بنا: همیشه سخت‌ترین مسیر را برای بچه‌ها ترسیم کرده‌ایم

پس از قرعه‌کشی ۴ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان، محمد بنا سرمربی تیم‌ملی کشتی فرنگی کشورمان در خصوص شرایط شاگردانش و قرعه نمایندگان کشتی ایران صحبت کرد...

به گزارش خبرنگار مدال، محمد بنا درباره قرعه‌های فرنگی‌کاران کشورمان در 4 وزن اول مسابقات جهانی گفت: شرایط بچه‌ها خوب است، اما قرعه‌های سختی دارند. تقریباً در گروه‌هایی قرار گرفته‌اند که تمام خوب‌های دنیا هستند.

وی ادامه داد: البته بچه‌های ما عالی هستند و امیدوارم کشتی‌های خوبی بگیرند و از گروهشان بالا بیایند. چون نتایج 4 وزن اول از نظر تیمی در رده‌بندی نهایی تاثیرگذار است، هرچند کار اصلی ما از روزهای آینده و با شروع اوزان المپیکی آغاز خواهد شد.

* همیشه سخت‌ترین مسیر را برای بچه‌ها ترسیم کرده‌ایم
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: همیشه و در هر شرایطی سخت‌ترین مسیر را برای بچه‌ها ترسیم کرده‌ایم تا آماده سخت‌ترین شرایط باشند. قرعه هر 4 کشتی‌گیر سخت است، اما بچه‌های ما هم عالی هستند.

بنا ادامه داد: به غیر از عبدولی 3 کشتی‌گیر دیگر ما جوان و کم‌تجربه هستند. به هر حال مسابقات جهانی و گزینشی المپیک است و قرعه آسان معنایی ندارد، کشتی‌گیری که می‌خواهد قهرمان شود باید آماده مبارزه با بهترین‌های جهان باشد. به بچه‌ها گفته‌ام فکر کنید می‌خواهید 5 دور با روسیه کشتی بگیرید.

* کاویانی نژاد یک سر و گردن از تمام 72 کیلوهای دنیا سرتر است
وی افزود: ناصرپور از تمام 55 کیلوهای دنیا بهتر است و فقط کم‌تجربه است و باید پخته‌تر شود. دلخانی قرعه سختی دارد و دور اول با حریف روس که قهرمان جهان است مسابقه دارد، اما ماریانیان کسی نیست که نتوان شکستش داد.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطر نشان کرد: کاویانی نژاد یک سر و گردن از تمام 72 کیلوهای دنیا سرتر است و اگر حواسش را جمع کند مدال می‌گیرد. سعید هم که کارنامه‌اش مشخص است. نگرانی بابت قرعه‌های بچه‌ها ندارم چون به تمام بچه‌هایم ایمان دارم.

اخبار مرتبط:

۴ نماینده کشتی فرنگی ایران حریفان خود را شناختند

تگ ها


کشتی قهرمانی جهان کشتی فرنگی تیم ملی کشتی فرنگی محمد بنا کشتی