بلیت یکسره اروپا برای بیرانوند در امارات صادر می شود؟

......


 ...

 

به احتمال خیلی زیاد در جام ملت های آسیا 2019 مانند جام جهانی گذشته شاهد حضور علیرضا بیرانوند درون دروازه تیم ملی خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مدال، علیرضا بیرانوند در سال ها اخیر در لیگ برتر آنقدر خوب بوده که بتواند جایگاه ثباتی برای خودش در تیم ملی دست و پا کند و به مرد شماره یک کی روش برای حضور درون دروازه تبدیل شود.
بیرانوند بعد از درخشش در جام جهانی پیشنهادات خوبی از برخی تیم های اروپایی داشت اما قراردادش در پرسپولیس و بسته بودن پنجره نقل و انتقالات سرخ ها باعث شد تا مسئولین این باشگاه به هیچ وجه به جدایی شماره یک، رضایت ندهند.همان زمان، برخی منابع خبری نوشتند که بیرانوند با اضافه شدن یک بند در قراردادش راضی به ماندن در پرسپولیس شده و بنابرهمین بند است که این دروازه بان با پرداخت 600 هزاردلار می تواند از جمع سرخ پوشان جدا شود.

رویاهای بزرگ
از مصاحبه های بیرانوند می شود فهمید که رویاهای بزرگی در سر می پرواند؛ او مدت هاست اعلام کرده به حضور در لیگ انگلیس علاقه مند است و البته قول داده به گونه از پرسپولیس جدا شود که ضرری به این تیم وارد نشود. بیرانوند زندگی سختی برای رسیدن مرحله داشته و قدر جایگاه فعلی اش را می داند به همین دلیل است که دوست ندارد با جدایی اش هواداران پرسپولیس را ناراحت کند هرچند این امری است اجتناب ناپذیر.

از نخستین بازی در تیم ملی تا درخشش در مسیر جام جهانی
بیرانوند اولین بازی ملی خود را در یک دیدار دوستانه برابر عراق انجام داد که به پیروزی یک بر صفر ایران انجامید. در آوریل ۲۰۱۴، او به اردوگاه تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران در آفریقای جنوبی توسط کارلوس کی روش دعوت شد اما به جام جهانی راه پیدا نکرد؛ بیرانوند پس از آن همیشه در اردوهای بزرگسالان حاضر و پس از بسته نگه داشتن دروازه‌اش در لیگ و بعد جام ملت‌های ۲۰۱۵ بالاخره پیراهن شماره یک را از علیرضا حقیقی گرفت و در مسیر رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ شماره یک ایران شد.
در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، بیرانوند به عنوان دروازه‌بان اصلی تیم ملی فوتبال ایران، با انجام بیشترین کلین شیت ممکن بهترین رکورد را در تاریخ حضور ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی به نام خود به ثبت رساند. گل نخوردن تیم ملی در بازی‌هایی که بیرانوند دروازه‌بان تیم ملی بود، توسط فیفا به عنوان یک رکورد ویژه یاد شد؛ در نهایت این رکورد بعد از ۱۱۲۴ دقیقه (بازی رسمی) در بازی ایران و سوریه شکست.

ثبت در تاریخ
بیرانوند با کلین شیت مقابل مراکش در نخستین دیدار ایران در جام جهانی 2018 نام خود را برای همیشه در تاریخ ثبت کرد. این درواقع دومین کلین شیت تیم ملی ایران در تاریخ جام جهانی بود. نخستین کلین شیت را علیرضا حقیقی مقابل نیجریه و در جام جهانی 2014 برزیل به نام خود ثبت کرده بود. پیروزی مقابل مراکش همچنین دومین پیروزی تاریخ تیم ملی در رقابت های جام جهانی بود.

صحنه ای که در یادها ماند
علیرضا بیرانوند در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ دروازه‌بان ثابت تیم ملی فوتبال ایران بود. وی در این مسابقات توانست با دو گل خورده، برترین دروازه‌بان تاریخ فوتبال ایران از نظر تعداد گل خورده در ادوار جام‌جهانی لقب گیرد. همچنین او توانست در بازی پایانی ایران در مرحلهٔ گروهی جام جهانی مقابل پرتغال، پنالتی کریستیانو رونالدو را مهار کرده و نخستین دروازه‌بان ایرانی باشد که توانسته در جام جهانی یک ضربهٔ پنالتی را مهار کند.

در انتظار پانزدهمین کلین شیت
علیرضا بیرانوند تا کنون 14 کلین شیت ملی را به نام خود ثبت کرده و حالا از میان دروازه بانان حاضر در اردوی تیم ملی، بیشترین شانس را برای حضور درون دروازه تیم ملی در جام ملت های آسیا 2019 دارد و در صورت حضور در این بازی ها می تواند تعداد کلین شیت هایش را افزایش دهد.

رزرو بلیط اروپا
گرچه درخشش در جام ملت های می تواند پیشنهادات بهتری برای بیرانوند به همراه داشته باشد اما در شرایط کنونی هم او ظاهرا از تیم های خوبی پیشنهاد دارد که هرلحظه شایعه جدایی اش از پرسپولیس، پررنگ تر می شود. شاید جام ملت های سکوی پرتاب بیرانوند نباشد اما می تواند او را به تیم های بهترین برساند.
باید دید بعد از جام ملت ها واکنش شخص بیرانوند به حواشی موجود چیست و آیا او بعد از این مسابقات سرانجام تصمیم به جدایی می گیرد؟