بنگر: چرا علی دایی را رئیس فدراسیون نمی‌کنند؟

مربی حال حاضر پارس جنوبی اینبار با جملاتی صریح به انتقاد از عملکرد مدیران پرداخت و خواهان تصمیم گیری جدی در این زمینه شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، محسن بنگر در اولین فصل مربیگری خود چالش بزرگی پیش رو دارد و به دنبال موفقیت با پارس جنوبی است. مدافع و کاپیتان سابق پرسپولیس درباره شرایط تمرینی پارس جم گفت: تمرینات ما بعد از مدت‌ها وقفه، بعد از تست کرونا در جم دنبال شد و اکنون به تهران آمدیم. منتظریم ببینیم آینده لیگ برتر چه می‌شود و بالاخره مسابقات برگزار می‌شود یا نه.

وی در مورد بحث‌هایی که درباره برگزاری و تعطیلی رقابت‌های لیگ شکل گرفته، گفت: فکر می‌کنم فدراسیون باید قاطعیتی برای تصمیم‌گیری در این مورد داشته باشد تا بتواند قهرمان لیگ را اعلام کند. بدون شک این قهرمانی حق مسلم پرسپولیس است. علاوه بر آن تیم‌های سقوط کننده و صعود کننده به جام باشگاه‌های آسیا و لیگ برتر را مشخص کنند. واقعا این وضعیت خسته کننده شده و با همین روش مدام مصدومیت بازیکنان زیاد می‌شود. اگر به تصمیم من بود قهرمان لیگ را اعلام می‎‌کردم و رقابت‌ها را لغو می‌کردم. البته باید همه جزئیات را در نظر گرفت مثلا: دستمزد بازیکنان و مسائل لیگ بیستم را باید مشخص کنند اینطور نباشد که بازیکنی که ۵۰ درصد از مبلغ قراردادش را گرفته به همان مبلغ پرداختی اکتفا کنند و بعد بخواهند مسابقات را لغو کنند.

بنگر در رابطه با بازی اول تیمش مقابل نفت آبادان گفت: مشکل همین است. ما اصلا نمی‌دانیم مسابقات برگزار می‌شود یا نه؟ اگر قرار است برگزار شود کجا و چه زمانی قرار است این اتفاق بیفتد؟ یک روز می‌گویند آبادان است یک روز دیگر می‌گویند کیش. هیچ چیز مشخص نیست و این بلاتکلیفی بسیار کلافه‌کننده است. واقعا این وضعیت ناراحت کننده است. وقتی ساعت بازی، روز و زمین آن را نمیدانیم چطور میتوانیم خودمان را برای آن آماده کنیم؟ مثلا ممکن است ما بلیط بازیکنان را زودتر گرفته باشیم وقتی شروع رقابت‌ها یک هفته جلو و عقب می شود همه برنامه‌ریزی‌ها به هم می‌ریزد. مسئولین شهر جم و باشگاه در بلاتکلیفی به سر می‌برند. نمیدانند رقابت‌ها چه تاریخی دقیقا شروع می‌شود و فدراسیون باید تکلیف را مشخص کند.

مدافع سابق پرسپولیس درباره موضوع قرارداد مارک ویلموتس و حواشی آن گفت: ویلموتس را آن کسی که سر کار آوردند باید پاسخگو باشد. من بازیکن اگر یک بار مالیات ندهم باید پاسخگو باشم چرا آن کسی که این فرد را سرمربی تیم ملی کرده است جواب پس نمی‌دهد؟ نمی‌دانم چرا مسئولین زورشان فقط به بازیکن‌ها و مربی‌ها داخلی می‌رسد. بهتر است کسانی که در آوردن ایشان به ایران آوردند این مسئولیت بپذیرند و پولش را هم پرداخت کنند. اصلا کاری ندارم که ویلموتس چه عملکردی در تیم ملی داشته قراردادی با او بسته شده که در حال حاضر باید مسئولین و ناظرین این قرارداد به تعهداتشان عمل کنند بهتر است قبل از بستن آن به فکر چنین روزی می‌افتادند. بازیکنان خارجی زیادی به لیگ ایران آمدند که فقط تمرین کردند و بعد از آن برای گرفتن مطالباتشان دست به شکایت زدند باز بنظرم آقای ویلموتس خیلی شرایطش بهتر است چرا که حداقل بعد از انجام چند بازی مطالباتش را درخواست کرده است.


بنگر در واکنش به این سوال که با مدیریت کنونی می‌توان به آینده فوتبال در ایران امیدوار بود گفت: تا زمانیکه خود افراد فوتبالی سر کار نیایند و اداره امور را در دست نگیرند این فوتبال هیچ تغییری نخواهد کرد. بالا رفتن و پایین آمدن مبلغ قرارداد، یا حتی افشای مبلغ دقیق آن مدتی بود باب شد. زمانی که به پرسپولیس آمدم همه می‌گفتند قرارداد شما میلیاردی است و مبلغ آن را که بنظرم یک چیز شخصی و محرمانه است را در روزنامه چاپ کردند و بعد متوجه شدند که کار درستی نیست. این مسائل برای زمانی است که افراد غیر فوتبالی در راس کار باشند اگر افراد فوتبالی بیایند این مشکل پیش نمی‌آید. علی دایی و این همه پیشکسوت ایرانی داریم چرا آن‌ها را رئیس فدراسیون فوتبال نمی‌کنند. آنقدر شرایط را سخت کرده‌اند که حتی علی آقا نمیتواند به حرفه اصلی‌اش که مربیگری است بپردازد! چرا که دوست دارند خودشان در راس امور باشند. به جز خود آقای دایی خیلی هستند که بیست سال در لیگ‌های مختلف بازی کردند و فوتبال را به خوبی می‌شناسند. به قول معروف درد کشیده و بزرگ شده فوتبال هستند و شرایط بازیکنان را به خوبی درک می‌کنند. مثلا خود من در نفت تهران بازی کردم ولی پول نگرفتم. سال گذشته به تیم اروند رفتم فدراسیون این تیم را به داماش گیلان فروخته است! داماش مشکلات مالی فراوانی دارد بعد فدراسیون این تیم را به آنها فروخته است. زمانی هم که تیم را فروختند مبلغ قرارداد بازیکنان را پرداخت نکردند و ما هم ماندیم که پولمان را باید از چه کسی بگیریم. زمانیکه مسئولین فدراسین فوتبالی نباشند این مشکلات به وجود می‌آید و رابطه به جای ضابطه در راس کار قرار می‌گیرد. مثلا تیم را از خرمشهر خریدند آن را به داماش گیلان فروختند چه کسی این کار را کرده فدراسیون فوتبال! خب حالا که آن را فروختید پولش کجاست؟ چرا ۳۰ بازیکن این تیم هیچ دریافتی نداشتند. یک تیم لیگ یکی چند میلیارد امتیازش می‌ارزد اما این پول در حال حاضر کجاست و فدراسیون با آن چه کرده است؟ نمی‌دانم چرا این تصمیمات گرفته می‌شود. بهتر است به جای این تصمیمات اشتباه فوتبالی با مسائل برخورد کنیم و افراد فوتبالی را سرکار بیاوریم.

وی در مورد بازی تدارکاتی پارس جم مقابل مس رفسنجان گفت: قبل از این دیدار تدارکاتی تیم ما یک بدنسازی سخت انجام داده بود و بعد از آن هم دو روزی تمرینات تعطیل بود و به همین دلیل بدن بازیکنان کمی خوابیده بود. یکی دو مورد مصدومیت جزئی هم داشتیم که خوشبختانه خیلی جدی نبود. ولی در کل باید بگویم بازی تدارکاتی خوبی انجام دادیم و مس رفسنجان هم خیلی خوب بازی می‌کرد و این دیدار تدارکاتی خیلی محک خوبی برای تیم ما قبل از شروع رقابت‌ها بود. در حال حاضر مربی پارس هستم زیر نظر آقای افاضلی که خیلی دانش مربیگری دارند در حال یاد گرفتن هستم. درست است که خیلی دغدغه تیم پارس را دارم ولی بیشتر یادگیری و کسب تجربه برایم در اولویت است. از برنامه‌ریزی برای تیم گرفته تا سازمان دهی لیگ و همه چیز را دارم یاد می‌گیرم.


بنگر در واکنش به اینکه گفته می‌شود مدیریت مسئولین فدراسیون ایران برای هر تیمی بد بوده برای پرسپولیس خوبی و قهرمانی به همراه داشته گفت: پرسپولیس برای قهرمانی‌هایش زحمت کشیده است.اگر سطح لیگ برتر ایران ۱۰ باشد پرسپولیس ۱۰ است و بقیه تیم‌ها ۶ هستند. بنظرم پرسپولیس می‌تواند ۱۰ سال پشت سر هم قهرمان شود اگر همین نفراتش را حفظ کند.

وی در پاسخ به اینکه استقلالی‌ها می‌گویند چرا نفرات تیم ما برخلاف پرسپولیس حفظ نمی‌شود گفت: این دیگر به مدیریت باشگاه آنها برمیگردد. هیچ ربطی به شخص خاصی ندارد.در پرسپولیس هم برانکو و استوکس از تیم جدا شدند. پرسپولیس آدم‌های بزرگی را که در باشگاه بازی کردند در راس کار قرارداده است. باشگاه پرسپولیس پیشکسوت‌هایی دارد که هرگز نمی‌گذارند این تیم زمین بخورد.

بیشتر بخوانید:

فتح‌الله‌زاده: چرا امثال دایی و قلعه‌نویی نمی‌توانند رییس شوند؟

ستاره‌هایی که باید دانشگاه بروند تا رییس شوند!

 

 

 

تگ ها


پارس جنوبی جم محسن بنگر فوتبال ایران پارس جنوبی جم محسن بنگر فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال