بهترین بازی ساز های دنیا؛ مسی اول، رونالدو دوازدهم

لیونل مسی در صدر بهترین بازی ساز های دنیا در یک دهه اخیر قرار دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فدراسیون آمار و تاریخ فوتبال دنیا فهرست ۲۰ بازی ساز برتر فوتبال جهان از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰  را معرفی کرد که در آن لیونل مسی صدرنشین است.

هر ساله از سوی این منبع ۲۰ بازی ساز برتر دنیا معرفی می شود و به نفر اول نیز ۲۰ امتیاز تعلق می گیرد. لیونل مسی پس از یک دهه اکنون با کسب ۱۷۴ امتیاز در صدر دیگر بازی ساز های دنیا قرار دارد.

در سال ۲۰۲۰ کوین دی بروینه ستاره بلژیکی سیتی عنوان بهترین را به خود اختصاص داد ولی لیونل مسی در سال های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹  این عنوان را کسب کرده بود و در سال های ۲۰۱۱، ۲۰۱۴، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ نیز رتبه دوم را به خود اختصاص داد.

پس از لئو مسی، آندرس اینیستا ستاره اسپانیایی سابق بارسا با ۱۲۷ امتیاز دوم است و لوکا مودریچ هافبک کروات رئال با ۱۱۳ امتیاز در رتبه سوم قرار گرفته است. کوین دی بروینه با ۱۰۳ و تونی کروس ستاره آلمانی رئال با ۹۰ امتیاز چهارم و پنجم هستند.

در این رده بندی کریستیانو رونالدو با ۵۴ امتیاز در رده ۱۲ قرار دارد.

ادن هازارد، نیمار، مسوت اوزیل، آندره آ پیرلو، یحیی توره و ژاوی در رده های ششم تا یازدهم قرار دارند.

پس از رونالدو نیز داوید سیلوا، خامس رودریگز، باستین شواین اشتایگر، کریستین اریکسن، ریاض محرز، پل پوگبا، تیاگو آلکانتارا و ایسکو رتبه های ۱۳ تا ۲۰ را به خود اختصاص داده اند.

بیشتر بخوانید:

افشاگری لاوانگاردیا؛ پاداش هنگفت مسی برای تمدید قرارداد

رونالدو باز هم از مدار هوایی خارج شد! (عکس)

 

 

تگ ها


ژاوی تیم ملی اسپانیا ساحل عاج لیونل مسی یحیی توره تیم ملی ساحل عاج کریستیانو رونالدو کوین دی بروین تیاگو آلکانتارا لوکا مودریچ اینیستا تیم ملی ایتالیا آندره آ پیرلو ایسکو بایرن مونیخ مسوت اوزیل ادن هازارد تونی کروس آرسنال منچستر سیتی بارسلونا رئال مادرید یوونتوس فوتبال