وسط دروازه زده شده بود و گلر بلژیک کار چندان دشواری نداشت.

دقیقه ۲۲ بازهم کورتوا هنرنمایی کرد و توانست ضربه امباپه را روانه کرنر کند. بلژیک رفته رفته بر بازی مسلط شد و دقیقه ۳۷ به گل رسید.

یانیک کاراسکو با حرکت تکنیکی خود دو مدافع روبرویش را فریب داد و با ضربه ای فنی و نرم توپ را از گوشه محوطه جریمه به درون دروازه فرستاد. سه دقیقه بعد گل دوم بلژیک هم به ثمر رسید.

روی پاس کوین دی بروین، روملو لوکاکو با حرکت بدن مدافع مقابلش را فریب داد و در مصاف تک به تک با لوریس و از زاویه ای بسته با پای راست، ضربه ای استثنایی به توپ زد و طاق دروازه فرانسه را فرو ریخت. 

نیمه اول با برتری ۲-۰ بلژیک به اتمام رسید.

فرانسه نیمه دوم را هجومی شروع کرد ولی برای زدن گل اول تا دقیقه ۶۳ انتظار کشید. روی حرکت انفرادی کیلیان امباپه و پاس خوب او توپ به کریم بنزما در درون محوطه جریمه رسید. ستاره رئال با یک چرخش و ضربه فنی توپ را به گوشه مخالف دروازه رساند.

۴ دقیقه بعد با دخالت وی ای آر فرانسه به پنالتی رسید. خطار تیلمانس روی گریزمان یک پنالتی نصیب فرانسه کرد و امباپه خود آن را به گل تساوی تبدیل کرد.

دقیقه ۷۲ بازی ضربه کوین دی بروین از بیرون محوطه جریمه را لوریس با واکنشی عالی و نوک انگشتان راهی کرنر کرد.

۴ دقیقه بعد نوبت به هنرنمایی کورتوا رسید. او در دو نوبت ضربات مهاجمان فرانسه را مهار کرد. بلژیک دقیقه ۸۷ توسط لوکاکو به گل سوم رسید اما ثانیه هایی بعد وی ای آر این گل را رد کرد تا حساب کار ۲-۲ باقی بماند.

کمی بعد فرانسه توانست بازگشت خود را کامل کرده و به گل سوم برسد. روی ارسال از راست پاوارد، تئو هرناندز ستاره میلان در دومین بازی ملی خود با یک شوت زیبا توانست حساب کار را ۳-۲ کند. در نهایت این بازی را فرانسه ۲-۳ برد، به فینال لیگ ملت های اروپا رفت و حریف اسپانیا در دیدار پایانی شد.

تگ ها


روملو لوکاکو تیم ملی فرانسه چلسی