بنزما: هميشه از بازيكنان بزرگ انتقاد مي‌شود

حاشيه دست از سر كريم بنزما برنميدارد؛ اين موضوع تازگي نداشته و در طول 9 سالي كه كريم در مادريد است همراه اين بازيكن فرانسوي بوده ......

حاشيه دست از سر كريم بن‌زما برنمي‌دارد‌‌‌‌‌؛ اين موضوع تازگي نداشته و در طول 9 سالي كه كريم در مادريد است همراه اين بازيكن فرانسوي بوده. كريم البته بارها هم به خاطر همين موارد حاشيه‌اي تيتر يك روزنامه‌ها شده‌‌‌‌‌؛ حالا از وضعيت فيزيكي‌‌اش گرفته تا تصادف در حين رانندگي و بدترين آنها هم متهم شدن به همكاري با باج‌گيرهايي كه مي‌خواستند از متيو ولبوئنا، هم‌تيمي كريم در تيم ملي فرانسه اخاذي كنند.
در طول اين يك دهه، رابطه كريم و مادريدي‌ها رابطه عشق و نفرت بوده‌‌‌‌‌؛ حالا چه به خاطر خوبي‌هايش و چه به خاطر بدي‌هايش، او تبديل شده به يك شماره «9» متفاوت. با اين حال بن‌زما فارغ از اين حواشي سعي مي‌كند، زندگي آرامي را در مادريد سپري مي‌كند. او مي‌گويد: «خانه من در والدبباس (نزديك كمپ تمريني مادريد) است و بلافاصله بعد از تمرين هم به خانه برمي‌گردم».
بزرگترين فداكاري
بن‌زما كه به تازگي با مجله «ونيتي فر» اسپانيا گفت‌وگوي مفصلي داشته مي‌گويد: «فقط براي رفتن به رستوران و خوردن سوشي از خانه بيرون مي‌روم. راستش را بخواهيد بزرگترين فداكاري كه در زندگي حرفه‌اي‌ام داشته‌ام اين بوده كه جلوي خودم را گرفته‌ام و غذاهايي كه مي‌خواستم را نخورده‌ام».
نزديك به خانواده
بن‌زما محل زندگي‌‌اش را نزديك به كمپ تمريني مادريد انتخاب كرده تا فاصله زيادي از خانواده نداشته باشد. او مي‌گويد تمام تلاشش را مي‌كند تا اين روزها بيشترين وقت را كنار خانواده‌‌اش بگذراند. كريم اما مي‌گويد بدترين موقع، زمان اردوي آمادگي پيش فصل است: «براي من آن روزها خيلي سخت است چون برايم دشوار است كه 3 هفته خانواده‌ام را نبينم». كريم مدت‌‌هاست با كورا گوتيه، همسرش، زندگي مي‌كند ولي كورا علاقه‌اي به پاسخ دادن به اين سؤال كه آيا ازدواج‌شان رسمي است يا هنوز نامزد هستند ندارد. همسر بن‌زما مي‌گويد: «اين موارد شخصي است و دليلي براي پاسخ دادن به آن نمي‌بينم». به هر حال بن‌زما حالا با دو فرزند و همسرش زندگي مي‌كند‌‌‌‌‌؛ دخترش مليا كه حاصل ازدواج اولش با كلوئه دولوناي است و ابراهيم 9 ماهه كه چند وقت پيش به دنيا آمد و خبرش 22 ميليون لايك در اينستاگرام براي اين زوج كه به نظر مي‌رسد زندگي عاشقانه‌اي دارند به همراه داشت.
ورود به مادريد
بن‌زما در شرايطي به رئال‌مادريد پيوست كه سال قبل از آن در المپيك ليون درخشيده بود‌‌‌‌‌؛ او در ليگ يك فرانسه 20 گل زده بود و بهترين بازيكن سال فرانسه هم معرفي شده بود. فلورنتينو پرس شخصاً به برون، محله‌اي شناخته شده در برونكس ليون سفر كرد تا در خانه بن‌زما با اين بازيكن صحبت كند. كريم آن روزها را به خاطر دارد: «ديدن مردي مثل فلورنتينو رؤيايي بود. او شخصيتي آرام و دوست‌داشتني داشت. از من پرسيد دوست دارم در مادريد بازي كنم؟ من هم به او جواب بله دادم. به او قول دادم. همين». انتقال كريم از ليون به مادريد براي رئالي‌ها 35 ميليون يورو آب خورد و او حالا تا سال 2021 با كهكشاني‌ها قرارداد دارد. بن‌زما حالا مي‌گويد به غير از خوبي چيزي نمي‌تواند درباره پرس بگويد: «او در شادي و غم كنارم بوده. مي‌دانم رئيس من است ولي براي من درست مثل يكي از اعضاي خانواده‌ام است. خودم كه اين‌طوري حس مي‌كنم». بن‌زما به عنوان مثال درباره يكي از شرايط بدش حرف مي‌زند و مي‌گويد: «وقتي داستان ولبوئنا پيش آمد و من هم يك روز را در زندان سپري كردم، با كلي غم و ناراحتي به مادريد برگشتم. فلورنتينو در والدبباس به ديدنم آمد و كلي به من ابراز لطف و محبت كرد».
شماره 9 متفاوت
بن‌زما با وجود اينكه بازداشت شد و يك روز را هم در زندان سپري كرد ولي سعي كرد حرفه‌اي نشان دهد. او دو روز بعد از آن ماجرا يك بازي فوق‌‌‌‌‌‌العاده را براي مادريد در ليگ به نمايش گذاشت. كريم البته به اعتقاد خيلي‌ها بازيكني است كه به درد فرهنگ فوتبال مي‌خورد. خودش ولي درباره لحظاتي كه در زمين مسابقه است اين‌طور حرف مي‌زند: «وقتي در زمين مسابقه هستم خيلي فكر مي‌كنم. درست مثل اين است كه يك كامپيوتر در كله‌ام دارم. قبل از هر بازي كه قرار است توپ به من برسد به اين كامپيوتر رجوع مي‌كنم تا ببينم چه كار مي‌توانم كنم و بقيه چه كاري از دست‌شان برمي‌آيد. به هر حال سطح، سطح بالايي است و اين جزئي از فوتبال است». جفت و جور شدن كريم با كريس رونالدو گرت بيل لقب جديد
BBC
را برايشان به ارمغان آورد و در رئال‌مادريد روزهاي شيريني را رقم زدند. «حالا كه شرايط كمي به هم ريخته خيلي‌ها با همين
BBC
بد تا مي‌كنند». اين را بن‌زما مي‌گويد و درباره رابطه‌‌اش با كريس و گرت بيل مي‌گويد: «همه ما با هم دوست هستيم ولي نمي‌توانم به شما بگويم كه با هم شام مي‌خوريم و بيرون مي‌رويم. ما به همراه بقيه دوستان‌مان در كنار هم كار مي‌كنيم. من فوتبال بازي مي‌كنم تا به هم‌تيمي‌هايم كمك كنم تا بتوانيم همه بازي‌ها را ببريم».
بي توجهي به انتقادات
با وجود تلاش بن‌زما در زمين مسابقه، مطبوعات اين اواخر چندان با او مهربان نبوده‌اند و با انتقادات زيادي، كريم را از دم تيغ گذرانده‌اند ولي خودش مي‌گويد به اين مسائل اهميت نمي‌دهد: «به اين موضوع كه هنوز هم اسم من در رسانه‌ها مطرح مي‌شود اهميتي نمي‌دهم. چيزهايي كه مي‌نويسند برايم ارزشي ندارد. چيزي كه من درباره مطبوعات دوست ندارم اين است كه حتي اگر خوب هم بازي كرده باشم ولي گل نزده باشم باز هم انتقاد مي‌كنند. من براي آدم‌ها، هواداران و همه آنهايي كه ارزش واقعي فوتبال را مي‌دانند بازي مي‌كنم. آنهايي كه مي‌آيند كه هو كنند خب كارشان را انجام مي‌دهند هو مي‌كنند. من نمي‌توانم چيزي را تغيير بدهم. ضمن اينكه فراموش نكنيد هميشه از بازيكنان بزرگ انتقاد مي‌شود. به هر حال روزنامه‌ها هم بايد كاري كنند تا فروش داشته باشند».
ابهام در تيم ملي
بن‌زما با وجود كارنامه قابل قبولي كه در رئال‌مادريد داشته ديگر به تيم ملي فرانسه دعوت نشده و در جام جهاني‌ هم براي آبي‌هاي اروپا به ميدان نخواهد رفت. «من براي فرانسه به دليل ورزشي بازي مي‌كنم وگرنه كشورم الجزاير است» اين جمله‌اي بود كه او چند وقت پيش بيان كرد و حسابي مطبوعات فرانسه را عصباني كرد. البته دليل اينكه بن‌زما به تيم ملي فرانسه دعوت نمي‌شود چندان هم ورزشي نيست‌‌‌‌‌؛ او بعد از داستان متيو ولبوئنا ديگر دعوت نشد‌‌‌‌‌؛ داستان از اين قرار بود كه عده‌اي ولبوئنا را تهديد كردند كه اگر به آنها پول ندهند، فيلمي غيراخلاقي كه از او دارند را منتشر خواهند كرد. بن‌زما در تمرين تيم ملي به ولبئونا گفت كه پول را به اخاذها بدهد و خودش را راحت كند. خودش مي‌گويد فقط مي‌خواسته به هم‌تيمي و دوستش كمك كند ولي دادگاه ابتدا او را متهم به همكاري با افراد سودجو كرد و ديگر پاي كريم از تيم ملي فرانسه بريده شد. كمي بعد از آن داستان، مانوئل والس، نخست وزير فرانسه در سال 2016 با انتقاد شديد از بن‌زما بيان كرد كه يك فوتباليست بايد الگو باشد. اظهاراتي كه معني مشخصي داشت؛ او ديگر جايي در تيم ملي ندارد. بن‌زما حالا مي‌گويد: «وقتي نخست وزير درباره شما حرف مي‌زند يعني ديگر داستان فوتبالي نيست. فكر نمي‌كنم شما اين حق را داشته باشيد كه فوتبال را با سياست قاطي كنيد. موضوع عدم دعوت من يك موضوع كاملاً سياسي است».
اگر بخواهند آدرسم را دارند
بن‌زما حالا مي‌گويد صحبتي با سرمربي تيم ملي فرانسه درباره بازگشت به تيم ملي نخواهد داشت. او مي‌گويد صحبتي هم نكرده: «هيچ صحبتي نداشته‌ام. من 30 ساله هستم و دو فرزند دارم. اينجا زندگي آرامي دارم. اگر تيم ملي فرانسه به من نياز داشته باشد مي‌دانند كه من كجا هستم».
سرود تيم ملي فرانسه
انتقاد هميشگي از كريم بن‌زما به ويژه زماني كه در تيم ملي فرانسه بازي مي‌كرد اين بود كه چرا حاضر به خواندن سرود ملي اين كشور نمي‌شود. او بيشتر وقت‌ها چشمش را مي‌بست و بقيه هم‌تيمي‌هايش را در خواندن سرود همراهي نمي‌كرد. بن‌زما حالا دليل اين كارش را توضيح مي‌دهد و مي‌گويد: «اگر خوب به سرود ملي فرانسه گوش كنيد متوجه مي‌شويد كه اين سرود آدم را به جنگ تشويق مي‌كند. من از اين موضوع خوشم نمي‌آيد و به همين خاطر سرود را نمي‌خوانم».

تگ ها


اخبار روز کریم بنزما رئال مادرید لالیگا فوتبال