بنزما: حس می‌کنم خوشبخت ترین مرد دنیا هستم

کریم بنزما، ستاره رئال مادرید و تیم ملی فرانسه، مصاحبه مفصلی با مارکا انجام داده است....

به گزارش "ورزش سه"، کریم بنزما بعد از چند سال دوری دوباره به تیم ملی فرانسه بازگشته و برای حضور قدرتمند با این تیم در رقابت های یورو آماده می شود. در همین حال او مصاحبه جذابی با مارکا انجام داده که در اینجا آن را می خوانید.

تو مانند خوشبخت ترین مرد کره زمین به نظر می رسی. درسته؟
مطمئناً، من احساس می کنم خوشبخت ترین مرد جهان هستم. چیزی که من را بیشتر خوشحال می کند خانواده و فوتبال است.  و من در مادرید خوشحالم و برای بازی در مسابقات قهرمانی اروپا به فرانسه برگشته ام. فقط می توانم افتخار کنم، خوشحال باشم و منتظر شروع مسابقات باشم.

آیا در هر جلسه تمرینی پتانسیل این تیم فرانسه را احساس می کنی؟ می بینی چرا مدعی قهرمانی است؟
این یک تیم بسیار بسیار قدرتمند است؛ از دروازه بان گرفته تا هافبک میانی و خط حمله. با بازیکنانی در بهترین باشگاه های جهان. شانس زیاد برای قهرمانی بیشتر چیزی است که خارج از اینجا درباره آن صحبت می شود.  ما از قدرت‌مان آگاه هستیم اگرچه شما باید آن را نشان دهید.

شما باید با فرانسه مقابل تیم ملی آلمان قرار بگیرد. در آنجا با هم‌تیمی خود در رئال‌مادرید یعنی تونی کروس بازی می کنی. همچنین در جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل آلمان شکست خوردید. آیا احساس انتقام جویی دارید؟
نه، انتقامی وجود ندارد. بعد از آن اتفاقات زیادی افتاده و زمان زیادی گذشته است. ما جام جهانی را برده ایم، در فینال مسابقات قهرمانی اروپا بوده ایم ... من فقط می خواهم از مسابقه لذت ببرم و برنده شوم.  واضح است که بازی مقابل تونی متفاوت خواهد بود زیرا من عادت دارم کنار او بازی کنم. او خیلی به من پاس می دهد و حالا حریف من خواهد بود.

آیا رئال مادرید با وجود شرایط دشوار ایجاد شده توسط COVID-۱۹ قادر به ایجاد تیم بزرگی در فصل آینده خواهد بود؟
اگر به فصل گذشته نگاه کنیم، تا آخرین روز مسابقه برای کسب عنوان لالیگا جنگیدیم و بسیار نزدیک به کسب آن بودیم.  ما به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کردیم و چلسی قبل از قهرمانی ما را شکست داد، ۶۰ مصدوم داشتیم و هرگز تیم قدرتمندی نداشتیم بنابراین مسئله پیچیده بود.  با این اوصاف، اگر باشگاه معتقد است که ما باید تقویت شویم، آنها باید این کار را انجام دهند اما هدف این است که هر ساله برای کسب جام ها پیشرفت کنیم و ما می توانیم این کار را انجام دهیم.

آنچلوتی اعتقاد زیادی به تو دارد؛ نظرت درباره بازگشت او چیست؟
خبر خوبی است، ما بازیکنان و هواداران او را به خوبی می شناسیم. او مربی بزرگی است.  من فلسفه او را دوست دارم، اینکه او چگونه فوتبال را می بیند، چگونه گروه را مدیریت می کند و چگونه تیم را هدایت می کند. او می خواهد همه عناوین را بدست آورد.

زین الدین زیدان نیز در حرفه شما بسیار مهم بوده و رئال مادرید را ترک کرده است.  انتظار این را داشتی؟  نظر شما در مورد جدایی او چیست؟
بله، البته؛ این برای همه تعجب آور بود، نه فقط برای من. مطمئناً او همیشه برای من مثل یک برادر بزرگ بوده است چون من مدتهاست که او را می شناسم و او هم در زمین و هم خارج از زمین به من کمک کرده است. این تصمیم سختی برای همه بود. اکنون مربی دیگری داریم و تلاش می کنیم دوباره موفق شویم.

آیا دوست داری با کیلیان امباپه بازی کنی؟  نظر شما در مورد او در داخل و خارج از زمین چیست؟
کیلیان بازیکن جوان، با کیفیت فوق العاده و پسر خوبی است. البته که از حضور او در رئال مادرید استقبال می کنم.  چه تیمی دوست ندارد او را داشته باشد؟ حالا او با پاری سن ژرمن قرارداد دارد و خواهیم دید که چه اتفاقی رخ خواهد داد. امروز اولویت ما قهرمانی در اروپا است.

تگ ها


زیدان تیم ملی فرانسه اورتون تیم ملی آلمان پاری سن ژرمن کیلیان امباپه تونی کروس کریم بنزما کارلو آنچلوتی رئال مادرید