بنفیکا ۳-۰ بارسلونا؛ لیسبون، یک کابوس تمام‌نشدنی

بارسلونا در دومین بازی دور گروهی لیگ قهرمانان نیز سه گل دریافت کرد تا در قعر جدول قرار بگیرد. این شکست در ورزشگاهی رخ داد که بارسا یک سال پیش در آن ۸ گل از بایرن خورده بود....

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا از ساعت ۲۲.۳۰ در ورزشگاه دالوژ لیسبون به مصاف بنفیکا رفت. دیدار از هفته دوم لیگ قهرمانان در حالی که بارسا در بازی اول خود به بایرن باخته بود و بنفیکا هم در زمین دینامو با تساوی بدون گل متوقف شده بود.

دقیقه ۳ بازی میزبان به گل رسید. داروین نونیز روی یک حرکت انفرادی از سمت چپ محوطه جریمه، مدافعان بارسا را فریب داد و با ضربه ای دقیق توپ را دور از دستان تراشتگن وارد دروازه کرد.

بارسا که عقب افتاده بود یکپارچه حمله شد و دقیقه ۱۰ چیزی تا به تساوی کشاندن بازی فاصله نداشت. پاس عالی پدری در عمق به فرانکی دی یونگ رسید. او هم با یک پاس عرضی کوتاه لوک دی یانگ را مقابل دروازه خالی صاحب توپ کرد ولی تکل عالی و استثنایی مدافع بنفیکا مانع از ورود توپ به دروازه شد.

دو دقیقه بعد شوت دی یونگ از کنار دروازه به اوت رفت و دقیقه ۱۴ نیز ضربه از راه دور پدری با اختلافی اندک به اوت رفت.

دقیقه ۳۴ پاس فرانکی دی یونگ با ضربه سر به لوک دی یانگ رسید ولی او بازهم نتوانست استفاده کند و توپ به بیرون رفت. بارسا در ادامه نیز موقعیت هایی برای گلزنی داشت که استفاده نکرد تا نیمه اول با برتری ۱-۰ میزبان به اتمام برسد. تعویض دقیقه ۳۳ جرارد پیکه هم در نوع خود جالب توجه بود.

نیمه دوم را بارسا هجومی شروع کرد ولی دقیقه ۵۳ روی اشتباه تراشتگن که خروجی بی موقع داشت، داروین از فاصله دور دروازه خالی را نشانه گرفت ولی با بدشانسی توپ به تیر برخورد کرد و راهی به دروازه پیدا نکرد.

دقیقه ۶۶ سانتر از چپ خطرناک ممفیس دیپای در گوشه دیگر محوطه جریمه و در چند قدمی دروازه به سرجی رسید ولی ضربه او با تکل اودیسیاس راهی کرنر شد.

بنفیکا دقیقه ۶۹ به گل دوم خود رسید.

روی حرکت عالی ژوائو ماریو و ریباند ضربه او توسط تراشتگن بود که رافا سیلوا با یک ضربه ببیرون پای تماشایی توپ را به طاق دروازه بارسا چسباند تا برتری دو برابر شود.

دقیقه ۷۸ نوبت به گل سوم بنفیکا رسید. برخورد توپ به دست سرجینیو دست را ابتدا داور بازی ندید ولی با دخالت وی ای آر و بازبینی صحنه دستور به پنالتی داد. داروین پشت توپ ایستاد و گل دوم خود و سوم تیمش را به ثمر رساند.

بارسا از دقیقه ۸۶ و با اخراج اریک گارسیا ۱۰ نفره هم شد. او دومین کارت زرد خود را دریافت کرد و از میدان خارج شد.

در نهایت بارسلونا این بازی را با سه گل واگذار کرد تا شرایطش بحرانی شود.

تگ ها


بارسلونا بنفیکا