بنا: حاضرم شاگردانم مدال بگیرند و من پاداش نگیرم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی معتقد است طلای المپیک به اندازه صدها میلیارد ارزش دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، امروز محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک در خانه کشتی حاضر شدند و از اردوی کشتی گیرانی که خودشان را برای المپیک آماده می کنند، بازدید کردند. 


محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی در حاشیه تمرین تیم ملی کشتی فرنگی در حضور نوبخت، سلطانی فر و صالحی امیری، عوان کرد: اینکه مسئولان وقت گذاشتند و به اردو آمدند باعث انگیزه شد ونشان می دهد به مقوله ورزش و کشتی اهمیت می دهند و کمک می کنند با تلاش بیشتر کارمان را ادامه دهیم.


او در خصوص مشخص شدن پاداش المپیکی ها افزود: مسئله پاداش است که مشخص است البته ۲۰۰ سکه سال قبل تکرار شده و جایزه معقولی است امیدوارم بچه ها تلاش کنند و بهترین نتیجه را بگیرند.


بنا در مورد اینکه آیا قول مدال می‌دهید گفت: نمی توان قول ۱۰۰درصد داد ولی بچه های ما بهترین‌های دنیا هستند. همه تلاش خود را در این دو سال و نیم کردیم. یک سهمیه کمتر گرفتیم ولی ۵ سهمیه هم خوب است.


وی در مورد اینکه پاداش دوره قبل ۳۰۰ سکه طلا بوده است، یادآوری کرد: از نظر اقتصادی مشکلات داریم. باید بدانند گرفتن طلا صدها میلیارد ارزش دارد. در کنار آن هم دولت این جایزه را می دهد و کمیته المپیک ۱۰ هزار دلار و شهرها و استان ها هم به مدال آوران جایزه و پاداش می‌دهند.


سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی قبلا گفته بود پاداش فوتبال با سایر رشته‌ها قابل مقایسه نیست، افزود: طبیعتا فوتبال معقوله دیگری است و نمی توان در مسائل مالی و قرارداد آن نه در ایران و نه در دنیا ورود کرد. پاداش المپیکی ها نسبت به سال‌های قبل برابر است.


او در مورد نظر خود نسبت به اینکه جوایز مربیان نصف ورزشکاران مدال آور است، گفت: من حاضرم ورزشکارانم مدال طلا بگیرند اما  به ما پاداش ندهند. هیچ دوره ای را مانند این دوره ندیدم که از شرایط و امکانات رضایت داشته باشیم و باید از آقای دبیر و کادرش تشکر کنیم و امیدوارم در المپیک آبروداری کنیم.

تگ ها


کشتی محمد بنا فرنگی کشتی