بهانه‌های مورینیو، کلوپ و بارسلونا بعد از شکست؛ زمین کج و عروس شل!

یورگن کلوپ بعد از دیدار با اورتون وزش باد را علت ناکامی تیم خود اعلام کرد. به همین دلیل ۶ مورد از جالب‌ترین بهانه‌های که مربیان و بازیکنان پس از ناکامی‌شان به رسانه‌ها گفتند را مرور می‌کنیم....

یورگن کلوپ بعد از دیدار با اورتون وزش باد را علت ناکامی تیم خود اعلام کرد. به همین دلیل ۶ مورد از جالب‌ترین بهانه‌های که مربیان و بازیکنان پس از ناکامی‌شان به رسانه‌ها گفتند را مرور می‌کنیم.

وزش باد!
یورگن کلوپ در مصاحبه بعد از بازی لیورپول مقابل اورتون در دربی مرسی ساید یکی از دلایل تساوی در این دیدار را «وزش باد» اعلام کرد!
کلوپ در مصاحبه بعد از بازی خود گفت: باد از هر جهت در بازی می‌وزید و کار برای ما سخت شده بود. این باد به بازی کمکی نکرد و زمانی که توپ در هوا بود شرایط بسیار دشوار می‌شد. به همین دلیل ما ۳ یا ۴ فرصت گلزنی را از دست دادیم.
لیورپول پس از این بازی صدر جدول را از دست داد تا بعدها هواداران لیورپول باد را مقصر قهرمان نشدن بدانند.
بازی‌های کامپیوتری
شماره ۱ سابق لیورپول، دیوید جیمز، سابقه زیادی در لیگ برتر دارد اما بیشتر به خاطر اشتباهات فاحشش در خاطره‌ها مانده است. او در دیدار مقابل نیوکاسل در سال ۱۹۹۷ نمایش بسیار ضعیفی داشت. دلیل این اشتباهات مسئله جالبی بود.
جیمز پس از این دیدار گفت: متاسفانه بیش از حد بازی کامپیوتری انجام دادم و این مسئله روی عملکرد من تاثیر گذاشته بود.
جیمز به بازی تیکن و تام رایدر علاقه فراوانی داشت!
زمین کج و چمن ضعیف
کیفیت زمین چمن همیشه جزو سوژه‌های مورد بحث در بازی‌های بارسلونا بوده و بارها به عنوان دلیل باخت بارسلونا معرفی شده است.
دنی آلوز پس از شکست مقابل اتلتیکو مادرید در سال ۲۰۱۴ به خبرنگاران گفت: اتلتیکویی‌ها از قدرت میزبانی‌شان استفاده کردند و زمین را بسیار خیس کرده‌بودند. 
در سال ۲۰۱۱ هم یک‌بار ژاوی در دیدار مقابل رئال زمین را بسیار بد توصیف کرد.
خاکستر آتش‌فشان
روبرت لواندفسکی که به عنوان یکی از برترین مهاجمان دنیای فوتبال شناخته می‌شود قرار بود به بلکبرن بپیوندد اما به دلیلی عجیبی این اتفاق رخ نداد.
در سال ۲۰۱۰ بلکبرن برای لواندفسکی که در لخ‌پوزنان بازی می‌کرد دعوتنامه فرستاد اما در همین حین آتش‌فشان‌های ایسلند شروع به فعالیت کردند. سزاری کوشارسکی، مدیر برنامه لوا می‌گوید: دعوت‌نامه به دست ما رسید اما تمام پروازها به دلیل فعالیت آتش‌فشان‌ها لغو شد و منطقی نبود با اتوبوس سفر کنیم.
لواندفسکی به دورتموند پیوست و بعدها در بایرن درخشید تا مدیران بلکبرن حسرت بخورند.
توپ جمع‌کن‌ها
توپ جمع‌کن‌ها نقش کمی در تغییر نتایج دارند اما نظر مورینیو با همه فرق می‌کند. 
مورینیو بعد از دیدار سوپرکاپ سال ۲۰۱۱ بین رئال و بارسا گفت: صحبتی که می‌خواهم انجام دهم یک اتفاق نیست بلکه یک حقیقت است. در نیمه دوم هیچ توپ‌جمع‌کنی حضور نداشت! نبود توپ جمع‌کن تنها جزو مشکلات تیم‌های کوچک است.
بارسلونا در مجموع ۲ بازی برنده و در نهایت قهرمان سوپرکاپ شد.
دستگاه فکس
خنده‌دارترین بهانه دنیای فوتبال قطعا دستگاه فکس است.
در سال ۲۰۱۵ دخه‌آ به شدت مورد توجه باشگاه رئال قرار گرفت و منچستر هم از این علاقه با خبر بود. مذاکرات بسیاری هم انجام شد اما نهایی شدن این انتقال به روز آخر فصل نقل و انتقالات کشیده شد. در آخرین ساعات همه عوامل دو باشگاه در گیر و دار انجام دادن این اتفاق بودند اما این اتفاق رخ نداد. هر دو طرف یکدیگر را مقصر می‌دانستند و در هایت مشخض شد دستگاه فکس باشگاه منچستر مقصر است و نتوانسته به خوبی اطلاعات را منتقل کند.
دخه‌آ پس از این اتفاق در منچستریونایتد ماند و هر روز بهتر از دیروز کار می‌کند.