بنگر: بازیکنان پرسپولیس از الهلال نمی‌ترسند

مدافع و کاپیتان سابق پرسپولیس مدعی است که رسانه‌ها و خصوصا هواداران این تیم باید از ایجاد فضای نگران کننده و بزرگنمایی در خصوص الهلال برابر پرسپولیس خودداری کنند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، محسن بنگر کاپیتان سابق پرسپولیس که تجربه حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را بهمراه سپاهان در کارنامه دارد، درباره وضعیت این تیم پیش از جدال با الهلال می‌گوید: مسلما الهلال یکی از قدرت‌های غرب آسیا و کلا لیگ قهرمانان آسیا محسوب می‌شود. آنها سرمایه گذاری بزرگی برای دستیابی به موفقیت در این رقابت‌ها داشته‌اند و به خوبی از اهمیت آنها آگاه هستند. شاید جایزه مالی ناشی از موفقیت در این رقابت‌ها برخلاف تیم‌های ایرانی برای آنها از کمترین اهمیت برخوردار باشد چرا که چند برابر آن را برای جذب نفرات ستاره هزینه کرده‌اند. ما باید به اهمیت دستیابی به این افتخار آگاه باشیم. شما تیم استقلال تاجیکستان را نگاه کنید که به چه شکل تمام عزم کشورش برای موفقیت این تیم جزم شده بود. این موضوع در ایران وجود ندارد. نباید جو نگران‌کننده ای برای تیم شکل گیرد و باید بالاترین حمایت را از تنها نماینده ایران داشت تا کمک شود به افتخار بزرگی دست یابد.

وی ادامه داد: باشگاه پرسپولیس و آقای گل محمدی به طور مثال تمام همکاری را نسبت به تیم ملی و فدراسیون برای در اختیار گذاشتن بازیکنان و مربیان خود را نیز حتی داشته‌اند اما یک خواسته آنها برای صدور مجوز بازیکن خارجی موردقبول قرار نگرفت. پرسپولیس نماینده ایران است و طی سالیان اخیر توانسته با موفقیت در این رقابت‌ها امتیازات خوبی از سوی کنفدراسیون نصیب فوتبال ایران کند و مسلما وظیفه همگی است که به آن نگاه ویژه داشته باشند و کمک کنند تا به موفقیت لازم در آن دست یابند. مطمئنا کمک به پرسپولیس پیش از محرومیت نقل و انتقالاتی می‌توانست شرایط بهتری برای حضور در این رقابت‌ها برای این تیم فراهم کند که متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

کاپیتان سابق پرسپولیس درباره تقابل این تیم با الهلال می‌گوید: الهلال نفرات خوبی در ترکیب خود دارد اما من از این جوی که به راه افتاده برای بزرگنمایی حریف خوشم نمی‌آید. پرسپولیس طی این سالها علیرغم تمام موانعی که داشته حریفان بزرگی را از پیش رو برداشته و شاید اگر کمی از نظر امکاناتی و شرایط مالی، اوضاع نه مثل رقبای آسیایی که کمی حتی بهتر بود، شاید به اتفاق بزرگی می‌رسیدند. شما ببینید که این تیم به چه شکل با توجه به مشکلات مالی ستاره‌های خود را از دست می‌دهد اما برخلاف آنها تیم‌های رقیب به راحتی پای ستاره‌های مطرح فوتبال دنیا می‌نشینند و مذاکرات مثبتی دارند. عملکرد کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس در این شرایط نابرابر قابل ستایش و احترام است و برای آنها بهترین آرزو را برابر الهلال دارم. آنها شایسته موفقیت و دستیابی به افتخار بزرگی هستند و امیدوارم در فاصله باقیمانده تا این جدال، حمایت‌های لازم برای موفقیت تیم شکل گیرد. این تیم نباید نگران مشکل مالی، عدم پرداختی، تغییرات مدیریتی، نداشتن امکانات و پرواز و اسکان به محل برگزاری مسابقه باشد و این وضعیت شایسته تیم پرافتخار فوتبال ایران نیست و امیدوارم هر چه زودتر با حمایت لازم برطرف شود. بازیکنان پرسپولیس طی سالیان اخیر مقابل حریفان قدرتمندی به نتیجه رسیده‌اند و مطمئنا برابر الهلال نیز ترسی نخواهند داشت و امیدوارم به نتیجه خوبی برسند تا همه خوشحال شویم.

بنگر که در اولین تجربه سرمربیگری خود موفق شده تیم زادگاهش را به دسته بالاتر بیاورد درباره وضعیت شهرداری نوشهر گفت: خوشبختانه به خوبی توانستیم از اعتمادی که شد سود برده و این تیم را به دسته دوم بیاوریم. حق مردم نوشهر که همواره بازیکنان مطرحی در فوتبال ایران داشته‌اند این است که تیمی در سطوح بالاتر داشته باشند. مسلما لازمه این شرایط حمایت بیشتر مسوولان است. خوشبختانه مهندس صالح خویی برای فصل جدید نیز حمایت لازم را از این باشگاه خواهند داشت و تلاش خواهیم کرد تا نماینده‌ای شایسته برای نوشهر باشیم و در کنار هم اتفاق خوب را رقم بزنیم و برای این موضوع تلاش خواهیم کرد.

تگ ها


دسته یک کارون اروند خرمشهر پرسپولیس تهران محسن بنگر فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال