بنا: خودم هم برای گرایی شانس کمی قائل بودم

محمد بنا معتقد است نتیجه تیم کشتی فرنگی ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو می توانست بهتر از نایب قهرمانی باشد....

به گزارش "ورزش سه"، محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی پس از پایان کسب مدال طلای محمدرضا گرایی فرنگی کار وزن ۶۷ کیلوگرم درباره خوشحالی نخستین نشان خوشرنگ کشتی ایران در المپیک توکیو اینطور حرف هایش را آغاز کرد: از نظر شما کسب مدال طلا دوست داشتی است و خود من هم خیلی دوست دارم؛ اما از نظر نتیجه می توانست بهتر از این باشد.


او سپس در مورد کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی اضافه کرد: من ناراحت علی گرایی کاپیتان تیم ملی هستم زیرا اکنون وقت آن بود که در توکیو طلا یا حتی برنز کسب کند. شاید از دست دادن طلا باعث شده که شب قبل نخوابد و ناراحتی ناشی از آن حتی باعث شود انگیزه را برای کسب برنز از دست دهد. در مجموع خوشحالم برای اینکه مردم شاد شدند و این طلا مبارک همه  و حلال محمدرضا گرایی باشد و امیدوارم همین مدال طلا را مردم از ما قبول کنند.


سرمربی تیم کشتی فرنگی در پاسخ به این سوال که آیا روی مدال محمدرضا گرایی حساب باز کرده بودید، گفت: رضا گروهش سخت بود و دلاوری کرد. قابلیت های وی را می شناختیم اما او میدان بزرگی را ندیده بود. او باهوش و کشتی گیر بزرگی است و درود به شرف گرایی آن هم با قرعه سختی که داشت. من که سرمربی تیم ملی بودم؛ همه کارشناسان و کادر فنی برای او شانس کمی متصور بودند اما رضا گرایی دلاوری را به همه ثابت کرد. کسی که طلا را بخواهد اصلا قرعه برایش مهم نیست و با تمام وجود می جنگد.


ادامه حرف های محمد بنا به اهمیت مدال گرفتن در المپیک اشاره داشت و گفت: ارزش مدال المپیک زیاد است. استابلر در سال گذشته سه طلای جهان گرفت اکنون برنز المپیک می گیرد و خوشحال می شود و گریه می کند و از کشتی خداحافظی می کند. این بزرگی المپیک و ارزش مدالی اش را نشان می دهد. چرا می گویند میدان المپیک بزرگ و مدالش عظمت دارد چون ۴ سال یکبار برگزار می شود، اکنون نمی توانم صبر کنم چهار سال دیگر بگذرد و هروز بگویم المپیک ، المپیک و المپیک.


سرمربی کشتی فرنگی گفت: خوشحالم برای پدر گرایی که عمرش را برای این ۲ برادر گذاشت از طرفی خانواده اش برای علی غمگین هستند و ناراحت هستم برای همسر علی. او هم زحمت کشید از طرفی می گویم؛ شاید  مدال طلای محمدرضا تسکینی برای خانواده گرایی باشد.


 بنا درباره برنامه آینده کشتی فرنگی و حضورش در تیم ملی بیان کرد: برنامه ریزی برای رقابت های جهانی نروژ انجام شده  و ۲۱ مرداد اولین مرحله اردو را داریم و خیلی از اینهایی که در المپیک بودند در جهانی نیستند و شانس کشتی گیران ما بیشتر است، زیرا تجربه المپیک  را اکنون دارند و این موضوع به آنها کمک می کند.

بنا در مورد نفرات تیم ملی کشتی فرنگی در جام جهانی عنوان کرد: البته فهرست نهایی نشده است و تغییراتی داریم  و دلیل آن هم حضور ایران در هر ۱۰ وزن است.  باید با کادر فنی و فدراسیون صحبت کنم و در نهایت بهترین تصمیم اتخاذ شود. در این مدت  کم تا آغاز رویداد جهانی تیم خوبی آماده می کنیم  تا به روی سکو برویم؛ هرچند سال گذشته با بدشانسی روی سکو نرفتیم.

تگ ها


کشتی محمد بنا فرنگی المپیک ۲۰۲۰ توکیو